iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 2. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2210
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zaměstnanci Vítkovických strojíren bez výplat

  0:42 do playlistu

  Zaměstnanci Vítkovických strojíren bez výplat
  Zaměstnanci Vítkovických strojíren nedostali své výplaty. Přes 600 lidí na své mzdy čeká od 15. února. Podle dřívějšího vyjádření vedení firmy měly přijít peníze dnes, firma ale nemá potřebné prostředky. Banky jí půjčit nechtějí údajně kvůli žalobě, kterou původně mateřská společnost Vítkovice zpochybnila insolvenční řízení.

 • Zaměstnanci Vítkovických strojíren bez výplat

  3:00 do playlistu

  Zaměstnanci Vítkovických strojíren bez výplat
  Živě Eva Kijonková, mluvčí Vítkovice, a.s.

 • Nemocných v Olomouckém kraji přibývá

  6:27 do playlistu

  Nemocných v Olomouckém kraji přibývá
  Počet nemocných v Olomouckém kraji již atakuje 2tisícovou hranici. Pacientů s akutními respiračními chorobami je podle dnešních údajů hygieniků 1 938 na 100 tis. obyvatel, což je o 84 více než předchozí týden. Nejvíce práce mají podle statistik lékaři na Jesenicku a Olomoucku, kde je nemocnost kolem 2 400 lidí na 100 tis. obyvatel. V porovnání s ČR je nemocnost v kraji v průměru nepatrně nižší, nemocných v celostátním průměru je 1 954 na 100 tis. obyvatel.

 • Mráz způsobuje potíže

  6:58 do playlistu

  Mráz způsobuje potíže
  Silný mráz plní noclehárny v MS kraji a komplikuje práci také např. řidičům autobusů nebo železničářům. Jedním z nejchladnějších míst byla dnes v noci Lysá hora. Teplota tam klesla na mínus 20,2 stupně Celsia. Teplotní rekord meteorologové zaznamenali v části obce Bílá na Konečné.

 • Krizová noclehárna pomáhá v mrazech

  9:16 do playlistu

  Krizová noclehárna pomáhá v mrazech
  Živě Michal Tvrdý, zaměstnanec Charitního domu v Ostravě.

 • Olympijský festival skončil

  11:44 do playlistu

  Olympijský festival skončil
  Se závěrečným olympijským ceremoniálem v Pchjongčchangu skončil i olympijský festival v Ostravě. Nákladní auta postupně odvážejí sníh, dělníci rozmontovávají jednotlivá sportoviště. Areálem před Ostravar Arénou prošlo za dobu olympiády více než 100 tis. lidí.

 • Studentská firma má úspěch

  13:56 do playlistu

  Studentská firma má úspěch
  Studenti ostravského gymnázia Františka Hajdy chtějí prorazit na českém i evropském trhu s projektem studentské firmy. Ta je založena na výrobě funkčního vaku s vonnými pytlíčky, které budou vyrábět klienti z chráněných dílen. Studenti teď v rámci projektu neziskové organizace shánějí peníze potřebné pro rozjezd výroby a prezentace na celorepublikové soutěži studentských firem.

 • V Olomouci jednají o protipovodňových opatřeních
 • Školí zástupce neziskovek

  19:18 do playlistu

  Školí zástupce neziskovek
  Neziskové organizace dlouhodobě bojují s nedostatkem finančních prostředků. Některé z nich se rozhodly stát se viditelnějšími, tedy zlepšit marketing. Třeba jak správně natočit video nebo napsat tiskovou zprávu a dokázat lépe zaujmout, v tom je v Olomouci školili profesionálové z řad mluvčích i redaktorů. Záštitu nad workshopem převzala Česká televize.

 • Muzejníci mají experimentální dílnu

  21:25 do playlistu

  Muzejníci mají experimentální dílnu
  Kolovrátky, tkalcovské stavy, snopy obilí, lnu i kopřivy. Základní vybavení experimentální dílny Muzea v Příboře. Jeho zaměstnanci v ní zkoušejí podle tradičních rukodělných technologií vyrábět např. oblečení. Třeba pokrývku hlavy z houby nebo krajku z kopřivového vlákna.

Přehrát vše

Související