iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 11. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2003
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šternberští bojují proti lince na likvidaci plastu

  0:50 do playlistu

  Šternberští bojují proti lince na likvidaci plastu
  Ve Šternberku by mohla vzniknout linka na výrobu minerálního oleje. Její investor plánuje zahájit provoz příští rok v dubnu na svém pozemku nedaleko jednoho ze sídlišť.To se nelíbí některým místním. S výstavbou linky, která by měla tavit plasty, nesouhlasí ani vedení Šternberka. To požaduje, aby MŽP ČR u záměru posoudilo vliv na ŽP. Areál soukromé firmy na okraji Šternberka. Právě sem nákladní vozy svážejí městský odpad.

 • Šternberští bojují proti lince na likvidaci plastu
 • Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval nemocnice

  7:36 do playlistu

  Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval nemocnice
  Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření tří velkých nemocnic v republice. Mezi nimi i té fakultní v Ostravě. A našel pochybení. Za shodné léky a zdravotnické prostředky platila všechna tři zařízení rozdílné ceny.

 • Pokuta za předvolební kampaň

  9:46 do playlistu

  Pokuta za předvolební kampaň
  Kvůli předvolebním aktivitám hejtmana Olomouckého kraje a znovu zvoleného poslance Ladislava Oklešťka z Hnutí ANO padly hned dvě pokuty. Za inzerát v červnovém čísle krajského měsíčníku poutající na akci "hejtuj hejtmana", který podle kontrolorů naplňoval znaky předvolební kampaně, musí zaplatit Olomoucký kraj pokutu ve výši 18 tisíc a firma hejtmanova PR poradce Ondřeje Poláka 13 tisíc korun.

 • Firmy s koncem roku odměňují zaměstnance

  10:21 do playlistu

  Firmy s koncem roku odměňují zaměstnance
  Téměř 50 % firem letos rozdá svým zaměstnancům třinácté platy nebo finanční odměny v podobné výši. Vyplývá to z údajů hospodářské komory. Loni takto odměňovalo zaměstnance 39 procent podniků. Firmy čím dál častěji přistupují i k odměňování v průběhu celého roku, pracovníky motivují i jinak než financemi.

 • Silnice I/56 uzavřena pro kamiony

  12:31 do playlistu

  Silnice I/56 uzavřena pro kamiony
  Policie uzavřela pro nákladní auta silnici 1/56 u Bílé na Frýdecko-Místecku. Na hlavním tahu spojujícím Ostravu a státní hranice se Slovenskem ráno uvízly na zasněžené silnici v horském terénu kamiony. Kolona se vytvořila i v Mostech u Jablunkova směrem na Slovensko.

 • Senioři si cvičí paměť

  12:59 do playlistu

  Senioři si cvičí paměť
  Olomoucká Pevnost poznání učí seniory, jak stárnout moudře. Už poněkolikáté tady probíhá cyklus interaktivních přednášek a cvičení pro seniory s názvem Blízká setkání třetího věku. Senioři trénují paměť, koordinaci pohybů, učí se o psychologii nebo fyziologii.

 • Na hradech a zámcích se zazimovává

  15:56 do playlistu

  Na hradech a zámcích se zazimovává
  Na hradech a zámcích v MS kraji končí hlavní turistická sezóna. Údržbáři a uklízečky tak přemisťují nábytek a na zimu zakrývají vzácné exponáty. Většina památek své brány otevře zase až na jaře v období Velikonoc. Některé z nich ale zůstávají i přes zimu částečně otevřeny.

 • Předoperační kurzy v Novém Jičíně

  18:57 do playlistu

  Předoperační kurzy v Novém Jičíně
  Nemocnice Nový Jičín nabízí lidem, které čeká výměna kyčelního nebo kolenního kloubu, předoperační kurzy. Pacienti se na nich potkají s operatéry, sestrami i fyzioterapeuty. V rámci kurzu si tak projdou oddělení, kde budou po zákroku hospitalizovaní.

 • Unikátní výstava: Planeta focená z nadhledu

  21:35 do playlistu

  Unikátní výstava: Planeta focená z nadhledu
  Niagarské vodopády z nadhledu. Fotografie, které leží kolemjdoucím doslova u nohou, jsou součástí unikátní výstavy fotografa Radima Koliblíka. Všechny pořídil dronem na svých cestách po světě. Neobvyklé pohledy z výšky si můžou prohlédnout návštěvníci OC Nová Karolina v Ostravě nejlépe z třetího patra. Jsou totiž přilepené na zemi na velkoplošných tiscích.

Přehrát vše

Související