iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1771
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostravou jezdí nové tramvaje

  0:44 do playlistu

  Ostravou jezdí nové tramvaje
  Na tramvajovou trať v Ostravě vyjel poprvé nový typ tramvají. Ty jsou švýcarskou firmou vyráběny přímo pro podmínky ostravské městské hromadné dopravy. Dodavatel tramvají, společnost Stadler, čekala na povolení od Drážního úřadu.

 • Ostravou jezdí nové tramvaje

  2:55 do playlistu

  Ostravou jezdí nové tramvaje
  Živě Daniel Morys, generální ředitel, Dopravní podnik Ostrava.

 • Málo městských policistů

  7:18 do playlistu

  Málo městských policistů
  Městské policii Ostrava chybějí strážníci, chce proto zintenzivnit náborovou kampaň. Spolupracovat bude i s vlastními zaměstnanci, kterým v případě doporučení uchazeče o místo strážníka vyplatí odměnu 10 000 korun. Podmínkou je, aby uchazeč absolvoval rekvalifikační kurz a dále pokračoval v pracovním poměru.

 • USA partnerskou zemí Dnů NATO

  7:38 do playlistu

  USA partnerskou zemí Dnů NATO
  Speciálním partnerským státem letošních Dnů NATO budou Spojené státy. Potvrdil to americký velvyslanec Stephen King při návštěvě kasáren ve Staré Boleslavi, kde přenocovala část konvoje amerických vozidel. Ten přejíždí Česko kvůli účasti na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí. Podle Kinga bude letošní účast americké armády větší než v minulosti, jedním z důvodů jsou i oslavy 100 let od založení Československa.

 • Drama ve Vřesině

  8:05 do playlistu

  Drama ve Vřesině
  Dopoledne se v Ostravě-Porubě zabarikádoval v jednom z domů muž. Na místě zasahovala asi stovka policistů včetně zásahové jednotky. U sebe měl totiž výbušný systém a zbraň. Tu v jednu chvíli zásahu namířil na policisty - ti jej následně postřelili do nohy. Asi 50 lidí z okolních domů bylo evakuováno.

 • Sezóna klíšťat

  10:59 do playlistu

  Sezóna klíšťat
  Teplé počasí těchto dní je přímo ideální pro výskyt klíšťat. Podle aktuálních předpovědi je jejich aktivita hlášena na nejvyšším stupni. A zvyšuje se tak i riziko nákazy klíšťovou encefalitidou. Toto onemocnění už zaznamenali třeba také v Opavské nemocnici.

 • Matematici se sešli v Bílovci

  14:04 do playlistu

  Matematici se sešli v Bílovci
  Čtyřicet nejnadanějších studentů matematiky se sešlo v Bílovci na Novojičínsku. Jsou tady na speciálním soustředěním před Mezinárodní matematickou olympiádou v Rumunsku, která bude na začátku prázdnin. Podobné akce se v Česku pořádají už od 60. let minulého století. Přitom - u státních maturit tento předmět u studentů moc populární není – dobrovolně se na něj přihlásila jen necelá čtvrtina z nich.

 • "ROSkaři" vyšli na Prašivou

  16:33 do playlistu

  "ROSkaři" vyšli na Prašivou
  Členové ostravské organizace Roska, která sdružuje lidi postižené roztroušenou sklerózou se dnes vydali na vrchol Prašivé v Beskydech. Je totiž mezinárodní den roztroušené sklerózy Zázemí jim poskytl speciálně upravený autobus pro vozíčkáře z Hrabyně, který je v ČR jediný. Nemoc, která postihuje centrální nervový systém se šíří hlavně mezi lidmi ve věku od 20 do 40 let.

 • Opavská kasárna se probouzejí k životu

  19:26 do playlistu

  Opavská kasárna se probouzejí k životu
  Chátrající Dukelská kasárna v Opavě se možná znovu probudí k životu. O investici do nich totiž projevilo zájem hned šest firem. Vedení opavské radnice ale bude nadále vyjednávat jen se třemi z nich. V prostoru bývalých kasáren se počítá hlavně se stavbou bytových domů, těch je totiž v Opavě naprostý nedostatek.

 • Rehabilitační pomůcka simuluje chůzi na měsíci

  22:00 do playlistu

  Rehabilitační pomůcka simuluje chůzi na měsíci
  Antigravitační trenažér chůze – nový přístroj, který začala používat šumperská nemocnice. Vyvinuli ho v NASA a pracuje na principu rozdílného tlaku vzduchu. Stlačený vzduch pacienta nadnáší a pohyb na pásu pak připomíná chůzi na měsíci. Tuto rehabilitační pomůcku má zatím jenom nemocnice v Šumperku. Stojí zhruba dva a půl milionu korun.

Přehrát vše

Související