iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 8. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1986
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Penzion pro seniory skončil

  0:47 do playlistu

  Penzion pro seniory skončil
  Penzion pro seniory ve Vratimově skončil. Zařízení, kde bylo ubytováno od letošního dubna zhruba 20 důchodců i nadále prověřuje Krajský úřad. Ten teď zjišťuje jestli tam nebyly poskytovány sociální služby bez povolení. Za porušení zákona pak provozovateli hrozí případně až dvoumilionová pokuta.

 • Penzion pro seniory skončil

  3:30 do playlistu

  Penzion pro seniory skončil
  Živě Jiří Navrátil, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

 • Zájem o volby je různý

  7:17 do playlistu

  Zájem o volby je různý
  V Novém Jičíně, Bruntále a Třinci politická uskupení podala shodně po devíti kandidátních listinách. U obou okresních měst je tak zájem o podzimní komunální volby menší, než tomu bylo před čtyřmi lety. Naopak je tomu ve většině okresních měst Olomouckého kraje. Zatímco v roce 2014 podalo kandidátky v Přerově, Prostějově, Šumperku a Jeseníku dohromady 45 stran, hnutí a sdružení, letos jich je o čtyři více.

 • U Klimkovic nalezena letecká puma

  7:51 do playlistu

  U Klimkovic nalezena letecká puma
  Nález nevybuchlé munice z 2. světové války zastavil včera v obou směrech provoz na D1 u Klimkovic nedaleko Ostravy. Omezení trvalo asi do jednadvaceti hodin. Pyrotechnici museli kvůli stokilogramové letecké pumě se 46 kilogramy trhaviny rozšířit území se zákazem vstupu. Místo zajistily další hlídky policistů.

 • Guty vzpomínají na požár kostela

  8:13 do playlistu

  Guty vzpomínají na požár kostela
  Živě redaktorka Denisa Kotková.

 • Vyhrožoval výbuchy v marketech

  10:32 do playlistu

  Vyhrožoval výbuchy v marketech
  Policisté zatkli 20letého muže, který tři dny vyhrožoval bombovými útoky v nákupních centrech ve Frýdku-Místku. Vyšetřován je na svobodě - soudce ho totiž odmítl vzít do vazby.

 • Vedra pokračují

  12:10 do playlistu

  Vedra pokračují
  Lidé v Česku dnes prožívají další tropický den - a podle odhadů by mohl být vůbec nejteplejší v roce. Varování meteorologů před horkem platí téměř pro všechny kraje. O to horší podmínky pak mají lidé zejména na některých provozech, jako jsou třeba pekárny, ocelárny, nebo řidiči dopravních podniků. Většina zaměstnavatelů svým podřízeným umožňuje větší pitný režim nebo třeba častější převlékání.

 • Policejní odstřelovači soutěží

  16:14 do playlistu

  Policejní odstřelovači soutěží
  Neobejde se bez nich žádná policejní zásahová jednotka. Odstřelovači mohou zasáhnout cíl vzdálený stovky metrů. Teď soutěží na Libavé, kam dorazilo 120 policejních i vojenských odstřelovačů z České republiky i ze zahraničí. Úkoly, které plní, jsou inspirovány skutečnými zásahy.

 • 60 let upravuje vodu

  18:38 do playlistu

  60 let upravuje vodu
  Vodohospodáři si letos připomínají 60 let, kdy poprvé přitekla voda z nádrže Kružberk přes Úpravnu vody Podhradí u Vítkova na Opavsku, do Ostravy. Úpravna byla v dané době největší v Československu. Cílem bylo především rychle uspokojit rychle rostoucí poptávku po vodě v tehdejším ocelovém srdci republiky. V suchých měsících pomáhá voda z podhůří Jeseníků v oblastech, ve kterých je vody méně.

 • Originální výstavní expozice

  21:10 do playlistu

  Originální výstavní expozice
  Fotografická galerie pod širým nebem v centru Ostravy. V několika vitrínách budovy bývalého kina se střídají výstavy fotografů. Jednoduchý nápad na originální výstavní expozice, které jsou k vidění nepřetržitě, měli členové ostravského Fotoklubu.

Přehrát vše

Související