iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 11. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2747
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nejasná situace v jesenickém Hardu

  0:49 do playlistu

  Nejasná situace v jesenickém Hardu
  Nejistota a strach o pracovní místa. Ani po převzetí Jesenického hardu novou firmou zaměstnanci nevědí, co s nimi bude dál. Společnost Moravia Industry, která fungující podnik koupila, poslala zaměstnancům dopis, ve kterém označila jejich dřívější výpovědi za neplatné. Těm však chybí jasná koncepce dalšího fungování podniku.

 • Nejasná situace v jesenickém Hardu

  3:41 do playlistu

  Nejasná situace v jesenickém Hardu
  Živě Eva Hepperová, předsedkyně Unie spolků insolvenčních správců.

 • Hygienici kontrolovali MŠ pro 2leté děti

  8:21 do playlistu

  Hygienici kontrolovali MŠ pro 2leté děti
  Hygienici v Moravskoslezském kraji vyrazili na kontrolu mateřských škol. Zaměřili se na čistotu a dodržování hygienických předpisů v kuchyni a jídelně, ale také přímo ve třídách s dětmi. Ve školkách, kde jsou děti i mladší tří let, jsou podmínky ještě přísnější. Od začátku roku zjistili hygienici pochybení u deseti procent všech kontrolovaných školských zařízení v regionu.

 • Olomoucký hejtman se zatím nerozhodl

  11:25 do playlistu

  Olomoucký hejtman se zatím nerozhodl
  Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk se zatím stále nerozhodl, jak naloží s funkcí poslance, kterou získal v říjnových sněmovních volbách. Své rozhodnutí oznámí, až bude sestavená vláda. Širší vedení hnutí ANO přitom na začátku listopadu vyzvalo své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, aby si stejně jako Jaroslava Pokorná Jermanová ze středních Čech vybrali, kterou z funkcí budou zastávat.

 • Lidé by měli být v lese během honů opatrní

  12:00 do playlistu

  Lidé by měli být v lese během honů opatrní
  Při sobotním honu na bažanty na Třinecku postřelil myslivec z brokovnice dvě ženy. Policie ho teď vyšetřuje z ublížení na zdraví z nedbalosti a pokud ho soud uzná vinným, může strávit až 3 roky ve vězení. Právě během lovecké sezóny by měli být lidé v lese opatrnější.

 • Hlučínská škola zůstane ve správě MS kraje

  14:18 do playlistu

  Hlučínská škola zůstane ve správě MS kraje
  Hlučínská základní škola na ulici generála Svobody zůstane dál ve správě Moravskoslezského kraje. Tamní zastupitelé nesouhlasili s tím, aby místostarostka města Blanka Kotrlová začala jednat o převodu školy na město. Zařízení navštěvují děti se specifickými vzdělávacími potřebami. Několika rodinám těžce postižených dětí vadí, že po přechodu z hlučínského dětského stacionáře do základní školy nemají možnost v místě intenzivně rehabilitovat a musí děti vozit do okolních měst.

 • Soud s advokátkou

  14:45 do playlistu

  Soud s advokátkou
  Necelou čtvrthodinu projednával Okresní soud v Ostravě kauzu bývalé soudkyně a později advokátky Věry Skařupové. Před senát totiž přišel pouze její obhájce, který vysvětlil, proč žena obžalovaná z podvodů v řádech milionů na jednání nepřišla.

 • Unikátní technologie 3D tisku

  17:14 do playlistu

  Unikátní technologie 3D tisku
  Experti z Ústína na Olomoucku přišli s novou technologií tisku. Přístroj, který sestrojili, jako jediný na světě tiskne reliéfy na plechovky - pomocí ultra fialového záření. Jedinečnou technologii úspěšně představili na výstavě v Mnichově.

 • Pokuta 160 tisíc Kč

  18:55 do playlistu

  Pokuta 160 tisíc Kč
  Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 160.000 korun pro olomouckou radnici za chyby v zakázce na energetické úspory ve svých vzdělávacích zařízeních. Pokutu městu uložil loni Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Počet firem, které se o zakázku ucházely, město omezovalo elektronickým losováním. Před jeho zahájením ale nevyhovělo žádosti jedné z firem o přečíslování zájemců, tedy o náhodnou změnu čísel, kterými byli jednotliví zájemci předem označeni. Radnice se už dříve hájila tím, že zakázku pro město zajišťovala společnost Gordion.

 • Kanaďani se přijeli podívat na inkluzi

  19:32 do playlistu

  Kanaďani se přijeli podívat na inkluzi
  Uplynulo deset let od vydání rozsudku Evropského soudu pro lidská práva. Dal za pravdu romským dětem, které se soudily kvůli možnosti studovat na běžných školách. K příležitosti výročí uspořádala obecně prospěšná společnost Vzájemné soužití ve spolupráci s kanadskou ambasádou konferenci na téma inkluzivního vzdělávání romských dětí v Ostravě. Představila na ní také ojedinělý projekt, do kterého se přihlásila desítka ostravských vzdělávacích zařízení.

 • Ostravské Twin Peaks

  21:43 do playlistu

  Ostravské Twin Peaks
  Brakovou literaturou, béčkovými horory a detektivními seriály se inspirovala nová hra s názvem Mrtvé oči. Ostravský Klub Stará Aréna tak chce prozkoumat, jak může fungovat brakový žánr plný klišé na malém divadelním jevišti. Režie se ujala Anna Klimešová.

Přehrát vše

Související