iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 11. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1543
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Těžba lagun začala

  0:50 do playlistu

  Těžba lagun začala
  Po šesti letech vyřizování povolení se v Ostravě opět rozběhly práce na odstraňování kalů z ropných lagun. Odstartovala tak další etapa likvidace jedné z největších ekologických zátěži v České republice. V lagunách po první těžbě zůstává stále přes devadesát jedna tisíc tun kalů.

 • Těžba lagun začala

  3:32 do playlistu

  Těžba lagun začala
  Živě Kamil Prokeš, vedoucí oddělení lagun, státní podnik Diamo.

 • Bateriovna u Prostějova

  8:27 do playlistu

  Bateriovna u Prostějova
  Skupina Solar Global postaví příští rok u obce Ochoz na Prostějovsku největší bateriové úložiště energie ve Střední a Východní Evropě. I systém bude mít kapacitu deset megawatthodin. Bude tak zhruba desetkrát větší než podobná zařízení, která dosud v Česku vznikají.

 • Nové Heřminovy

  8:55 do playlistu

  Nové Heřminovy
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Zasněžují sjezdovky

  11:31 do playlistu

  Zasněžují sjezdovky
  S příchodem chladného počasí začínají lyžařské areály v Jeseníkách se zasněžováním. Jako první spustili sněžná děla v Koutech na Šumpersku. V areálu v Branné proto plánují spustit vleky už příští týden v pátek, o týden později než loni. Díky dobrým klimatickým podmínkám Branná zahajuje sezonu tradičně mezi prvními v zemi.

 • Patrikovi Konečnému hrozí výjimečný trest

  11:55 do playlistu

  Patrikovi Konečnému hrozí výjimečný trest
  Výjimečný trest hrozí 21letému, několikrát trestanému, Patrikovi Konečnému. Ten podle žalobce 28 ranami zřejmě pánví a nožem do hlavy a krku zavraždil svou o 4 roky starší kamarádku. Zabíjet měl kvůli penězům, aby si mohl koupit drogy. Obžalovaný odmítá, že by měl s vraždou cokoliv společného.

 • Cvičení na Gruni

  13:40 do playlistu

  Cvičení na Gruni
  Na 250 členů integrovaného záchranného systému, včetně šedesátky příslušníků letecké záchranné služby se dnes v lyžařském areálu Gruň v MS Beskydech zúčastnilo celostátního cvičení. Simulovali tři scénáře hromadných neštěstí, se kterými se v reálu mimořádně setkávají. V rámci cvičení zachraňovali víc než stovku figurantů.

 • Cukrářky zdražily

  16:40 do playlistu

  Cukrářky zdražily
  Za vánoční cukroví si lidé připlatí. Podle cukrářů v průměru o dvacet procent. Může za to vyšší cena másla, ale i dalších surovin. Třeba v jednom z olomouckých cukrářství stojí kilový balíček o osmdesát korun víc – namísto loňských 420 korun za něj lidé zaplatí rovných 500. Přesto tam mají nejvíce objednávek v historii.

 • Ještě hustší doprava v obcích na Třinecku

  18:35 do playlistu

  Ještě hustší doprava v obcích na Třinecku
  Po říjnovém zprovoznění dvou částí obchvatu Třince se sice od těžké dopravy ulevilo samotnému městu, ale ne celému regionu. Doprava v některých obcích na Třinecku naopak ještě víc zhoustla, protože řidiči přes ně k novému obchvatu najíždějí. Naděje na zlepšení je vzdálená. Hustou dopravu odvede až třetí část obchvatu, jenže ta se zatím ještě nezačala stavět. Brzdí ji problémy při vyvlastňování pozemků.

 • Francouzská klasika v ostravském divadle

  21:07 do playlistu

  Francouzská klasika v ostravském divadle
  Láska, která přináší dluhy a smrt. Román francouzského spisovatele Gustava Flauberta, Paní Bovaryová, nastudoval soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Divadlo si pro svou inscenaci nechalo vytvořit přímo na míru novou dramatizaci románu, který ve své době byl považovaný za nemravný.

Přehrát vše

Související