iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 12. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2107
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Po 4 dnech rekvalifikace do výroby

  0:47 do playlistu

  Po 4 dnech rekvalifikace do výroby
  Rekordně nízká nezaměstnanost a nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Firmy často i několik měsíců hledají na trhu práce zkušené svářeče nebo obsluhu do výroby. V olomoucké strojírenské firmě proto vymysleli vlastní způsob rekvalifikace pracovníků. Ten trvá pouhé 4 dny. Pak mohou zaměstnanci okamžitě nastoupit do výroby.

 • Po 4 dnech rekvalifikace do výroby

  3:05 do playlistu

  Po 4 dnech rekvalifikace do výroby
  Živě Radim Kašpar, ředitel Okresní hospodářské komory v Olomouci.

 • Vítkovice Gearworks budou mít nového majitele

  7:16 do playlistu

  Vítkovice Gearworks budou mít nového majitele
  Další dceřiná společnost Vítkovic, další prodej. Věřitelé dnes schválili reorganizační plán firmy Vítkovice Gearworks. Ta zaměstnává 150 lidí. O práci by přijít neměli. Podnik totiž chtějí koupit noví investoři. Firma Optifin Invest, jejímž spolumajitelem je podnikatel Alexel Beljajev a Farvis, která je spřízněna s firmou E-Invest Martina Ulčáka. Dohromady do Gearworks vloží 80 mil. Kč.

 • Regionální sněm olomoucké ODS

  9:31 do playlistu

  Regionální sněm olomoucké ODS
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Olomoucký kraj má rozpočet na příští rok

  12:04 do playlistu

  Olomoucký kraj má rozpočet na příští rok
  Olomoucký kraj bude příští rok hospodařit s příjmy 4,886 mld. Kč. Ve srovnání s rozpočtem na letošek mají vzrůst o 7,3 procenta. Na straně výdajů kraj v roce 2018 počítá s 18% nárůstem na 5,436 mld. z letošních 4,622 mld. Kč. Schodek 549 mil. Kč hejtmanství příští rok pokryje finančním zůstatkem z letoška i bankovními úvěry na investice.

 • 7 let vězení pro exekutora

  12:36 do playlistu

  7 let vězení pro exekutora
  Na 7 let míří do vězení ostravský exekutor Ivo Nedbálek za zpronevěru nejméně 11,5 mil. Kč. Rozhodl o tom soud. Exekutora Iva Nedbálka odvolal z úřadu Nejvyšší správní soud ještě před začátkem trestního stíhání. Sám totiž čelil exekucím. Pro splátkovou společnost vymáhal peníze od dlužníků, kteří nespláceli úvěry.

 • Senior taxi bude v Karviné i příští rok

  14:30 do playlistu

  Senior taxi bude v Karviné i příští rok
  Speciální taxi, které seniory zaveze k lékaři nebo na úřad, bude v Karviné jezdit i v příštím roce. Registrovat se senioři mohli od dnešního rána a zájem byl velký. Přesto se podle magistrátu dostane na každého zájemce. Požádat o kartičku může v Karviné až 8 tisíc seniorů. V letošním roce využila službu čtvrtina z nich.

 • DPMO zavádí časové kupóny na platební kartě

  17:57 do playlistu

  DPMO zavádí časové kupóny na platební kartě
  Olomoucký dopravní podnik zavede od ledna elektronickou jízdenku na bezkontaktní platební kartě. Půjde však jenom o časové kupony, např. měsíční nebo roční. Umístění terminálů do každého autobusu nebo tramvaje na nákup jednorázové jízdenky by bylo podle dopravce příliš nákladné.

 • "Nové Lauby" vyjdou Ostravu na 275 milionů

  20:21 do playlistu

  "Nové Lauby" vyjdou Ostravu na 275 milionů
  Ostrava už má konkrétní představu, jak budou vypadat tzv. Nové Lauby u Masarykova náměstí. Nabídnout mají komerční prostory a hlavně dostupné bydlení všech kategorií. Už v polovině příštího roku by mělo být vydáno územní rozhodnutí. Začít se má o rok později. Projekt přijde město Ostravu na 275 mil. Kč.

 • Výstava malíře Tomáše Absolona

  21:56 do playlistu

  Výstava malíře Tomáše Absolona
  Pastelky a čtvrtky papíru. Materiál, se kterým aktuálně pracuje absolvent Akademie výtvarných umění Tomáš Absolon. Loňský laureát Ceny kritiky za mladou malbu se ve svých obrazech zabývá typografií a písmem. Do Ostravy přivezl tzv. fanouškovské obrázky. Reaguje jimi na hudební svět 70. a 80. let.

Přehrát vše

Související