iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 7. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1556
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nezaměstnanost opět klesla

  0:53 do playlistu

  Nezaměstnanost opět klesla
  Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji už pátý měsíc klesá. Aktuálně je bez práce 54 tisíc lidí, tedy ve srovnání se stejným obdobím minulého roku zhruba o deset tisíc méně. Méně nezaměstnaných je také v Olomouckém kraji. Práci v regionu na konci června hledalo 19 902 uchazečů.Přesto se některým firmám nedaří dlouhodobě obsadit hlavně pozice ve výrobě.

 • Nezaměstnanost opět klesla

  3:25 do playlistu

  Nezaměstnanost opět klesla
  Živě Michal Tvrdoň, ekonom.

 • Protikuřácký zákon mění návyky pivařů

  7:12 do playlistu

  Protikuřácký zákon mění návyky pivařů
  Řada restauratérů tvrdí, že kvůli protikuřáckému zákonu má méně hostů a vytočí menší množství piva. Především ti, kteří nemají zahrádky. Potvrzuje to i Český svaz pivovarů. Podle něj ze stejného důvodu výrazně poroste spotřeba lahvového a plechovkového piva. Podle mluvčího Ostravaru je nejvážnější situace právě na Ostravsku.

 • Parkovné v Olomouci přes SMS

  9:44 do playlistu

  Parkovné v Olomouci přes SMS
  Olomoučtí strážnici vyrazili na první kontroly SMS parkování. Řidiči mohou takto platit parkovné od prvního července. Během prvních pěti pracovních dní novou službu využilo 1300 lidí. Do konce roku by lidé mohli platit za parkování také kartou a vývojáři pracují i na aplikaci pro chytré telefony.

 • Slůně má jméno Chandru

  11:31 do playlistu

  Slůně má jméno Chandru
  Slůně narozené o víkendu v ostravské zoologické zahradě dostalo jméno. Podle ošetřovatelů, kteří dnes také zveřejnili první video s jeho čerstvými záběry, dobře prospívá. Aby měla sloní rodina klid, zůstává pavilon pro veřejnost i nadále uzavřený.

 • Terapeuti pomáhají v nemocnici

  13:58 do playlistu

  Terapeuti pomáhají v nemocnici
  Vítkovická nemocnice v Ostravě nabízí i pomoc terapeutů. A to jak pacientům a jejich blízkým, tak nově taky samotným zdravotníkům. Do nemocnice za nimi dochází pravidelně odborníci ze sdružení Anulika. Zatímco s pacienty se potkávají většinou až po jejich propuštění domů,se sestrami a lékaři mají v plánu sezení pravidelná přímo v nemocnici.

 • Ostrava v Praze

  16:42 do playlistu

  Ostrava v Praze
  Po osmé zamíří všechna ostravská divadla na přehlídku do Prahy. Letošní ročník festivalu Ostrava v Praze přiveze na podzim do hlavního města diváky i kritiky nejlépe ceněná představení. Pražené se mohou těšit na činohry, opery, pohádku či muzikál.

 • Porotci vybírají stavbu roku

  17:11 do playlistu

  Porotci vybírají stavbu roku
  Odborná porota architektonické soutěže objíždí v těchto dnech víc než dvě desítky objektů, které se uchází o prestižní titul Stavba roku 2017. Ten nakonec získá celkem 5 objektů. Architektonická soutěž se tak přehoupla do druhého kola. Zatím porotci hodnotili v Břeclavi nebo v Brně, naposled pak zavítali do Moravskoslezského kraje. Odtud je hned po Praze přihlášeno nejvíc uchazečů o titul.

 • Premiéra "Daliborka" v Prostějově

  20:23 do playlistu

  Premiéra "Daliborka" v Prostějově
  V Prostějově proběhla premiéra nového dokumentu Víta Klusáka Svět podle Daliborka. Kontroverzní film s neonacistickou tématikou budí řadu emocí. Filmoví kritici vyčítají režisérovi fakt, že je v řadě scén patrná přílišná inscenace a nejedná se tak o autentický dokument. Hlavní postava – prostějovský lakýrník Dalibor K po prvním promítání řekl, že roli neonacisty pouze hrál. V Prostějově se režisér a hlavní postava potkali od uvedení snímku vůbec poprvé.

Přehrát vše

Související