iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1753
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nával v pneuservisech kvůli přezouvání pneumatik

  0:48 do playlistu

  Nával v pneuservisech kvůli přezouvání pneumatik
  Řidiči finišují s přezouváním aut na zimní pneumatiky. V místech, kde na silnici leží souvislá vrstva sněhu anebo kde se sněžení očekává, jsou totiž zimní gumy od 1. listopadu až do konce března povinné. Pneuservisy proto hlásí nával. Řidiči musejí až s dvoutýdenními čekacími dobami.

 • Nával v pneuservisech kvůli přezouvání pneumatik

  3:14 do playlistu

  Nával v pneuservisech kvůli přezouvání pneumatik
  Živě s Pavlem Rakusem, krajským koordinátorem Moravskoslezského kraje.

 • Nezájem o linky do Helsinek

  6:27 do playlistu

  Nezájem o linky do Helsinek
  Ani do opakovaného výběrového řízení se nepřihlásil nikdo, kdo by měl zájem provozovat letecké linky z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově do Amsterdamu a Helsinek. Zadávací řízení tak bude zrušeno. Mošnovské letiště patří kraji, který výběrové řízení vyhlašoval opakovaně, naposledy byla lhůta pro podání nabídek prodloužena do dnešních desíti hodin.

 • V Prostějově jednali o sesazení Jaroslava Faltýnka

  7:04 do playlistu

  V Prostějově jednali o sesazení Jaroslava Faltýnka
  Prostějovští zastupitelé znovu hlasovali o odvolání Jaroslava Faltýnka, místopředsedy hnutí ANO. Vadí jim, že je v dozorčích radách ve dvou městských společnostech – Vodovy a kanalizace a Technické služby. Faltýnka se ale zastala koalice. Pro jeho odvolání byli pouze dva zastupitelé.

 • V Háji se přou s ČEZem

  9:05 do playlistu

  V Háji se přou s ČEZem
  Vedení Háje ve Slezsku řeší problém s častými výpadky elektrického proudu, ten poslední způsobily popadané stromy z neděle na pondělí, kdy foukal silný vítr. Starosta obce navrhuje, aby dodavatel energie elektrické vedení zakopal do země. Podle vedení společnosti Čez tomu ale brání vlastníci dotčených pozemků.

 • Klimkovický tunel s vadným softwarem

  11:42 do playlistu

  Klimkovický tunel s vadným softwarem
  27 tisíc přestupků zaznamenaly radary v klimkovickém tunelu na dálnici D1 u Ostravy od začátku roku. Řidiči tam nejčastěji nedodržují předepsanou 80kilometrovou rychlost. Jenže magistrát města Ostravy poslal pokutu za rychlou jízdu necelým pěti tisícům řidičů. Prakticky čtyři z pěti šoférů pokutováni nebyli. Software totiž nedokáže přečíst některé poznávací značky.

 • Do života ho vrací péče manželky

  14:20 do playlistu

  Do života ho vrací péče manželky
  V porubské Galerii na chodbě jsou teď práce lidí s duševním onemocněním. Autorem jedné z vystavených prací je Stanislav Hovadík. Rockový muzikant, který před čtyřmi lety spadl z lešení a vážně se zranil. Lékaři rodině příliš nadějí nedávali. Díky intenzivní péči manželky se vrací k bubnování a snaží se malovat.

 • Uzavírky v Ostravě

  18:18 do playlistu

  Uzavírky v Ostravě
  Rekonstrukce Českobratrské ulice v centru Ostravy je u konce. Jednou z nejfrekventovanějších ulic ve městě projedou auta už zítra. Pokračují ale opravy estakády na Bazaly, kvůli kterým je uzavřený průjezd od křižovatky se Sokolskou třídou směrem na Slezskou Ostravu. Řidiči musí nově počítat s komplikacemi také v Hrabůvce, kde začala měsíční uzavírka Horní ulice.

 • All That Jazz, Rock, Blues v NDM

  21:16 do playlistu

  All That Jazz, Rock, Blues v NDM
  Argentinské tango, kubánské mambo i hudba amerického písničkáře Toma Waitse. Hudební žánry a styly, na kterých tři choreografové představují tři odlišné přístupy k současnému tanci. Balet Národního divadla moravskoslezského chce zavést diváky nové ostravské inscenace All that jazz, rock, blues do různých dob i míst.

Přehrát vše

Související