iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 7. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2569
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poslední ghetto v Bohumíně mizí

  0:50 do playlistu

  Poslední ghetto v Bohumíně mizí
  Poslední ghetto v Bohumíně Pudlově už zanedlouho zmizí. Stavebníci totiž dokončili rekonstrukci posledního zdevastovaného domu, ve kterém žili problémoví lidé. Bohumín za opravu domu a hlavně za stavbu kanalizace, která tu nebyla, zaplatil přes 11 milionů.

 • Poslední ghetto v Bohumíně mizí

  2:53 do playlistu

  Poslední ghetto v Bohumíně mizí
  Živě Marek Mikulec, lokální konzultant, Agentura pro sociální začleňování.

 • Obce můžou omezovat ubytovny

  4:08 do playlistu

  Obce můžou omezovat ubytovny
  Část ostravských městských obvodů chce udělat přítrž byznysu s chudobou na problémových ubytovnách. Díky novele zákona o pomoci v hmotné nouzi mohou obvody vyhlásit oblasti, do kterých už úřady práce nebudou posílat doplatky na bydlení. Například v Mariánských Horách a Hulvákách by se to mohlo dotknout trojice tamních ubytoven.

 • Obce můžou omezovat ubytovny

  6:30 do playlistu

  Obce můžou omezovat ubytovny
  Živě Marek Mikulec, lokální konzultant, Agentura pro sociální začleňování.

 • Myslivci vyrážejí na lov divokých prasat kvůli moru

  8:10 do playlistu

  Myslivci vyrážejí na lov divokých prasat kvůli moru
  Začala platit mimořádná opatření kvůli nákaze afrického moru prasat. Ta se koncem června objevila na Zlínsku. Virus tam zatím veterináři potvrdili u 30 uhynulých divočáků. Opatření MZE ČR a Státní veterinární správy se kromě chovu vztahují i na lov divokých prasat. V zóně kolem epicentra nákazy jsou nařízení ještě přísnější. V tzv. nárazníkovém pásu leží i části MS a Olomouckého kraje.

 • Tresty za nelegální prodej léků

  10:52 do playlistu

  Tresty za nelegální prodej léků
  Ostravský krajský soud poslal do vězení na 6 a 6,5 roku dva partnery za nelegální prodej více než 200 tisíc tablet léků na lékařský předpis. Psychofarmaka a léky na hubnutí měli obžalovaní prodat přibližně 2 tisícům zájemců z celého Česka, z několika evropských zemí i USA za téměř 5 mil. Kč.

 • Přetahovaná o osadu Kunov

  11:16 do playlistu

  Přetahovaná o osadu Kunov
  Přetahovaná o obce. V Česku existuje více než 100 míst, která administrativně spadají pod jednu obec, ale územně pod jinou. Radnice mají do poloviny srpna čas, aby se dohodly, jak správu území sjednotí. V MS kraji se to týká např. osady Kunov, která se nachází na katastru Nových Heřminov, ale úředně ji spravuje Bruntál.

 • Olomouc láká na Barokní slavnosti

  13:28 do playlistu

  Olomouc láká na Barokní slavnosti
  Původně před pěti lety vzniklyolomoucké Barokní slavnosti jako festival pro turisty. Teď už láká nejen odborníky na hudbu 17. a 18. století, ale i operní nadšence a dokonce i děti. Téměř měsíční program v prostorách Konviktu Univerzity Palackého nabízí unikátní opery, barokní pantomimu, ale i prohlídky kulturních památek města a nevšední gastronomické menu.

 • Wifi na zastávkách ostravské MHD

  16:42 do playlistu

  Wifi na zastávkách ostravské MHD
  Cestující MHD mohou od dnešního dne využít bezplatné internetové připojení na zastávkách. Dopravní podnik Ostrava zprovoznil bezdrátovou wifi síť prozatím na 2 nejfrekventovanějších z nich, na Karolině a Hranečníku. Do konce roku by ji chtěl rozšířit dohromady na 20 zastávek a plánuje také zavedení připojení ve všech prostředcích MHD.

 • Děti z oblasti Čenobylu se léčí v Jeseníkách

  18:50 do playlistu

  Děti z oblasti Čenobylu se léčí v Jeseníkách
  Havárii v černobylské jaderné elektrárně zdaleka nezažily. Kvůli výbuchu z dubna roku 1986 mají přesto děti z okolí tohoto ukrajinského města zdravotní problémy. Teď se s nimi léčí na táboře v podhůří Jeseníků. Hlavním důvodem je zdejší čistý vzduch, který patří k nejkvalitnějším v Evropě.

 • V Dolní oblasti vzniklo muzeum Milana Dobeše

  21:06 do playlistu

  V Dolní oblasti vzniklo muzeum Milana Dobeše
  V ostravské Dolní oblasti Vítkovic vzniklo muzeum výtvarníka Milana Dobeše. Muž, který si ve svých dílech podmanil světlo a pohyb, patří k nejvýznamnějším evropským představitelům konstruktivismu a je průkopníkem výtvarných kinetických objektů. Na vzniku svého muzea se 88letý výtvarník sám podílel.

Přehrát vše

Související