iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 7. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1826
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ministr zdravotnictví v MS kraji

  0:48 do playlistu

  Ministr zdravotnictví v MS kraji
  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v ostravské FN seznamuje s výsledky auditu. Na jejich základě byli v minulých týdnech odvoláni 3 přednostové kvůli střetu zájmu a manažer pro farmakoekonomiku. Vedení nemocnice zároveň představilo nová pravidla, např. pro spolupráci s externími laboratořemi. Odpoledne ministr navštívil také Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě. I ten nemá po auditu ředitele.

 • Ministr zdravotnictví v MS kraji

  3:51 do playlistu

  Ministr zdravotnictví v MS kraji
  Živě Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví.

 • Výměna horkovodu na porubské Hlavní třídě

  10:29 do playlistu

  Výměna horkovodu na porubské Hlavní třídě
  V ostravské části Poruba vrcholí výměna horkovodního potrubí. Dosavadní potrubí bylo z 60. let minulého století, díky novému systému se Porubané dočkají vyšší spolehlivosti dodávek tepla. Rekonstrukce páteřní sítě začala první etapou už v loňském roce. Všechny práce jsou naplánovány na léto, kdy se netopí.

 • Rizikové koupání na Bašce a Brušperku

  11:29 do playlistu

  Rizikové koupání na Bašce a Brušperku
  V nádržích Baška a Brušperk na Frýdecko-Místecku přetrvává nevyhovující kvalita vody kvůli toxickým sinicím. Nádrž Brušperk je navíc riziková i s ohledem na prokázanou přítomnost cerkárií, larev motolic, které mohou vyvolat vyrážky. Na ostatních vodních plochách sledovaných v tomto týdnu je kvalita vody stále vyhovující. Hygienici pokračovali i v kontrolách areálů letních umělých koupališť. Výsledky neukázaly zásadní nedostatky.

 • Motorkáři riskují na Červenohorském sedle

  11:56 do playlistu

  Motorkáři riskují na Červenohorském sedle
  Ze silnice z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo mají motorkáři závodní dráhu. O víkendech se jich tam sjíždějí desítky a porušují dopravní předpisy. Místní a také starostové obcí si stěžují na hluk a na to, že silnice není bezpečná. Nejčastěji rychlou jízdou. Kvůli tomu úsek pravidelně kontrolují policisté.

 • Rodinu z Katovic čeká vězení za obchod s tabákem

  13:55 do playlistu

  Rodinu z Katovic čeká vězení za obchod s tabákem
  Za nelegální obchodování s tabákem, při kterém přišel stát na daních o téměř 6,5 mil. Kč, potrestal Krajský soud v Ostravě téměř celou rodinu obchodníků z Polska. 71letého Jana Edmunda Kubackého čeká 6,5 roku vězení. Do vězení mají jít i jeho dcera a syn.

 • Zrušenou lávku přes koleje nahradí podchod

  16:08 do playlistu

  Zrušenou lávku přes koleje nahradí podchod
  Zrušenou lávku přes železnici ve Václavkově ulici v Olomouci nahradí podchod. Kvůli zrušenému mostu musejí místní cestou do centra ujít stovky metrů navíc, a nebo riskovat a jít přes koleje. Podchod by mohl propojit až 3 ulice a magistrát chce upravit i okolí málo využívané železniční trati.

 • Do Ostravy se sjeli cestovatelé z celého světa

  18:45 do playlistu

  Do Ostravy se sjeli cestovatelé z celého světa
  Za hodinu začne prestižní mezinárodní konference TBEX věnovaná cestování a jeho zachycování na sociální sítě. Konat se bude už po sedmé, vůbec poprvé ale ve střední Evropě. Do Ostravy se kvůli ní sjelo ze 43 zemí světa na 500 blogerů, youtuberů ale třeba i marketérů z oboru cestovního ruchu.

 • Výstava o československých letcích v RAF

  21:17 do playlistu

  Výstava o československých letcích v RAF
  S osudy československých letců v královském letectvu za 2. světové války se mohou v těchto dnech seznámit návštěvníci muzea v Krnově. Výstava měla premiéru ve Velké Británii a právě v roce stoletého výročí vzniku republiky putuje po Česku.

Přehrát vše

Související