iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 1. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1880
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tragická smrt mladé dívky před soudem

  0:49 do playlistu

  Tragická smrt mladé dívky před soudem
  Olomoucký okresní soud otevřel případ tragické nehody, při které před 2 lety zemřela 2letá dívenka po pádu z vlaku. Obžalované jsou průvodčí a vlakvedoucí. Údajně nezkontrolovaly, jestli jsou dveře jednoho z vagónů správně zavřené. České dráhy začaly po nehodě do vozů instalovat světelnou signalizaci a postupně vyměňují staré vagóny s otočnými dveřmi.

 • Nákup tramvají v Ostravě vyňat z evropských fondů
 • Nákup tramvají v Ostravě vyňat z evropských fondů

  7:24 do playlistu

  Nákup tramvají v Ostravě vyňat z evropských fondů
  Veřejné zakázky na ostravském magistrátu a v městských firmách začali kriminalisté prověřovat v roce 2013. O rok později pak obvinili a do vazby vzali Martina Dědice, ostravského lobbistu, který měl být hlavní postavou ovlivňování zakázek nejen už ve zmíněném DP, ale také v ostravské městské nemocnici.

 • Roste počet kuřáků marihuany

  8:12 do playlistu

  Roste počet kuřáků marihuany
  Roste počet kuřáků marihuany. Podle informací Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogové závislosti má Česko téměř o 5 % vyšší podíl uživatelů marihuany, než je evropský průměr. Nelegální obchod s touto drogou podle policistů ovládají pěstitelé původem z Vietnamu. Jednu z kauz začal projednávat Krajský soud v Ostravě.

 • V Jeseníkách platí 2. stupeň lavinového nebezpečí

  10:24 do playlistu

  V Jeseníkách platí 2. stupeň lavinového nebezpečí
  Horská služba v Jeseníkách dnes vyhlásila 2. stupeň z pětibodové škály lavinového nebezpečí. Důvodem je středeční vydatné sněžení. Na horách připadlo až čtvrt metru sněhu. V lavinových katastrech je ho přitom přes půl druhého metru.

 • Pěstouni dostanou letos přidáno

  10:54 do playlistu

  Pěstouni dostanou letos přidáno
  Více peněz dostanou od nového roku pěstouni, kteří mají děti v trvalé péči. Rodina, která dala nový domov 3 dětem dostala od státu o 10 tis. Kč více. Změny jsou i u pěstounů na přechodnou dobu. Ti už nebudou moct nově čerpat rodičovský příspěvek.

 • Vyšší odměny pro pěstouny

  13:48 do playlistu

  Vyšší odměny pro pěstouny
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Řezbáři chystají ledové sochy

  18:25 do playlistu

  Řezbáři chystají ledové sochy
  Profesionální řezbáři z České i Slovenské republiky začínají v těchto dnech tvořit ledové sochy na Pustevnách. Festival se tam letos koná už po dvacáté. Letos s ještě větším množstvím ledu než kdy jindy. Pod rukama sochařů tak vzniká např. nosorožec nebo třeba medvěd v životní velikosti.

 • Inteligentní kamery v Uničově

  20:31 do playlistu

  Inteligentní kamery v Uničově
  Odhalí člověka se zdravotními problémy, ale i řidiče, který zaparkoval tam, kde nemá. Inteligentní kamerový systém, který sám vyhodnotí nestandardní situaci a upozorní strážníky. Novinku začali používat v Uničově. Náš štáb po dohodě s městskou policií vyzkoušel třeba to, na jaké přestupky dokážou kamery upozornit.

 • První monografie Žerotínského zámku

  22:15 do playlistu

  První monografie Žerotínského zámku
  Dříve sloužil k opevnění města, dnes je kulturní památkou a je v něm slavné muzeum klobouků. Příběh Žerotínského zámku vypráví nová publikace. Historické materiály a unikátní dobové fotografie sbíral její autor Radek Polách 20 let. V knižní podobě se Žerotínský zámek představuje veřejnosti vůbec poprvé.

Přehrát vše

Související