iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2562
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Starostové chtějí cestu bez doplatku

  0:49 do playlistu

  Starostové chtějí cestu bez doplatku
  Na dálnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem bez dálniční známky. Požadují to starostové okolních obcí Žabně, Paskova a Sviadnova po Ministerstvu dopravy. Podle nich se totiž tisíce aut denně vyhýbají placenému úseku, což zatěžuje dopravu v místních obcích. Žádost musí schválit Ministerstvo dopravy.

 • Starostové chtějí cestu bez doplatku

  3:07 do playlistu

  Starostové chtějí cestu bez doplatku
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje pro dopravu.

 • Vyšetřování odloženo

  7:23 do playlistu

  Vyšetřování odloženo
  Přerovští policisté odložili případ neznámého střelce, který loni v létě zastřelil na poli u Kojetína na Přerovsku více než dvacet zákonem chráněných dravců. Za oběť mu tehdy padli i dva motáci lužní, kteří jsou zařazeni mezi silně ohrožené druhy. Viníka se dopadnout nepodařilo.

 • Obce mohou žádat dotace

  7:41 do playlistu

  Obce mohou žádat dotace
  Obce mohou opět získat dotace na vyhledání a budování nových zdrojů pitné vody. Ministerstvo životního prostředí teď na to chce uvolnit 600 milionů korun. Dotace se vztahuje na podzemní i povrchové zdroje, stejně jako na výstavbu nových nebo rekonstrukci nefunkčních přivaděčů pitné vody. Nedostatek vody je podle ministerstva akutní problém.

 • Začaly zápisy do mateřských škol

  8:05 do playlistu

  Začaly zápisy do mateřských škol
  Tisíce děti po celé republice ode dneška přicházejí k zápisům do mateřských škol. Podle odhadu ministerstva školství do nich má od září nastoupit zhruba 360 000 dětí. Nárok na přijetí mají všechny děti starší tří let - některé školky ale přijímají už i děti dvouleté. Povinně musí od tohoto školního roku do školek nastoupit pětileté děti.

 • Oprava náměstí v Orlové ohrožena

  10:43 do playlistu

  Oprava náměstí v Orlové ohrožena
  Nová podoba náměstí v Orlové je v ohrožení. Revitalizace za téměř 200 milionů se táhne už od konce roku 2016. Podle původního plánu měly práce v těchto dnech pomalu finišovat. Jenže - nejdřív termín odložil archeologický výzkum, a teď i spory s dodavateli. Ti hrozí, že rekonstrukci úplně zastaví.

 • Hrozí bouřky a přívalové deště

  12:12 do playlistu

  Hrozí bouřky a přívalové deště
  Živě Roman Volný, meteorolog ČHMÚ.

 • Jak poznat fake news?

  14:21 do playlistu

  Jak poznat fake news?
  Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru. Téma debaty, na které dnes v Olomouci vystoupili zástupci Univerzity Palackého a České televize. Mluvili hlavně o dezinformacích, které se šíří především díky sociálním sítím. Takové zprávy často pocházejí i z webů, u kterých není dohledatelný majitel ,nebo autor článku. Text je pak složité ověřit. Debata byla součástí série setkání, kterých se na vysokých školách účastní vedle akademiků i zástupci zpravodajství České televize.

 • Muzejní zbrojíř má napilno

  15:52 do playlistu

  Muzejní zbrojíř má napilno
  73. výročí osvobození, 80. výročí květnové mobilizace a 100. výročí vzniku Československé republiky připomene taky Slezské zemské muzeum v Opavě. Už za dva týdny v areálu československého opevnění v Darkovičkách na Hlučínsku. Na vojenské ukázky se teď připravují i tamní kurátoři. Největší zodpovědnost má muzejní zbrojíř.

 • Hranická základna má expozici

  19:23 do playlistu

  Hranická základna má expozici
  Stálou expozici historie místní posádky otevřeli v kasárnách generála Otakara Zahálky v Hranicích. Vznikla ve spolupráci Vojenského historického ústavu v Praze a hranické 7. mechanizované brigády. Výstava mapuje historii sahající až do roku 1853.

 • Polská abstraktní malba v Olomouci

  21:54 do playlistu

  Polská abstraktní malba v Olomouci
  Mezinárodní česko-polský tým historiků a teoretiků umění připravil v olomouckém muzeu moderního umění výstavu, která představuje polskou abstraktní malbu. Výstava "Abstrakce. PL" mapuje vývoj polského umění od roku 1945 až do současnosti. V takovém rozsahu se polské poválečné umění prezentuje vůbec poprvé.

Přehrát vše

Související