iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 12. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1829
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Technici kontrolují mosty

  0:44 do playlistu

  Technici kontrolují mosty
  Po sobotním zřícení lávky v Troji přerovštví technici kontrolují technický stav mostů. V místních částech je jich na hranici životnosti hned 8. Oprava každého z nich vyjde město zhruba na 3 mil. Kč. Třeba v Žeravicích jsou 2 silniční mosty. Kontrolou neprošel ani jeden. Přesto zůstávají dál přístupné.

 • Technici kontrolují mosty

  2:33 do playlistu

  Technici kontrolují mosty
  Živě Ladislav Růžička, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Olomouckého kraje.

 • Ostrava plánuje další opravy mostů

  5:15 do playlistu

  Ostrava plánuje další opravy mostů
  Kvůli havarijnímu stavu v letošním roce prošly kompletní rekonstrukcí tramvajové mosty v Plzeňské ulici v Ostravě. Práce trvaly 8 měsíců a město vyšly na 93 mil. Kč. K největším investicím příštího roku, a to na úrovni MS kraje, pak budou patřit opravy nedalekých mostů ve Výškovické ulici. Podílet se na nich bude město i kraj.

 • Lidé nechtějí skládku uhlí v Ostravě-Bartovicích
 • MHD ve Frýdku-Místku nebude provozovat město

  11:10 do playlistu

  MHD ve Frýdku-Místku nebude provozovat město
  MHD ve Frýdku-Místku nebude provozovat město. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. Předkladatele městského dopravního podniku při hlasování nepodpořil koaliční partner. Nelíbí se mu totiž, jak je projekt připraven. Přípravy už město stály minimálně 5 mil. Kč.

 • Bagry začaly bourat dům Armády Spásy

  13:27 do playlistu

  Bagry začaly bourat dům Armády Spásy
  Bagry a těžké stavební stroje začaly demolovat budovy denního centra a noclehárny Armády spásy ČR v Ostravě-Mariánských Horách. Objekt z unimo buněk v minulosti sloužil jako ubytovna pro dělníky z nedalekých železáren. O jeho zbourání kvůli nevyhovujícímu stavu uvažovala Armáda spásy ČR už od roku 2013.

 • 13 let za přípravu vraždy pro Nárožného

  14:13 do playlistu

  13 let za přípravu vraždy pro Nárožného
  Nepravomocný trest pro Pavla Nárožného z Přerova, který chtěl zabít svoji tetu. Důvodem byl majetek, který spravovala. Původně patřil Nárožného otci. Ten je od roku 2009 prohlášen za mrtvého. Z vraždy svého otce a jeho manželky se při jiném procesu zodpovídá právě Pavel Nárožný.

 • Laickou resuscitací zachránili kamaráda

  16:51 do playlistu

  Laickou resuscitací zachránili kamaráda
  Moravskoslezští záchranáři denně vyjíždí v průměru ke třem případům, kdy pacienti potřebují resuscitaci. Letos v září jejich pomoc potřeboval i 25letý Jan Švábík. Ten kolaps přežil i díky rychlé pomoci kamarádů, kteří podle pokynů dispečerky zvládli laickou masáž srdce. Dnes se v sídle záchranné služby všichni potkali, aby upozornili na to, jak je důležité umět první pomoc.

 • Podvod za 5 milionů kvůli sázkám?

  19:10 do playlistu

  Podvod za 5 milionů kvůli sázkám?
  Počet podvodů v MS kraji klesl přibližně o pětinu. Přesto jich policisté za prvních deset měsíců řešili přes 800. Jeden z případů začal řešit ostravský krajský soud. O více než 5 mil. Kč měl připravit recidivista Jorgos Jordanidis známého, který mu půjčil na sportovní sázky. Za podvod a padělání platebního prostředku mu hrozí trest v rozmezí 5 až 10 let vězení.

 • Ostravská ČT chystá dokument o Ostravě

  21:10 do playlistu

  Ostravská ČT chystá dokument o Ostravě
  V ostravském studiu České televize vzniká dokument o Ostravě. Má pracovní název Černý mýtus. Filmaře k jeho natočení přiměla skutečnost, že poslední vozík s uhlím vyjel z města před 23 lety a od té doby Ostrava mění svou tvář. Právě lidé, kteří město přetváří, budou hlavními hrdiny nového dokumentu.

Přehrát vše

Související