iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2035
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ministr přijel řešit laguny

  0:44 do playlistu

  Ministr přijel řešit laguny
  Do Ostravy dnes přijel ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. Se zástupci města, kraje a státního podniku Diamo, řešil ostravské laguny. Odtěžování kalů už sice prošlo procesem EIA a začne během následujících měsíců, další využití areálu je ale zatím nejasné. Ministerstvo financí, které chtělo celý projekt převzít do dnešního dne materiál pro jednání vlády, který by laguny Ostramo řešil, nepředložilo.

 • Ministr přijel řešit laguny

  3:26 do playlistu

  Ministr přijel řešit laguny
  Rozhovor s Jiřím Havlíčkem, ministrem průmyslu a obchodu.

 • Březina před soudem

  7:12 do playlistu

  Březina před soudem
  Olomoucký vrchní soud nařídil jednání v kauze takzvané lihové mafie v čele s podnikatelem Radkem Březinou na začátek června. Vzhledem k rozsahu případu, ve kterém je obžalováno osm mužů, si vyhradil tři jednací dny. K

 • Řidiči stále chtějí vyšší mzdy

  7:44 do playlistu

  Řidiči stále chtějí vyšší mzdy
  Měsíc od stávky řidičů autobusů proběhla další jednání o zvyšování jejich mezd. Asociace krajů na ně původně chtěla osm set čtyřicet milionů korun. Kraje dostanou ale jen polovinu této částky. Shodli se na tom jednotliví hejtmani na svém dnešním jednání. Peníze chce mít Asociace garantované ze státního rozpočtu i v příštích letech. Vláda přitom do krajů zatím slíbené peníze neposlala. Řidiči si stěžují nejen na nízké platy, ale také na nevyhovující pracovní podmínky.

 • Potápěči hledají seniora

  9:43 do playlistu

  Potápěči hledají seniora
  Pátrání po muži z Jakubčovic nad Odrou na Novojičínsku, který se o víkendu pravděpodobně utopil v rozvodněné Odře, pokračuje. Dnes poprvé mohli policisté nasadit speciálně vyškolenou jednotku, která prohledala koryto řeky. Dřív to, kvůli stále ještě silnému proudu, nebylo možné. Ani jim se ale pohřešovaného seniora najít nepodařilo. Po vydatných deštích minulý týden v rozvodněných tocích na Novojičínsku pravděpodobně utonuli ještě další dva lidé – 60letá žena z Frenštátu p. Radhoštěm a senior z Příbora.

 • Vědci z Olomouce přečetli genom ječmene

  11:51 do playlistu

  Vědci z Olomouce přečetli genom ječmene
  Deset let trvalo vědcům z celého světa přečíst dědičnou informaci ječmene. Projekt byl úspěšně dokončen a zásluhu na tom mají také odborníci z Olomouce. Genom ječmene je zatím největším, který se vědcům podařilo přečíst kompletně. Článek o jejich úspěchu byl už publikován v prestižním časopise Nature. Tým olomoucký vědců se teď snaží uspět i s žitem a pšenicí.

 • Zdravotnická škola táhne studenty

  14:44 do playlistu

  Zdravotnická škola táhne studenty
  Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě-Vítkovicích se dnes proměnila v nemocnici. Všichni tamní studenti své učebny vybavili tak, aby co nejvíce připomínaly odborné ambulance. Pacienty byly plyšové hračky, které s sebou přinesly děti z mateřských i základních škol.

 • Hrabyň a konec války

  17:05 do playlistu

  Hrabyň a konec války
  Slezské zemské muzeum Opava jako každoročně připravuje na 8. května v hrabyňském památníku oslavy konce 2. světové války. Ty zahájí tradiční Běh osvobození, uskuteční se také pietní akt uctění obětí války. Vstup do areálu památníku 2. světové války je po celý den zdarma.

 • Handicapovaní cestují za hranice

  18:57 do playlistu

  Handicapovaní cestují za hranice
  Deset handicapovaných spolu se studenty Univerzity Palackého v Olomouci se dnes vydalo na přeshraniční výpravu. Expedice přes Bariéry, jak cestě přezdívají, potrvá deset dní a chybět na ní nebudou ani adrenalinové sporty. Podobnou cestu uspořádali olomoučtí studenti v minulosti už třikrát. Tentokrát míří do zemí střední Evropy.

 • Kostel sv. Vojtěcha po 70 letech

  21:24 do playlistu

  Kostel sv. Vojtěcha po 70 letech
  Hořící kostel sv. Vojtěcha v Opavě na fotografiích z archivu Konrada Henleina. Unikátní snímky objevili nedávno zaměstnanci Národního archivu. Opavským historikům pomohli rozluštit nejasnosti kolem jeho bombardování na konci války. V poválečné době se ho díky vlastenectví podařilo obnovit za pouhé dva roky. Bylo to před sedmdesáti lety.

Přehrát vše

Související