iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 6. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1910
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové vedení FN má plány

  0:45 do playlistu

  Nové vedení FN má plány
  Nové vedení ostravské fakultní nemocnice představilo strategii rozvoje do konce roku. Nový ředitel řeší personální situaci. Ta byla podle něj po odvolání bývalého ředitele a někdejšího ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka vypjatá. Chyběli zaměstnanci - sestry i lékaři. Investovat bude největší zdravotnické zařízení v MS kraji nejprve do stavby 2 pavilonů a vypracování investičního generelu.

 • Nové vedení FN má plány

  3:40 do playlistu

  Nové vedení FN má plány
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24 s Evženem Machytkou, ředitelem FN Ostrava

 • Nemocnice chtějí změny

  7:44 do playlistu

  Nemocnice chtějí změny
  MS kraj chystá změny ve struktuře a množství lůžek v krajských nemocnicích, chce tím řešit problém chybějících pracovních sil ve zdravotnických zařízeních. Změny dnes schválili krajští zastupitelé. Nejvíce změn čeká Bíloveckou nemocnici, která jako jediná funguje jako akciová společnost, zbývající nemocnice jsou příspěvkovými organizacemi kraje.

 • Senior vraždil

  8:06 do playlistu

  Senior vraždil
  V Prostějově zabil 77letý muž svou o 3 roky mladší manželku, k činu se přiznal. Zřejmě ji udusil. Za rodinnou tragédií stojí s největší pravděpodobností zoufalství muže, který se nedokázal smířit se špatným zdravotním stavem manželky. Případ vyšetřují kriminalisté jako vraždu, za kterou seniorovi hrozí až 20 let vězení.

 • Výluka omezí dopravu

  8:27 do playlistu

  Výluka omezí dopravu
  Provoz vlaků na železniční trati z Olomouce do Drahanovic od pátku zastaví 2týdenní výluka, která skončí 29. června. Zajištěna bude náhradní autobusová doprava. Výluku na této části důležité regionální trati z Olomouce do Prostějova na druhou polovinu června naplánovala Správa železniční dopravní cesty. České dráhy proto musí po dobu výluky všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahradit autobusovou dopravou.

 • ČSSD jedná o účasti ve vládě

  8:54 do playlistu

  ČSSD jedná o účasti ve vládě
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Další zprošťující rozsudek

  10:50 do playlistu

  Další zprošťující rozsudek
  V pořadí druhý zprošťující rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě nad starostou Horního Benešova a jeho někdejším zástupcem. Michal Blažek a Jaroslav Strmiska zadali podle žalobce bez výběrového řízení a smlouvy stavební firmě vnitřní úpravy tělocvičny. Podle soudu ale nejde o trestný čin.

 • Do Ostravy dorazil nový slon

  12:26 do playlistu

  Do Ostravy dorazil nový slon
  Nový sloní samec přicestoval do ostravské zoologické zahrady. Jmenuje se Maxim, je mu 20 let a posledních 6 let žil v ZOO ve Francii. V Ostravě má 5tunový chovný samec v nejbližší době nahradit uhynulého Calvina. V ostravské ZOO mají chovnou skupinu slonů indických.

 • 4-miliardová investice v Opavě

  15:36 do playlistu

  4-miliardová investice v Opavě
  Největší evropský producent sušenek, společnost Mondelez, otevřela v Opavě novou výrobní halu. Do rozšíření a modernizace závodu investovala více než 4 mld. Kč a počet zaměstnanců ze současných 650 navýšila na zhruba 1 000 pracovníků. Jejich počet má vedení společnosti v plánu i nadále zvyšovat.

 • O areál OP je zájem

  17:00 do playlistu

  O areál OP je zájem
  Místo, kde dřív stávaly výrobní haly oděvního gigantu OP Prostějov, by mělo znovu ožít. Společnost, která pozemky vlastní, na nich chce postavit 3 nové továrny. Vyrábět by se v nich mohly třeba součástky do aut. Budoucí nájemci by ale mohli mít problém s hledáním pracovníků. Prostějovsko totiž patří k regionům s nejvyšší zaměstnaností v Česku.

 • Světový den dárců krve

  20:03 do playlistu

  Světový den dárců krve
  14. červen je vyhlášen Světovým dnem dárců krve. Řada zdravotnických zařízení a krevních center proto dnes uspořádala hromadné odběry, kdy se snaží přilákat nové dárce. Ti jsou potřební zvláště v nastávajícím létě, kdy stoupá počet úrazů a s tím poptávka po transfuzích. Krev daruje ročně statisíce Čechů, přesto je odběrů stále málo.

Přehrát vše

Související