iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1809
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vrchní soud potvrdil reorganizační plán OKD

  0:45 do playlistu

  Vrchní soud potvrdil reorganizační plán OKD
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Vrchní soud potvrdil reorganizační plán OKD

  3:51 do playlistu

  Vrchní soud potvrdil reorganizační plán OKD
  Živě Zbyšek Sochor, ředitel odboru hornictví MPO ČR.

 • Komise k vyšetřování privatizace OKD

  7:50 do playlistu

  Komise k vyšetřování privatizace OKD
  Dnes se vůbec poprvé se sešla sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD. Vede ji Lukáš Černohorský z Pirátů - v polovině ledna ho zvolili poslanci. Členové komise mají prověřit převod státních akcií OKD do vlastnictví jiných osob, hlavně pak prodej minoritního podílu v roce 2004. Závěry by mohly být známy za deset měsíců.

 • 7 zraněných při nehodě

  10:18 do playlistu

  7 zraněných při nehodě
  Sedm lidí se zranilo při ranní nehodě u Písařova na Šumpersku. Osobní auto tam narazilo do mikrobusu, který převážel 18 lidí. O chvíli později na stejném místě havarovala další dvě auta. Zraněné převezli záchranáři do šumperské a orlicko-ústecké nemocnice - čast z nich byla po krátkém vyšetření propuštěna. Na místě zasahovali i hasiči – žádného ze zraněných ale nemuseli z havarovaných aut vyprošťovat.

 • Za vraždu 8letého bratra 17,5 roků vězení

  10:51 do playlistu

  Za vraždu 8letého bratra 17,5 roků vězení
  Na 17,5 roků za vraždu osmiletého dítěte poslal Krajský soud v Ostravě do vězení jeho, dnes už 19letého nevlastního bratra. Vražda se stala loni v červenci na Opavsku. Obžalovaný si vzal lhůtu pro případné odvolání.

 • Mráz trápí Moravu a Slezsko

  12:11 do playlistu

  Mráz trápí Moravu a Slezsko
  Východ republiky má za sebou zatím nejchladnější noc letošní zimy. Kvůli silnému mrazu platila až do dnešní osmé hodiny ráno výstraha ČHMÚ v částech Olomouckého a v celém kraji Moravskoslezském. Obvyklý režim museli silnému mrazu přizpůsobit dopravci, řidiči, ale třeba i azylové domy.

 • Válečné stroje ženských tvarů

  14:38 do playlistu

  Válečné stroje ženských tvarů
  Tulící se ponorky a válečné stroje ženských tvarů zaplnily atrium opavského Domu umění. Jaroslav Koléšek, který vede katedru sochařství na fakultě umění Ostravské univerzity, se tak po svém vypořádává s dnešním světem ovládaným technikou. Jeho lodě a letadla vytvořená v průběhu dvaceti let záměrně působí jako důmyslné živé hračky.

 • Přerov má zóny bez doplatku na bydlení

  17:49 do playlistu

  Přerov má zóny bez doplatku na bydlení
  Přerov vyhlásil zónu bez dávek na bydlení. Tímto opatřením chce ve městě omezit sociální ubytovny. Vedení Přerova vybralo šest ulic, do kterých se už nemohou nastěhovat lidé pobírající doplatek na bydlení. Nájemníků, kteří v těchto ulicích bydlí, se nové opatření nedotkne.

 • Bauhas půjde k zemi

  20:53 do playlistu

  Bauhas půjde k zemi
  Budova bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy by se měla v budoucnu zbourat. Město tam počítalo například s řemeslným inkubátorem, ale přehodnotilo své plány, když zjistilo, že je objekt ve špatném stavu. Od dubna tam bude sídlit galerie moderního umění Plato a to do té doby, než se opraví vedlejší historická jatka.

Přehrát vše

Související