iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 4. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2404
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

23 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vlaky začaly odvážet ropné kaly z lagun

  0:45 do playlistu

  Vlaky začaly odvážet ropné kaly z lagun
  Likvidace jedné z největších ekologických zátěží v Česku pokročila. Z ostravskych ropných lagun po bývalé chemičce Ostramo začala specializovaná firma odvážet odtěžené kaly. Do konce roku zmizí z areálu deseti tisíce tun materiálu. Zpracují ho o 500 km dál. V plynárně ve Vřesové na Sokolovsku.

 • Vlaky začaly odvážet ropné kaly z lagun

  2:30 do playlistu

  Vlaky začaly odvážet ropné kaly z lagun
  Živě Martin Chyba, vedoucí provozu AVE CZ, odpadové hospodářství.

 • Soud potvrdil zrušení tzv. doněckého konzulátu

  6:26 do playlistu

  Soud potvrdil zrušení tzv. doněckého konzulátu
  Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil zrušení samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě. Zamítl tak odvolání předsedkyně zapsaného spolku Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky a údajné honorární konzulky Nely Liskové. Činnost spolku, u kterého soud zároveň nařídil likvidaci, byla podle usnesení nezákonná a překrývala se s činností jiných subjektů veřejné správy. Lisková po rozhodnutí uvedla, že zváží dovolání k Nejvyššímu soudu. Ve své činnosti chce pokračovat dál, nevyloučila ani založení jiného spolku.

 • Třetí šance pro Dům kultury Poklad

  7:00 do playlistu

  Třetí šance pro Dům kultury Poklad
  Zastupitelé Ostravy-Poruby rozhodli o pokácení zhruba třiceti vzrostlých stromů u tamního památkově chráněného Domu kultury Poklad. Ten se před několika lety začal opravovat, jenže rekonstrukce dnes stojí kvůli sporům stavebníků s městem. Kvůli pokácení stromů bude moct oprava pokračovat, stromy totiž uvolní cestu pro stavbu příjezdové cesty k parkovišti.

 • Slezská Harta je v dobrém technickém stavu

  9:22 do playlistu

  Slezská Harta je v dobrém technickém stavu
  Přehrada Slezská Harta je i po 20 letech od uvedení do provozu v dobrém technickém stavu. Ukázaly to testy, které na přehradě provádělo Povodí Odry. Přehrada sehrála významnou roli při ničivých povodních, které tehdy zasáhly Moravu a Slezsko v roce 1997.

 • Studenti sbírají jídlo pro nemocné

  11:49 do playlistu

  Studenti sbírají jídlo pro nemocné
  Lidé s duševním onemocněním musí velmi často vyžít jen s pár tisícovkami měsíčně. Jejich diagnóza jim navíc nedovolí, aby si k důchodu přivydělali. Ti, kteří se dostali do péče opavské charity, teď mají naději, že část jídla nebudou muset kupovat. Studenti Slezské univerzity pro ně zorganizovali sbírku trvanlivých potravin a drogerie.

 • Flora Olomouc slaví 60. výročí

  14:25 do playlistu

  Flora Olomouc slaví 60. výročí
  V Olomouci začala jarní část květinové výstavy Flora. V záhonech tam lidé uvidí 24 tisíc rozkvetlých tulipánů, narcisů a hyacintů. Hlavní expozice je věnovaná připomínce 60. výročí od první velké přehlídky květin v Olomouci. Z regionální akce se během let stala vyhledávanou mezinárodní výstavou.

 • Flora Olomouc slaví 60. výročí

  16:44 do playlistu

  Flora Olomouc slaví 60. výročí
  Živě Jiří Uhlíř, ředitel Výstaviště Flora Olomouc.

 • Špičkoví vědci v Olomouci

  19:16 do playlistu

  Špičkoví vědci v Olomouci
  Do Olomouce se sjely světové vědecké špičky ze třiceti zemí. Odehrává se tam prestižní summit – vůbec poprvé ve Střední Evropě. Vědci, akademici i politici tři dny diskutují o budoucnosti vědy ve střední a východní Evropě a jejím přínosu pro světový výzkum. Hodnotí se i univerzity – v top desítce jsou tři české.

 • Liška Bystrouška ve Slezském divadle

  21:05 do playlistu

  Liška Bystrouška ve Slezském divadle
  Slezské divadlo v Opavě nastudovalo operu Leoše Janáčka Příhody Lišky Bystroušky. Od posledního nastudování v tamním divadle uběhlo 20 let. Příběh o divokém zvířeti, které si člověk marně snaží ochočit, je zároveň podobenstvím lidského života, ve kterém se do jedné z postav ukryl i sám skladatel.

Přehrát vše

Související