iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1981
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podvodů na seniory přibývá

  0:44 do playlistu

  Podvodů na seniory přibývá
  Olomoučtí kriminalisté dopadli dva cizince, kteří se snažili podvodem vylákat z 63leté seniorky 650 tisíc korun. Jeden z mužů se po telefonu vydával za jejího vnuka s tím, že potřebuje peníze a vyzvedne je jeho kamarád. Oběma podvodníkům teď hrozí osm let ve vězení. Podobných případů se smyšlenými záminkami na Olomoucku přibývá. Zatímco vloni policisté řešili jen dva, letos jde už o třináctý.

 • Podvodů na seniory přibývá

  3:03 do playlistu

  Podvodů na seniory přibývá
  Živě Jiří Kubák, vrchní komisař, PČR OL kraje.

 • Nový investor v Mošnově

  6:41 do playlistu

  Nový investor v Mošnově
  Strategické překladiště železniční i silniční nákladní dopravy by mělo do šesti let vyrůst v Průmyslové zóně Mošnov nedaleko Letiště Leoše Janáčka. Developerské firmě, která bude logistický park za víc než miliardu stavět dnes dali zelenou ostravští zastupitelé. O své místo v komplexu se už teď závazně uchází první investor.

 • Hrozí tvorba ledovky

  8:56 do playlistu

  Hrozí tvorba ledovky
  Tvorba ledovky hrozí v části Česka v noci a ve čtvrtek ráno. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji na Jesenicku, Šumpersku a Přerovsku pak v noci opět zesílí vítr. Aktuální výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav. Upozornění před silným větrem platí od půlnoci do čtvrtečního poledne.

 • Až 19 let vězení za prodej léků

  9:17 do playlistu

  Až 19 let vězení za prodej léků
  19 let ve věznici se zvýšenou ostrahou může strávit Vlastimil Hýža za nelegální prodej léků na předpis. Záležet bude na tom, jestli odvolací soud potvrdí dva rozsudky, proti kterým se Vlastimil Hýža odvolal. V červenci dostal deset let vězení a dnes odešel od soudu s devítiletým trestem. Vlastimil Hýža podle soudu prodal stovkám lidí z celého Česka tisíce balení léků na lékařský předpis.

 • Vánoční nákupy

  11:03 do playlistu

  Vánoční nákupy
  Přesně za 11 dní začínají Vánoce. Pro obchodníky nejnáročnější období roku. Projevuje se to obrovským zájmem zákazníků o dárky. Podle ekonomů se dá navíc předpokládat, že je letos čekají rekordní tržby. Kvůli dařící se ekonomice, zvyšování mezd a nízké nezaměstnanosti se lidé nebojí utrácet.

 • Ostrava má rozpočet

  13:43 do playlistu

  Ostrava má rozpočet
  Ostrava bude příští rok hospodařit s rozpočtem ve výši téměř deseti miliard korun. Je to o téměř dvě miliardy korun víc než schválený rozpočet letošního roku. Město počítá s příjmy 8,3 miliardy korun a výdaji v celkové výši 9,9 miliardy korun. Rozdíl mezi příjmy a výdaji ve výši 1,6 miliardy korun vyrovná přebytkem z letošního roku. Rozpočet dnes schválili městští zastupitelé.

 • Balon nahradil těžké reflektory

  14:10 do playlistu

  Balon nahradil těžké reflektory
  Hasiči z Kojetína na Přerovsku začali využívat takzvaný osvětlovací balon. Používá se hlavně při nočních výjezdech nebo při práci v tmavých objektech. Tato pomůcka dokáže plně nahradit velké a těžké reflektory. Celé zařízení unese jeden člověk a snadno ho odnese i do náročného terénu.

 • Senioři jako kapitáni na vodě

  17:04 do playlistu

  Senioři jako kapitáni na vodě
  Místo odpočinku si udělali kapitánské zkoušky a teď vozí turisty po řece Moravě. Díky unikátnímu olomouckému projektu. Mladý kapitán Šimon Pelikán se tak snaží seniory zapojit do aktivního života. Nabídnout jim nové zkušenosti nebo možnost vrátit se ke své celoživotní lásce – lodím a vodě.

 • Co s Jánskými Koupelemi?

  19:37 do playlistu

  Co s Jánskými Koupelemi?
  Jánské Koupele i nadále zůstávají kulturní památkou. Ministerstvo kultury se rozhodlo zamítnout žádost současných majitelů o odejmutí památkové ochrany. Areál byl na seznam kulturních památek České republiky zapsán v roce 2005, za tu dobu se ale z kdysi proslulých lázní stala doslova ruina.

 • Ifigenie v Národním divadle moravskoslezském

  21:27 do playlistu

  Ifigenie v Národním divadle moravskoslezském
  Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě uvádí na jeviště tisíce let starý příběh - o válce, obětech a povinnostech majestátu. Jde o operu Ifigenie v Aulidě německého skladatele Williama Glucka. V divadle ji nastudoval mezinárodní tým a v Ostravě jde o její první uvedení.

Přehrát vše

Související