iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 1. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1834
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kývne kraj na skládky uhlí?

  0:48 do playlistu

  Kývne kraj na skládky uhlí?
  Krize v OKD a nedostatek uhlí v Evropě nutí tuzemské hutě a další průmyslové podniky vozit uhlí z Austrálie nebo třeba z Kanady. Kvůli uskladnění velkých objemů suroviny má konkrétně v Moravskoslezském kraji vzniknout hned několik polních skládek uhlí. Zejména ta, která se chystá v areálu huti ArcelorMittal Ostrava, je přitom předmětem kritiky lidí z přilehlého městského obvodu. Teď se čeká, jestli skládka dostane povolení kraje.

 • Kývne kraj na skládky uhlí?

  3:05 do playlistu

  Kývne kraj na skládky uhlí?
  Živě Pavel Bartoš, Sdružení pro rozvoj MS kraje.

 • Svědci v kauze lobbisty Dědice

  8:18 do playlistu

  Svědci v kauze lobbisty Dědice
  Ovlivňování veřejných zakázek dopravního podniku, nebo v ostravské městské nemocnici. Důvod, proč před Krajským soudem stojí lobbista Martin Dědic. Podle obžaloby za to na úplatcích dostal 30 milionů korun. Dědic jakoukoli vinu odmítá. Jednání soudu dnes pokračovalo výslechem dalších svědků.

 • Nízká nezaměstnanost mírně stoupla

  10:17 do playlistu

  Nízká nezaměstnanost mírně stoupla
  Po čtyřměsíčním poklesu v prosinci mírně vzrostl počet lidí bez práce v Moravskoslezském kraji. Ve srovnání s prosincem 2016 je ale v evidenci úřadů práce o téměř 15 tisíc lidí méně. Nezaměstnanost rostla v celém Česku, z listopadových 3,5 %na 3,8 %. Je to ale nejnižší hodnota za prosinec od roku 1997. Podle ekonomů se zaměstnavatelé budou muset o své pracovníky stále více starat a navyšovat mzdy tak, aby neodcházeli.

 • Kraj investuje do školství

  13:04 do playlistu

  Kraj investuje do školství
  Víc než půl miliardy korun si letos rozdělí školy v MS kraji. Čerpat budou jak z evropských fondů, tak i z rozpočtu kraje. Ten chce i nadále podporovat hlavně rozvoj technických oborů.

 • 3D tiskárna jediná ve Střední Evropě

  14:39 do playlistu

  3D tiskárna jediná ve Střední Evropě
  Jako jediné město ve Střední a Východní Evropě získala Ostrava novou speciální 3D tiskárnu - ta má pomoci nejen lékařům. Místo sádrování a starých postupů zvládne nový přístroj přesně a rychle vyrobit zdravotní pomůcku přímo na míru pacientovi. Firma, která novou tiskárnu provozuje, chce v budoucnu expandovat i za hranice České republiky.

 • Kraj chce splatit své dluhy

  18:12 do playlistu

  Kraj chce splatit své dluhy
  Do roku 2025 by chtěl Moravskoslezský kraj splatit všechny své dluhy. Aktuálně dluží necelé 2 miliardy korun. Loni snížil zadluženost o 200 milionů korun z předloňských dvou miliard a sto milionů, letos by mělo jít o stejnou sumu. Kraj nyní čerpá dva úvěry, které uzavřel v letech 2005 a 2010.

 • Trest za vzkazy na Facebooku

  18:33 do playlistu

  Trest za vzkazy na Facebooku
  Za násilné a rasově motivované výhružky na facebookových profilech Radoslava a Patrika Bangových potrestal dnes prostějovský soud autora těchto textů osmnáctiměsíční podmínkou. Odsouzený Aleš Rozsíval se původně k autorství textů přiznal, později se ale soudu snažil dokázat, že je psal jeho známý. Dnes k líčení vůbec nedorazil a soud rozhodl v jeho nepřítomnosti.

 • Dobová křesla pro opavské kino

  21:26 do playlistu

  Dobová křesla pro opavské kino
  Stará křesla do kina Mír v Opavě. Město chystá rekonstrukci posledního jednosálového kina. Z dobového interiéru z počátku 60. let zbudou jen některé prvky. Nové foyer s občerstvením by měla doplnit právě darovaná křesla. Město společně s autorkou rekonstrukce přesně určilo, která by to měla být.

Přehrát vše

Související