iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 3. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2472
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Modernizace teplárny zlepší ovzduší

  0:49 do playlistu

  Modernizace teplárny zlepší ovzduší
  Snížení emisí síry, dusíku, tuhých znečišťujících látek nebo oxidu uhličitého. Přinese je investice za 138 milionů korun. Zmodernizována za ně bude teplárna v centru Ostravy, která dodává energie pro velké průmyslové podniky a část Vítkovic. Meteorologové dnes krátce po poledni po šesti dnech zrušili smogovou regulaci, kterou 2. března vyhlásili pro oblast Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka.

 • Modernizace teplárny zlepší ovzduší

  3:12 do playlistu

  Modernizace teplárny zlepší ovzduší
  Živě Jan Kozina, předseda správní rady organizace Čisté nebe.

 • Ostrava odstoupí od smlouvy

  7:32 do playlistu

  Ostrava odstoupí od smlouvy
  Město Ostrava odstoupí od smlouvy o prodeji pozemků na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kterou téměř před deseti lety uzavřelo se společností Amádeus Real. Schválili to dnes městští zastupitelé. Firma Amádeus Real chtěla na pozemcích v centru města stavět multifunkční nákupní centrum. V roce 2012 ale od kupní smlouvy odstoupila, poté co centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz nedal souhlas s umístěním stavby. Obvod souhlas udělil až později. Město odstoupení od smlouvy neuznalo. Kupní cena za pozemek přesahovala 83 milionů korun, developer ale zaplatil jen její část.

 • Soud potrestal podvod za 22 milionů

  8:07 do playlistu

  Soud potrestal podvod za 22 milionů
  Tresty v rozmezí 5 a 6,5 roků vězení za podvod za více než 22 milionů vyměřil Krajský soud v Ostravě dvěma obchodníkům s betonářskou ocelí. Třetí vyvázl bez trestu. Podle finančního úřadu, který podal trestní oznámení, šlo o takzvané karuselové podvody, kdy podnikatelé zapojení do obchodního řetězce nezaplatí daň z přidané hodnoty u předem určené firmy.

 • Světový den ledvin

  10:15 do playlistu

  Světový den ledvin
  Dialyzační střediska a nefrologické ambulance se zítra otevřou veřejnosti. Lidé se mohou zdarma podrobit testům v rámci Světového dne ledvin. Záněty močových cest a ledvin jsou nejčastější u žen. V roce 2016 lékaři zaznamenali 400 tisíc případů onemocnění, skoro 75 procent pacientů tvořily ženy.

 • Český optický klastr chce zakázku armády

  12:41 do playlistu

  Český optický klastr chce zakázku armády
  O zhruba pětimiliardovou zakázku na dodávku optických systémů do nových bojových vozidel pěchoty pro českou armádu se chce ucházet Český optický klastr, který nedávno vznikl v Olomouci. V klastru je například přerovská společnost Meopta-optika či Univerzita Palackého, která má početný tým výzkumných pracovníků. Na vzniku klastru se podílel i Olomoucký kraj. Česká armáda plánuje v příštích letech vyměnit zastaralou techniku 7. mechanizované brigády.

 • Snímky T. G. M. v Lašském muzeu

  13:10 do playlistu

  Snímky T. G. M. v Lašském muzeu
  Dnes si připomínáme 168 let od narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Lašské muzeum v Kopřivnici vystavuje fotografie z archivu Pražského hradu. V letech 1918-1933 většinu z nich pořídil fotograf Jano Šrámek. Ten se s fotoaparátem pohyboval v blízkosti prezidenta Masaryka. Vytvořil několik tisíc snímků, na kterých jsou oficiální návštěvy i prezidentovo soukromí.

 • Postižená pokřtila básnickou prvotinu

  15:49 do playlistu

  Postižená pokřtila básnickou prvotinu
  Narodila se s těžkým tělesným postižením. Její rodnou řečí je francouzština. Teď jí vyšla sbírka básní s vlastními ilustracemi. To je stručný příběh Pascale Veličkové, studentky střední školy Zdeňka Matějčka v Ostravě. Včera v podvečer básnickou prvotinu pokřtila.

 • Těžaři odškodní obyvatele

  18:35 do playlistu

  Těžaři odškodní obyvatele
  Obyvatelé Štramberka na Novojičínsku dostanou finanční kompenzaci za poškození domů související s projevy odstřelů v tamním vápencovém lomu. Dohodli se na tom radní města spolu se zástupci těžařské firmy. Firma odškodné pošle v případě, že projev odstřelu přesáhne určenou sílu. Za jedno zjištěné překročení těžaři městu zaplatí dvacet tisíc korun.

 • Nelegální návnady v lesích

  21:37 do playlistu

  Nelegální návnady v lesích
  Ochranáři stále častěji nacházejí v přírodě masité návnady. Jde o kusy uhynulých zvířat, na které myslivci lákají zvěř. Nejčastěji je umísťují v blízkosti posedů. Jenže takové vábení je nelegální a hrozí za něj až milionová pokuta. Od začátku roku našli ochranáři po celém Česku takových míst šest. Poslední o uplynulém víkendu v Beskydech.

Přehrát vše

Související