iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 6. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1715
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obce dotují vrty

  0:55 do playlistu

  Obce dotují vrty
  Kvůli dlouhodobému suchu roste zájem lidí o domovní vrty a studny. Na práci studnařů se čeká týdny, nebo i několik měsíců. Nejvíc ohroženy suchem jsou obce v horách, kde chybí vodovodní síť. Např. v beskydských Starých Hamrech nově radnice lidem nabízí proplatit polovinu ceny vrtu, max. ale 40 tisíc korun. Na dotace obec pro letošek z rozpočtu vyhradila půl mil. Kč.

 • Obce dotují vrty

  3:21 do playlistu

  Obce dotují vrty
  Živě Miroslav Kyncl, Hornicko-geologická fakulta, VŠB-TUO.

 • Kraje dostanou na mzdy autobusáků

  7:52 do playlistu

  Kraje dostanou na mzdy autobusáků
  Kraje obdrží 420 mil. Kč jako kompenzaci za finanční prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů, které jim premiér Sobotka přislíbil 17. ledna. Prostředky budou poskytnuty na opravy krajských silnic II. a III. tříd prostřednictvím Ministerstva dopravy ČR.

 • Stavba D48 zahájena

  8:22 do playlistu

  Stavba D48 zahájena
  Hodinu před polednem slavnostně zahájil stavbu silnice D48 ministr dopravy Dan Ťok. Čtyřproudovou komunikaci mezi Rychalticemi a Rybím čeká velká rekonstrukce, rozšíří se na silnici s dálničními parametry. Spojnice mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem by měla být hotová za necelé 4 roky a stát za ni zaplatí přes 2 mld. Kč.

 • Začnou kontroly velkochovů

  10:52 do playlistu

  Začnou kontroly velkochovů
  Kvůli nákaze afrického moru, která se tento týden vůbec poprvé v České republice potvrdila u dvou uhynulých divočáků v obydlené části Zlína, připravuje krajské oddělení Veterinární správy MS kraje opatření, která by měla vést ke včasnému odhalení příp. nákazy v dalších regionech. Ta by měla zítra začít kontrolami velkochovatelů prasat.

 • Kontroly chovů v OL kraji

  11:48 do playlistu

  Kontroly chovů v OL kraji
  Olomoučtí veterináři už do terénu vyrazili. Jedna z kontrol proběhla dnes ráno v ZD v Haňovicích na Olomoucku. Místní hospodářství chová na 2 tisíce kusů prasat. Podle olomoucké veterinární správy jsou chovatelé dobře proškoleni a přísná opatření dodržují. Olomoučtí veterináři už do terénu vyrazili.

 • Šenovské muzeum láká

  14:12 do playlistu

  Šenovské muzeum láká
  Šenovské muzeum otevřelo výstavu k historii automobilových závodů Havířov-Šenov. Motoristická událost kraje se pořádala na silnici Rudná od roku 1971 třiadvacet let. V závodech východu a západu spolu soutěžily na jedné trati žigulíky s vozy Ferrari a Porsche.

 • DP představil změny

  17:28 do playlistu

  DP představil změny
  Ostravský DP dnes představil změny, se kterými počítá pro následující letní měsíce. Velké hudební festivaly Beats for Love a Colours of Ostrava každoročně do města přilákají desítky tisíc návštěvníků z celé Evropy. Přibude proto celkem 108 posilových spojů, které mohou přepravit o 27 tis. cestujících více než při běžném provozu. V pohotovosti bude navíc 56 řidičů.

 • 15 let ve vězení za vraždu novorozence

  18:59 do playlistu

  15 let ve vězení za vraždu novorozence
  Na 15let do vězení poslal ostravský krajský soud Denisu Grygarovou. Předloni v říjnu zavraždila své právě narozené dítě. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaná se odvolala ihned po vynesení verdiktu soudu.

 • Policie ukončila vyšetřování

  20:24 do playlistu

  Policie ukončila vyšetřování
  Po roce ukončila policie vyšetřování tragického pádu dvouleté dívky z jedoucího vlaku na Olomoucku. Výsledek policisté zatím komentovat nemůžou, se spisem nejprve seznámí obviněné, průvodčí a vlakvedoucí. Policie obě ženy obvinila letos v únoru.

 • Senoseče ohrožují mláďata

  21:15 do playlistu

  Senoseče ohrožují mláďata
  Sezóna prvních sečí vrcholí. Plné ruce práce tak mají nejen zemědělci, ale i myslivci. Ve vysoké trávě totiž v těchto dnech rodí srny svá mláďata. Právě ta se stávají obětí zemědělských strojů nejčastěji. Preventivní akce myslivců před sekáním ročně jen v MS kraji zachrání život stovkám zvířat, včetně chráněných koroptví nebo zajíců. A stále víc se do ní zapojují i dobrovolníci.

Přehrát vše

Související