iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 6. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1822
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vláda v Olomouckém kraji

  0:45 do playlistu

  Vláda v Olomouckém kraji
  Špatné dopravní spojení, nastavení dotací pro malé obce a města, nebo kůrovcová kalamita. Témata, kterým se dnes na pracovní návštěvě Olomouckého kraje věnovala vláda v demisi. Premiér Andrej Babiš navštívil třeba letiště v Bochoři nebo Fakultní nemocnici v Olomouci.

 • Vrchní soud zvýšil tresty za nelegální lih

  2:47 do playlistu

  Vrchní soud zvýšil tresty za nelegální lih
  Vrchní soud v Olomouci řešil případ odběratelů nelegálního lihu od zlínského podnikatele Radka Březiny. Jde o větev kolem Likérky Drak z Chvalčova, kde žalobci vyčíslili dosud největší množství odebraného lihu i škodu způsobenou státu. Ta činí miliardu 290 milionů korun. Šesti ze sedmi obžalovaných soud tresty zvýšil.

 • Zítra hrozí bouřky a krupobití

  4:05 do playlistu

  Zítra hrozí bouřky a krupobití
  Na většině území České republiky se zítra odpoledne vyskytnou bouřky s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině, doprovázet je může krupobití. Pro moravské kraje výstraha platí od sedmnácti hodin. Navíc ve Zlínském kraji meteorologové varují před vysokými teplotami, které mohou ve čtvrtek odpoledne dosáhnout až 33 stupňů Celsia.

 • První rodiny se mají vystěhovat z Bedřišky

  4:26 do playlistu

  První rodiny se mají vystěhovat z Bedřišky
  První obyvatelé osady Bedřiška v Ostravě dostali od obvodu Mariánské hory a Hulváky, který domy v lokalitě vlastní, výpovědi z nájmu. Postupně se jich vystěhovat má zhruba stovka. Obvod chce totiž domy zbourat a postavit zde nové residenční bydlení. Současní nájemci se odtud ale stěhovat nechtějí a vystoupili dnes kvůli tomu i na zastupitelstvu města.

 • První rodiny se mají vystěhovat z Bedřišky

  6:46 do playlistu

  První rodiny se mají vystěhovat z Bedřišky
  Živě Patrik Hujdus, místostarosta ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

 • Karviná bude mít dohled nad novými nájemníky

  9:18 do playlistu

  Karviná bude mít dohled nad novými nájemníky
  Primátor Karviné dnes podepsal s vedením společnosti Residomo, která je ve městě největším vlastníkem bytového fondu, memorandum o spolupráci. Město tak chce pod větší kontrolu dostat byty této společnosti. S projektem souvisí také zavedení takzvaných bezdoplatkových zón. Lidé, kteří se do takto označených oblastí přistěhují, tady nebudou mít nárok na doplatek na bydlení. Jediná část, kde tuto zónu město alespoň zatím zavést nechce, je právě Karviná šest, kde vlastní byty společnost Residomo.

 • Žáci a školní jídelny omezují plýtvání jídlem

  10:57 do playlistu

  Žáci a školní jídelny omezují plýtvání jídlem
  Každý den žáci a studenti v tuzemských školních jídelnách vyhodí 238 tun jídla. Zamezit plýtvání, o to usilují autoři výzvy Miluji jídlo, neplýtvám. Zatím se k ní připojilo jednadvacet škol a školních jídelen napříč Českem včetně opavského školního stravovacího zařízení Matiční dům. Tam už si analyzovali, která jídla strávníci nejčastěji vracejí, a omezili například množství příloh.

 • Tramvaj do Poruby i bez souhlasu obvodů

  13:46 do playlistu

  Tramvaj do Poruby i bez souhlasu obvodů
  Zastupitelé Ostravy dnes schválili, že se stavba nové tramvajové trati v Ostravě-Porubě a Pustkovci zařadí mezi priority - to znamená, že magistrát ji v budoucnu může postavit i bez souhlasu městských částí. Ten totiž ani za více než rok od nich nedostal.

 • Začíná Sweetsen fest

  16:06 do playlistu

  Začíná Sweetsen fest
  Živě Petr Korč, ředitel festivalu.

 • Olomouc má nový dobročinný obchod

  19:50 do playlistu

  Olomouc má nový dobročinný obchod
  Olomoucká charita otevřela novou dobročinnou prodejnu. Nabízí zboží z chráněných dílen nebo výrobky z recyklovaných materiálů. V obchodě budou pracovat lidé bez domova nebo duševně nemocní. Výtěžek z prodeje poputuje na sociální projekty.

 • Festival Sculpture Line v Ostravě

  21:30 do playlistu

  Festival Sculpture Line v Ostravě
  Tři robustní kovová piana sochaře Antonína Kašpara se od včerejšího dne stala součástí Jiráskova náměstí v Ostravě. Společně s nimi zdobí ulice města další čtyři originální plastiky českých sochařů. Ostrava se tak poprvé zapojila do festivalu Sculpture Line, který propojuje sochy s veřejným prostorem.

Přehrát vše

Související