iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 8. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1489
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Investice do krajských škol

  0:43 do playlistu

  Investice do krajských škol
  Za deset dní začne školní rok, mnohé budovy středních škol se o prázdninách změnily - mají opravená okna nebo fasády. Moravskoslezský kraj do oprav letos v létě investoval zhruba 120 milionů korun, příští rok chce investice ještě zhruba čtyřikrát navýšit. S příchodem nového školního roku se pak mění pravidla pro předškolní vzdělávání.

 • Investice do krajských škol

  3:09 do playlistu

  Investice do krajských škol
  Živě Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

 • Žně skončily, sklizeň je nižší

  6:43 do playlistu

  Žně skončily, sklizeň je nižší
  Už dva roky za sebou poškodilo sklizeň zemědělců sucho. Žně skončily a zemědělci teď hodnotí kvalitu obilovin i řepky. A je jasné, že jejich příjmy budou o něco nižší. Horké prázdninové dny totiž uspíšily sklizeň. I tak je ale část úrody například pro potravinářský průmysl nepoužitelná. Například ceny řepky se ale několik let za sebou drží na stejné úrovní a právě proto ji pěstují zemědělci s oblibou. Část z nich ihned po žních pole řepkou zase osela. Agrární komora dnes požádala ministra zemědělství o čtyř miliardovou kompenzaci za sucho .

 • Propojí Těrlickou a Žermanickou přehradu

  8:50 do playlistu

  Propojí Těrlickou a Žermanickou přehradu
  Povodí Odry plánuje zhruba čtyřkilometrové propojení Těrlické a Žermanické přehrady. Důvodem je stále větší sucho, které vodohospodáře dlouhodobě trápí. V důsledku útlumu těžby černého uhlí se zároveň na Karvinsku v příštích letech očekává pokles množství odebírané vody, která by tak mohla být lépe využitelná v jiných průmyslových provozech.

 • Výkupy pozemků Krnov

  10:54 do playlistu

  Výkupy pozemků Krnov
  Rušení zahrádek kvůli obchvatu Krnova začalo. Dnes prováděli geodeti v zahrádkářské osadě Zlatá Opavice přesné vytyčení záboru pozemků pro potřeby výstavby severovýchodního obchvatu města. Likvidaci čeká více než 80 zahrádek, některé pamatují první republiku. Některé budou jen nepřístupné po dobu stavby a jiných se stavba nedotkne.

 • Nájemníci bez vody a tepla?

  12:18 do playlistu

  Nájemníci bez vody a tepla?
  Nájemníkům domu u náměstí ve Frýdku-Místku hrozí, že budou bez vody. Majitel domu Jakub Smolík se už více než dva týdny skrývá před policisty, odmítá totiž nastoupit do věznice. Účet za vodu v domě nemá kdo platit. Jakub Smolík navíc opět neuzavřel smlouvu s dodavatelem tepla. Lidé tak zřejmě budou čtvrtým rokem v bytech mrznout.

 • Cyklostezka z Kravař do Dolního Benešova

  15:59 do playlistu

  Cyklostezka z Kravař do Dolního Benešova
  Z Kravař do Dolního Benešova na kole bezpečně. To je oficiální název projektu nové cyklostezky, který rozjelo město Kravaře. V dohledné době by tak cyklisté i pěší mohli cestovat mezi oběma městy po zpevněném povrchu mimo hlavní silnici. Náklady na úsek dlouhý 3 kilometry a tři sta metrů vyjdou na 18 milionů korun.

 • Slováci a region

  17:33 do playlistu

  Slováci a region
  Zítra to bude přesně 25 let, kdy ve vile Tugendhat podepsal Václav Klaus s Vladimírem Mečiarem dohodu o rozdělení Československa. I po čtvrt století láká stále Slováky pracovat u nás. Největší zájem je mezi lékaři a zdravotními sestrami. Jen v Moravskoslezském kraji ošetřují pacienty v nemocnicích stovky zdravotníků ze Slovenska. Důvodem jsou podle nich vyšší platy.

 • Výstava Jistebník

  20:38 do playlistu

  Výstava Jistebník
  Galerijní ulice v Jistebníku začala s předvolební kampaní. Zvolila formu sochařského sympozia. To se koná pod heslem Volte umění, je tu pro všechny už čtyřicet tisíc let. U jednoho z jistebnických rybníků proto pracují čtyři sochaři. Tvoří bohyni i fantaskní zvířata.

Přehrát vše

Související