iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 6. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1747
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Školáci dostali vysvědčení

  0:52 do playlistu

  Školáci dostali vysvědčení
  29. června je letos ve znamení konce školního roku. Vysvědčení v České republice dnes podle statistik MŠMT ČR dostalo zhruba 1,3 mil. studentů a žáků. Mezi nimi na ZŠ i děti s handicapem, které do běžných ZŠ chodí v rámci sociální inkluze. S výukou jim na školách v průběhu roku pomáhají asistenti pedagoga.

 • Školáci dostali vysvědčení

  3:47 do playlistu

  Školáci dostali vysvědčení
  Živě Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Tragédie v Ostravě-Výškovicích

  7:54 do playlistu

  Tragédie v Ostravě-Výškovicích
  S 9letým dítětem vyskočil ve čtvrtek večer v Ostravě z okna výškového domu jeho 28letý příbuzný. Oba jsou po pádu z více než 20 metrů mrtví. Policie případ vyšetřuje jako vraždu, motiv činu zatím není známý. Příbuzenský vztah mezi zemřelými nevyjasnila, podle informací ČT to by otec a dcera. Ani jeden v domě nebydlel.

 • Festival v ulicích

  8:18 do playlistu

  Festival v ulicích
  Centrum Ostravy obsadil Festival v ulicích. Na několika scénách na Slezkoostravském hradě, Černé louce se až do sobotní noci konají koncerty nebo speciální taneční a hudební workshopy. Z centra dnes před 22:00 také vyrazí speciální festivalový průvod. Mezi účinkujícími jsou letos např. hudebník David Stypka, Aneta Langerová nebo britská kapela The Great Malarkey.

 • Palačovská spojka

  8:49 do playlistu

  Palačovská spojka
  Živě redaktor Marek Vrlák.

 • Karvinští jednali s OKD

  11:13 do playlistu

  Karvinští jednali s OKD
  Občané Karviné se včera sešli se zástupci společnosti OKD a města. Chtěli slyšet, jaká budoucnost čeká městskou část, ve které těžaři plánují rozšířit těžbu. Od města chtěli příslib, že bude do městské části více investovat. Setkání 3 stran inicioval spolek S.O.S. Karviná.

 • Nové sousoší u Dolu Hlubina

  13:42 do playlistu

  Nové sousoší u Dolu Hlubina
  V bývalé požární nádrži na vodu umělecké dílo. V areálu Dolu Hlubina vzniká nové sousoší. Podle návrhu architektky Lenky Bartůňkové bude postupně 36 lidských figur osazených pod vodní hladinu. První betonovou figuru vytvořil sochař Kurt Gebauer.

 • Dopravu čeká zatěžkávací zkouška

  16:46 do playlistu

  Dopravu čeká zatěžkávací zkouška
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Na Ježníku vzniknou dílny a internát

  18:54 do playlistu

  Na Ježníku vzniknou dílny a internát
  Budova bývalé plicní léčebny na Ježníku blízko Krnova změní majitele. Zastupitelé schválili její prodej Soukromému středisku praktického vyučování RENOVA. Vzniknou tady restaurátorské dílny a také internát. Kupujíci zaplatí za chátrající objekt 4 mil. Kč.

 • Terakotová armáda v Trojhalí

  21:53 do playlistu

  Terakotová armáda v Trojhalí
  80 vojáků z pálené hlíny včetně koní stojí pod střechou ostravského Trojhalí. Do města dorazila Terakotová armáda. Jde o repliky soch v životní velikosti z mauzolea prvního čínského císaře. Archeologové hrobku náhodou objevili na počátku 70. let.

Přehrát vše

Související