iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1693
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hasiči instalují hlásiče

  0:50 do playlistu

  Hasiči instalují hlásiče
  Na 270 hlásičů kouře a detektorů nebezpečných plynů nainstalovali letos olomoučtí hasiči. Ve spolupráci s tamním magistrátem je přitom dostávají zdarma hlavně tělesně handicapovaní, nevidomí nebo senioři, kteří bydlí v městských bytových domech.

 • Hasiči instalují hlásiče

  2:54 do playlistu

  Hasiči instalují hlásiče
  Živě Petr Ošlejšek, náměstek ředitele HZS Olomouckého kraje.

 • Meteorologové hlásí extrémně nebezpečný vítr

  6:42 do playlistu

  Meteorologové hlásí extrémně nebezpečný vítr
  Silný vítr dnes zasáhl východ republiky. ČHMÚ proto až do zítřka vydal výstrahu. Platí pro celkem 7 krajů. Nejhorší je situace v Olomouckém a MS kraji. Hasiči i energetici tu už od včerejší noci vyjeli ke stovkám případů. Největší sílu bude mít vítr dnes v noci. Na horách bude v nárazech dosahovat až 150 km/h.

 • Meteorologové hlásí extrémně nebezpečný vítr
 • Suché Lazce čeká referendum

  10:53 do playlistu

  Suché Lazce čeká referendum
  Opavští zastupitelé na svém dnešním zasedání řešili referendum proti stavbě obchvatu Komárova. Občané Suchých Lazců, přes které nová silnice má vést, budou v lednu během prezidentských voleb hlasovat, jestli důležitá dopravní tepna povede právě přes tuto městskou část. A i když nebudou souhlasit, neznamená to, že se v nejbližší době i přes jejich protest se stavbou nezačne.

 • Opavští zastupitelé schválili bazén

  12:28 do playlistu

  Opavští zastupitelé schválili bazén
  Až 350 mil. Kč bude stát nový bazén v Opavě. Projekt dnes po bezmála 3hodinové rozpravě schválilo opavské zastupitelstvo. Podle primátora chce město zahájit stavbu co nejdříve. Pokud vše půjde hladce, do konce léta by se mohlo začít stavět. Polovinu nákladů pokryje úvěr a zbytek pak zaplatí město z vlastních rezerv.

 • Z Olomouce putují na Ukrajinu dárky

  12:56 do playlistu

  Z Olomouce putují na Ukrajinu dárky
  Z Olomouce až na Ukrajinu putují vánoční balíčky. Je v nich oblečení, školní potřeby, ale i hračky. Určené jsou chudým dětem a sirotkům ze 4 tamních vesnic. Arcidiecézní charitě se letos povedlo nastřádat dokonce víc balíčků než loni, celkem bude obdarovaných 341 dětí.

 • ADRA vaří polévku pro chudé

  16:06 do playlistu

  ADRA vaří polévku pro chudé
  Polévku pro lidi z ulice vaří v předvánočním čase v havířovské pobočce ADRY. Teplé jídlo pak večer rozdají mužům bez domova, kteří přijdou přespat do noclehárny havířovského azylového domu. Ten provozuje Armáda Spásy. Vzájemná spolupráce mezi oběma charitativními organizacemi začala před 4 lety.

 • Nový jízdní řád ČD přináší změny

  18:25 do playlistu

  Nový jízdní řád ČD přináší změny
  Vlaky Českých drah jezdí podle nového jízdního řádu. Cestujícím v MS kraji přinesl několik změn. Patří k nim prodloužení některých tratí, zprovoznění nové zastávky v Havířově, ale i řada omezení, a to především kvůli pokračující modernizaci železnice mezi Dětmarovicemi a Českým Těšínem.

 • Suzanne Pastor vystavuje ve Fiducii

  20:57 do playlistu

  Suzanne Pastor vystavuje ve Fiducii
  Nůžky, lepidlo, rámečky nebo rybí šupiny. Americká fotografka a kurátorka Suzanne Pastor mění a dotváří fotografie jiných i své vlastní. Dává jim třetí dimenzi. Teď je vystavuje v ostravské galerii Fiducia.

Přehrát vše

Související