iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1455
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Oderské fórum v Bohumíně

  0:45 do playlistu

  Oderské fórum v Bohumíně
  Oderské fórum. To je název diskuzní platformy, v rámci které se řeší dlouho chystané splavnění vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Právě dnes se v Bohumíně opět sešli zástupci českého MD ČR a polského Ministerstva námořního hospodářství, aby veřejnosti představili své kroky k realizaci mezinárodního projektu.

 • Kanál Dunaj-Odra-Labe

  4:22 do playlistu

  Kanál Dunaj-Odra-Labe
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Hasiči řešili následky bouřky

  8:59 do playlistu

  Hasiči řešili následky bouřky
  Bouřka a krupobití, které se dnes prohnalo Ostravou, zaměstnalo moravskoslezské hasiče. Vodu čerpali ale jen na několika místech v Ostravě a Kopřivnici. Spadlý strom likvidovali v Sedlnici na Novojičínsku. Varování před dalšími bouřkami platí především pro západní část republiky.

 • Přísnější požadavky pro jímky

  9:42 do playlistu

  Přísnější požadavky pro jímky
  Požadavky na odvoz obsahu jímek u rodinných domů se zpřísní. Lidé budou muset zpětně dokládat odvoz obsahu svých žump do čistírny odpadních vod. Povinnost začne platit od roku 2021. Změnu přináší novela vodního zákona, kterou dnes Sněmovna PČR znovu schválila. Přehlasovala tak veto Senátu PČR, který kvůli řadě chyb a nepřesností novelu odmítl. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

 • Žena napadená liškou opustila nemocnici

  10:07 do playlistu

  Žena napadená liškou opustila nemocnici
  Případ, který ani lékaři, ani veterináři nepamatují. Nedaleko Klokočova na Vítkovsku napadla liška ve volné přírodě ženu. Ta naštěstí rychle vyhledala lékařskou pomoc a dnes byla propuštěna do domácího léčení. Jestli byla liška nakažená vzteklinou, se neví.

 • Lihový boss svědčil

  12:20 do playlistu

  Lihový boss svědčil
  Lihového bosse Radka Březinu, který si ve věznici odpykává 13letý trest, vyslechl Krajský soud v Ostravě. Soud totiž řeší kauzu bývalého majitele frýdeckomístecké likérky AB style Milana Antoniazziho. A právě obžalovaný Antoniazzi byl podle žalobce Březinův největší odběratel nezdaněného lihu. Radek Březina mu podle žalobce prodal 4 mil. litrů.

 • Koupaliště startují sezónu

  13:26 do playlistu

  Koupaliště startují sezónu
  Česko zažívá dosud nejteplejší týden v letošním roce. Podle meteorologů by teploty měly přesáhnout i tropickou třicítku. Horko ale mohou doprovázet i silné bouřky s přívalovými dešti. 31. května současně oficiálně začne sezóna koupališť. Některá z nich ji ale díky počasí zahájila s předstihem.

 • Chrání mláďata před senosečí

  16:04 do playlistu

  Chrání mláďata před senosečí
  Myslivci s dobrovolníky vyrážejí plašit zvěř před traktory se sekačkami. Do konce senosečí zbývá ještě měsíc. Každoročně v tomto období zahyne na 70 tis. zvířat. Nejčastěji mláďata srn nebo zajíců. Zemědělci mají zákonnou povinnost informovat myslivce o tom, kdy a kde budou kosit.

 • Oprava oranžérie v Olomouci

  18:32 do playlistu

  Oprava oranžérie v Olomouci
  Výstaviště Flora chce ještě letos dokončit náročnou záchranu památkově chráněné oranžerie. Ta se opravuje už od roku 2015. Potřebuje však dalších zhruba 10 mil. Kč, zejména na vytvoření replik historických oken.

 • Dream Factory v Ostravě

  21:10 do playlistu

  Dream Factory v Ostravě
  Vybydlený hotel Palace v centru Ostravy jako divadelní scéna. Speciální projekt nazkoušelo celkem 7 režisérů, kteří pracovali v Divadelní společnosti Petra Bezruče a teď se do města krátce vrací. Nejen bývalí umělečtí šéfové divadla nazkoušeli inscenaci s názvem Hotel Bezruč. Ta bude mít jen několik repríz, a to v rámci 10. ročníku festivalu Dream Factory.

Přehrát vše

Související