iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 2. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2776
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rekonstrukce Rudné se zatím odkládá

  0:50 do playlistu

  Rekonstrukce Rudné se zatím odkládá
  Očekávané komplikace v ostravské dopravě se odkládají. Rekonstrukce jednoho z klíčových tahů v Ostravě - Rudné ulice, se totiž zpozdí. Zatím ale není jasné, o kolik. Podle původního plánu měla začít už na začátku března. Podle zjištění České televize ale Ředitelství silnic a dálnic ještě stále jedná o konkrétní podobě projektu a přesný termín dosud nezná.

 • Pozemky pod můstky ve Frenštátu město nezískalo

  4:00 do playlistu

  Pozemky pod můstky ve Frenštátu město nezískalo
  Osud skokanského areálu ve Frenštátě pod Radhoštěm je opět nejistý. Město neuspělo ve výběrovém řízení, ve kterém se snažilo pozemky v doskočišti odkoupit od státu. Jen pár minut před jeho uzavřením se o pozemky přihlásila firma Tourist Invest, která nabídla o čtvrt milionu více. Předkupní právo má sice sportovní klub – ten ale nemá tolik peněz.

 • Přibylo nakažených chřipkou

  6:49 do playlistu

  Přibylo nakažených chřipkou
  Chřipková epidemie i nadále pokračuje. Krajská hygienická stanice dnes zveřejnila nové počty nemocných. Těch od minulého týdne přibylo o více než dvě stě. K dnešnímu dni je tak v Moravskoslezském kraji 2301 chřipkových onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvíce nemocných je v Ostravě nebo Opavě a mezi dětmi do pěti let. Kvůli závažnému průběhu chřipky muselo být na jednotkách intenzivní péče hospitalizováno dalších šest lidí. Přibývá i počet zdravotnických zařízení, která kvůli hrozbě nákazy zakazují návštěvy.

 • Sníh způsobil komplikace v Olomouckém kraji

  7:45 do playlistu

  Sníh způsobil komplikace v Olomouckém kraji
  Velké komplikace na silnicích na Olomoucku způsobilo ranní husté sněžení. Hasiči a policisté vyjížděli k dopravním nehodám nejčastěji mezi šestou a osmou hodinou, třeba k Pěnčínu na Prostějovsku, kde se srazila dvě osobní auta. Několik lidí se lehce zranilo. Nejvíc nehod bylo v okolí Olomouce.

 • Lidé můžou hlásit přeplněné koše

  8:41 do playlistu

  Lidé můžou hlásit přeplněné koše
  Chytrými telefony proti nepořádku. Na odpadkových koších v Krnově se nově objevily samolepky s nápisem „Jsem plný? Označ mě!“, QR kódem a odkazem na aplikaci Zero Waste City. Jejím prostřednictvím mohou obyvatelé upozornit technické služby na přeplněné nádoby na odpad.

 • Karolínčin "Vítr ve vlasech"

  10:54 do playlistu

  Karolínčin "Vítr ve vlasech"
  Stále víc dětí upoutaných na vozík si může užívat svobodný pocit z jízdy na kole. Umožňuje jim to spolek Černí koně, který začal jako první v Česku vyrábět speciální "handbajky" pro děti s tělesným handicapem. Teď jako vůbec první na světě vyrobili tento typ kola i s elektrickým pohonem. Prototyp zaplatila pojišťovna. Od Černých koní ho dostala desetiletá Karolína Dejová z Kopřivnice.

 • Kniha o historii nádraží ve Vítkovicích

  14:24 do playlistu

  Kniha o historii nádraží ve Vítkovicích
  Patří k moderním nádražním budovám a o jeho budoucnosti se v posledních letech často diskutuje. Teď má nádraží v Ostravě-Vítkovicích i knihu nejen o své historii. Jejím spoluautorem je ostravský historik architektury Martin Strakoš. Poprvé se v knize objeví i zprávy o stavu železobetonové konstrukce budovy i rozhovor s bývalým přednostou stanice.

 • Připravuje se západní obchvat Krnova

  18:02 do playlistu

  Připravuje se západní obchvat Krnova
  Už od konce loňského roku probíhá v Krnově výstavba severo-východního obchvatu města. Zároveň s tím probíhají přípravné práce na západní obchvat, který by měl z města odvézt těžkou dopravu směrem od Bruntálu. Vyrůst by mohl do patnácti let.

 • Janáček Ostrava 2018 připomene úmrtí skladatele

  20:54 do playlistu

  Janáček Ostrava 2018 připomene úmrtí skladatele
  Devadesáté výročí úmrtí Leoše Janáčka připomene projekt Janáček Ostrava 2018. Připravuje ho a zaštiťuje Janáčkova filharmonie Ostrava. Program se uskuteční na několika místech Ostravy i okolí a bude zahrnovat stovky interpretů a desítky koncertů či kulturních akcí. Kromě koncertů připomenou skladatele během celého roku speciálním programem i další kulturní instituce. Jedním z vrcholů bude slavnostní vyjížďka z Hukvald do Ostravy, která proběhne v den výročí skladatelovy smrti, tedy 12. srpna.

 • Film Učitelka sbírá ocenění po celém světě

  21:27 do playlistu

  Film Učitelka sbírá ocenění po celém světě
  Učitelka Jana Hřebejka zaujala ve světě. Film, který vznikl v koprodukci s ostravským studiem České televize, získal hned několik ocenění na prestižních filmových festivalech a vstoupil také do distribucí evropského, amerického i asijského kontinentu. V kinech ho viděli i diváci v Austrálii. Na obrazovkách České televize se odvysílá poprvé tuto neděli.

Přehrát vše

Související