iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 3. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2134
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 40 nových tramvají pro Ostravu

  0:50 do playlistu

  40 nových tramvají pro Ostravu
  Tišší, rychlejší, výkonnější, s wifi a zásuvkami. Nové tramvaje, které koupí Ostrava, budou vůbec prvními zahraničními, které zamíří na český trh. 40 vozů bude stát přibližně miliardu. Švýcarská firma Stadler, která kontrakt s městem vyhrála, v těchto dnech první vůz montuje ve své pobočce v polských Siedlcích blízko Varšavy.

 • 40 nových tramvají pro Ostravu

  3:24 do playlistu

  40 nových tramvají pro Ostravu
  Živě Lukáš Semerák, radní pro dopravu.

 • Soud OKD - závěrečné řeči 20. dubna

  7:47 do playlistu

  Soud OKD - závěrečné řeči 20. dubna
  Soud dnes po 2,5 letech ukončil dokazování v kauze privatizace těžební společnosti OKD. Závěrečné řeči začnou 20. dubna. Obžalobě čelí znalec Rudolf Doucha. Ten vypracoval posudek ohledně ceny státního podílu ve firmě, a 2 bývalí místopředsedové Fondu národního majetku ČR Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti. Trojice vinu popírá.

 • Laboratoř VŠB zkoumá výbuch v Kralupech

  8:31 do playlistu

  Laboratoř VŠB zkoumá výbuch v Kralupech
  Příčinu výbuchu v Kralupech nad Vltavou hledají také experti z FBI VŠB-TUO. Otestují látky přímo z Kralup, které podle nich za výbuch mohou. Určí jejich přesné množství. Zaměří se také na to, zda byla dodržena veškerá bezpečnostní opatření a zda se dalo neštěstí předejít.

 • Fotku s Kajínkem šetří policie

  10:10 do playlistu

  Fotku s Kajínkem šetří policie
  Vedení policie MS kraje kritizuje své 3 kolegy za fotografii s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Jeden z nich pak fotografii sdílel na sociálních sítích. Policisté byli v té době ve službě. Kajínkův vůz zastavili v Ostravě-Porubě při běžné kontrole. Když zjistili, kdo za volantem sedí, údajně požádali kolemjdoucí, aby je s ním zvěčnila.

 • Města začala s jarním úklidem

  10:48 do playlistu

  Města začala s jarním úklidem
  Ve městech začal jarní úklid. O 2 týdny dříve než obvykle, počasí už to ale umožňuje. Třeba v Olomouci vyjelo do ulic 10 zametacích vozů. Nejprve vyčistí cyklostezky, poté přijde na řadu centrum města. Pomáhat s úklidem budou i dlouhodobě nezaměstnaní. Olomoucké technické služby přijaly 10 brigádníků z ÚP.

 • Policisté kontrolovali chaty

  13:57 do playlistu

  Policisté kontrolovali chaty
  V posledních letech opět stoupá chuť Čechů pořizovat si na rekreaci chatu či chalupu. Podle realitních makléřů za ni dávají v průměru necelý milion korun. Policisté však stále řeší vykrádání těchto objektů, jedná se o tisíce případů ročně.

 • Počet vykradených chat po zimě narůstá

  14:12 do playlistu

  Počet vykradených chat po zimě narůstá
  Na jednu z preventivních akcí namířených právě proti vykrádání rekreačních objektů vyrazila do Kunčic pod Ondřejníkem spolu s policisty i Lucie Botorová.

 • Ve Velké Bystřici objevili odkaz předků

  18:22 do playlistu

  Ve Velké Bystřici objevili odkaz předků
  V kamenném kříži ve Velké Bystřici u Olomouce objevili restaurátoři schránku s odkazem předků. Ve skleněné dóze nalezli 130 let starý dopis, korálky a bankovky. Nádobu do kříže vložili členové tamějšího čtenářského kroužku Lidumil v roce 1886. Historický nález zůstane uchován v olomouckém archivu.

 • Malíř Miloslav Holý sběratelem

  21:29 do playlistu

  Malíř Miloslav Holý sběratelem
  Muzeum moderního umění v Olomouci zakoupilo od potomků malíře Miloslava Holého část jeho sbírky. Expresionista, krajinář a také rektor pražské AVU byl až do konce života vášnivým sběratelem kreseb a grafik. 30 nejzajímavějších prací z přelomu 19. a 20. století si teď můžou prohlédnout návštěvníci muzea na výstavě s názvem "Malíř sběratelem".

Přehrát vše

Související