iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1985
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Policie obvinila tři muže ze zapálení kostela

  0:52 do playlistu

  Policie obvinila tři muže ze zapálení kostela
  V souvislosti s požárem unikátního dřevěného kostela v Třinci-Gutech policie dnes z obecného ohrožení obvinila tři muže, dva z nich, jednoho dospělého a jednoho mladistvého, navrhla vzít do vazby. Třetího stíhá na svobodě. Za úmyslné zapálení kostela mužům hrozí až 15 let vězení. Kostel z 16. století vyhořel o půlnoci z úterý na středu.

 • Policie obvinila tři muže ze zapálení kostela

  3:37 do playlistu

  Policie obvinila tři muže ze zapálení kostela
  Živě Michal Zezula, ředitel územního odborného pracoviště v Ostravě, Národní památkový ústav.

 • Znečištěný potok ve Štítině

  7:05 do playlistu

  Znečištěný potok ve Štítině
  Obyvatelé obce Štítina na Opavsku si stěžují na zapáchající potok. Podle nich jsou do něj vypouštěny fekálie, a ačkoliv si na situaci už roky stěžují, řešení je v nedohlednu. Kvůli letošnímu suchu je podle nich situace neúnosná. Pomoci by mohla kanalizace. Obec už má plány na její realizaci, nejsou ale peníze.

 • Hlučín vyhlásil veřejnou architektonickou soutěž

  9:14 do playlistu

  Hlučín vyhlásil veřejnou architektonickou soutěž
  Město Hlučín vyhlásilo první veřejnou architektonickou soutěž ve své novodobé historii. Zadalo podmínky pro úpravu plochy kolem jedné z nejvýznamnějších památek města, Červeného kostela. Vítězný návrh vytvořilo pražské studio FAM architekti. Ve svém týmu mají přímo hlučínského rodáka.

 • Hasiči vyjeli k 61 událostem

  11:47 do playlistu

  Hasiči vyjeli k 61 událostem
  Hasiči v MS kraji museli 61x vyjet k událostem souvisejícím se včerejší podvečerní bouřkou. Nejčastěji šlo o odstraňování spadlých stromů a větví. Na železniční trati mezi Ostravou-Třebovicemi a Děhylovem na Opavsku narazil do stromu spadlého na trať vlak.

 • Univerzita Palackého opraví skleníky

  12:15 do playlistu

  Univerzita Palackého opraví skleníky
  Univerzita Palackého opraví prostory pro studenty ve Vědecko-technickém parku v ulici Šlechtitelů. Rekonstrukcí projdou skleníky a také budova, ve které probíhá výuka. Olomoucké škole se na práce podařilo získat z dotací až 148 mil. korun. Investice má přinést hlavně komfort pro studenty Přírodovědecké fakulty.

 • V obcích končí obchody, pošty i pohostinnství

  15:00 do playlistu

  V obcích končí obchody, pošty i pohostinnství
  Obslužnost malých českých vesnic významně klesá. Ruší se obchody s potravinami, končí hostince a svůj provoz omezují i pošty. Nejhorší situace je v obcích pod 500 obyvatel. Uvědomuje si to i MZE ČR a předložilo materiál, kterým chce situaci na venkově řešit. Jednotlivé služby by tak na svůj provoz mohly v budoucnu získat dotace.

 • Opava zavedla jednotnou permanentku na sport

  17:33 do playlistu

  Opava zavedla jednotnou permanentku na sport
  "Opava fandí", to je projekt, který ve spolupráci města připravil fotbalový, basketbalový a hokejový klub v Opavě. Fanoušci si mají od 1. 8. možnost koupit permanentky na všechny tři sporty současně. A to s výraznou slevou.

 • Vědci z VŠB zkoumají strusku

  19:02 do playlistu

  Vědci z VŠB zkoumají strusku
  Až 2 miliony tun každý rok. Tak velké množství strusky vzniká při výrobě železa a oceli v České republice. Využívána je už po desetiletí, ne vždy ale úspěšně. Jak se změní její vlastnosti během let a v kterých odvětvích je nejlépe využitelná, to zkoumají odborníci z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské v Ostravě.

 • Hra zatraktivní návštěvy památníku v Hrabyni

  21:55 do playlistu

  Hra zatraktivní návštěvy památníku v Hrabyni
  Záchrana Hrabyně. To je název geolokační hry, kterou pro návštěvníky Národního památníku II. světové války v Hrabyni na Opavsku spustila společnost vyvíjející zábavné hry s mobily. Má nabídnout atraktivní způsob prohlídky zdejší expozice.

Přehrát vše

Související