iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 5. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1496
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • První den zákazu kouření v restauracích

  0:56 do playlistu

  První den zákazu kouření v restauracích
  Už 18 hodin platí v tuzemských restauracích a barech úplný zákaz kouření. Podle nového zákona si lidé nemohou zapálit cigaretu ani na zastávkách MHD nebo třeba v nemocnicích či v zoo. V opačném případě mohou dostat až pětitisícovou pokutu. Někteří provozovatelé restaurací se obávají snížení tržeb a vymýšlejí, jak odvrátit případný úbytek hostů.

 • První den zákazu kouření v restauracích

  3:50 do playlistu

  První den zákazu kouření v restauracích
  Živě Jan Boženský, primář dětského oddělení, Vítkovická nemocnice.

 • Hasiči cvičně likvidovali rozsáhlý lesní požár

  7:12 do playlistu

  Hasiči cvičně likvidovali rozsáhlý lesní požár
  U Kunčic na Šumpersku likvidovali hasiči rozsáhlý lesní požár. Způsobily ho dráty vysokého napětí, které poničila vichřice. Sedm lidí ze skautského tábora se zranilo při snaze požár uhasit. Tak vypadlo dnešní prověřovací cvičení záchranných složek. V terénu vyzkoušeli drony, vrtulník i hasičský tank.

 • Projekt Dunaj-Odra-Labe

  8:35 do playlistu

  Projekt Dunaj-Odra-Labe
  Po Odře až do moře, dlouho diskutovaný projekt splavnění řeky Odry až na území České republiky dostává reálnější obraz. V Bohumíně se dnes kvůli němu sešli zástupci ministerstev a samospráv České a Polské republiky.

 • Šéf Moravské filharmonie odstoupil

  11:15 do playlistu

  Šéf Moravské filharmonie odstoupil
  Dlouholetý ředitel Moravské filharmonie Olomouc Vladislav Kvapil, jehož odvolání požadovali odboráři a někteří členové uměleckého souboru, rezignoval na funkci. Vypsáno bude nové výběrové řízení, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Urbášek.

 • Dream Factory

  11:53 do playlistu

  Dream Factory
  V Ostravě začal divadelní festival Dream Factory. Na 30 představení českých, slovenských a polských souborů nabídne v kamenných divadlech, v areálu Dolu Hlubina a nově také v bývalém hotelu Palace. Zahájení patřilo divadlu z Wroclavi. Polští sousedé přivezli do Ostravy hru o Češích.

 • Spor o dřevo

  14:41 do playlistu

  Spor o dřevo
  Ve Městě Albrechticích vypukly spory o dřevo. Kvůli kůrovcové kalamitě se až pětinásobně zvýšila těžba. Dřevo se hromadilo na skládkách. Starosta chtěl zabránit jeho znehodnocení, ale při prodeji překročil své pravomoce. Opozice ho za to chtěla odvolat, celá kauza bude mít nejspíš soudní dohru.

 • Chuchelná pomáhá 65 let

  17:15 do playlistu

  Chuchelná pomáhá 65 let
  Rehabilitační ústav v Chuchelné na Opavsku pomáhá k návratu do života už 65 let. Toto druhé nejstarší rehabilitační zařízení v Česku se zaměřuje na lidi po těžkých úrazech a vážných nejen neurologických onemocněních. Chuchelná má ale ještě jedno specifikum - pomáhá lidem po amputacích.

 • Ekodům je z Ostravy

  19:57 do playlistu

  Ekodům je z Ostravy
  Začal Evropský týden udržitelného rozvoje. V rámci něj se po celé Evropě pořádají tisíce akcí s ekologickou tématikou. V České republice jich bude 140. Kromě konferencí, výstav či workshopů se veřejnost může podívat i do řady solárních elektráren nebo přímo do ekologického rodinného domu. V celorepublikové konkurenci získal v loňském roce nejvyšší ocenění Obnovitelné desetiletí a domácnost dům z ostravské Plesné.

 • Unikátní jazykové mapy z Olomouce

  22:29 do playlistu

  Unikátní jazykové mapy z Olomouce
  Slovní mapy. Pomůcka pro děti, dospělé, ale i žáky s poruchami učení. Podle olomouckých autorů jde o světovou novinku, která má pomáhat při výuce cizích jazyků. Základem kreativního slovníku je textová část, kterou doplňují vysvětlující ilustrace. Mapy mladých podnikatelů teď testují desítky škol v Česku.

Přehrát vše

Související