iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3287
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sněhová nadílka na Olomoucku

  0:49 do playlistu

  Sněhová nadílka na Olomoucku
  Až 40 centimetrů nového sněhu. Vyhlášený druhý stupeň lavinového nebezpečí. Nesjízdné silnice. Tak vypadalo v Jeseníkách v noci a během dneška. Silničáři měli v terénu všechnu techniku, ale ani to nestačilo. Výsledkem byly uvízlé kamiony i osobní auta.

 • Sníh v MS kraji

  2:42 do playlistu

  Sníh v MS kraji
  Husté sněžení už v noci zasáhlo také sever Moravy. Na Lysé hoře napadlo téměř 20 centimetrů sněhu. Silničáři v Ostravě vyjížděli s pluhy a solí už před druhou hodinou ráno. Kvůli velkému množství sněhu ráno policisté uzavřeli pro kamiony úsek silnice mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku.

 • Sníh v MS kraji

  5:05 do playlistu

  Sníh v MS kraji
  Živě s redaktorkou Monikou Fleischmannovou.

 • Proběhlo druhé kolo jednotných přijímaček

  7:02 do playlistu

  Proběhlo druhé kolo jednotných přijímaček
  Zájemci, kteří se hlásí na střední školy s maturitou, absolvovali druhé kolo jednotných přijímacích zkoušek. Ty se letos konají vůbec poprvé. Plošné testy z matematiky a z českého jazyka psalo přes 86 tisíc žáků. První termín proběhl minulou středu. Vzápětí se objevily na internetu, CERMAT je přitom zveřejnit nechtěl.

 • Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného

  9:21 do playlistu

  Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného
  Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného, který byl za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě potrestán dvaceti osmi lety vězení. Nejvyšší soud rozhodl už před časem.

 • Měření rychlosti

  9:52 do playlistu

  Měření rychlosti
  Probíhá celorepubliková dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon, která je zaměřena na dodržování maximální povolené rychlosti. O problémových místech na silnicích I. a II. tříd přitom mohli během měsíce února hlasovat i samotní občané.

 • Jak jsou na tom Vítkovice Power

  11:03 do playlistu

  Jak jsou na tom Vítkovice Power
  Vítkovice Power Engineering opustí další zaměstnanci. Firma v insolvenci jich v nejbližších dnech propustí 300. Její vedení zároveň jedná o případném prodeji firmy či jejich částí. Podle zprávy insolvenčního správce se jí totiž nedaří realizovat zakázky v takovém rozsahu, v jakém plánovala.

 • Kola míří do Afriky

  13:43 do playlistu

  Kola míří do Afriky
  600 dalších jízdních kol dnes do Gambie vypravila z Ostravy společnost Kola pro Afriku. Dva naložené kontejnery poputují do svého cíle asi měsíc. Kola si pak mezi sebou rozdají žáci ze sedmi tamních škol. Od roku 2012, kdy projekt vznikl předali dobrovolníci gambijským už více než 6 000 kol.

 • Hrabyně láká a pomáhá

  16:45 do playlistu

  Hrabyně láká a pomáhá
  Nové diagnostické a léčebné přístroje za více než 10 milionů korun mají k dispozici pacienti v rehabilitačním ústavu v Hrabyni na Opavsku. V zařízení, které vlastní spolu s Kladruby a Košumberkem stát, se věnují lidem po vážných úrazech ale i těm s neurologickými a ortopedickými diagnózami. Zájem o léčení je obrovský. Na nástup čekají desítky lidí.

 • Nový investor v Ostravě

  19:11 do playlistu

  Nový investor v Ostravě
  Do Ostravy míří nový investor - americká společnost Chassix, která vyrábí hliníkové součástky do automobilových náprav. Výstavbu nového závodu zahájí v těchto dnech v areálu Ostrava Business Parku v Ostravě-Kunčičkách, zabere plochu 21 000 metrů čtverečních. Ve dvou etapách bude společnost Chassix investovat dohromady 1,3 miliardy korun. Zaměstnat má v plánu až 400 lidí, s jejich náborem už začala.

 • Ceny pro designery

  21:40 do playlistu

  Ceny pro designery
  Ceny za design pro studenty Střední umělecké školy v Ostravě. Získali je na celorepublikové soutěžní přehlídce středoškolských designérů. Ostravská škola do soutěže poslala pět děl a všechny získaly cenu.

Přehrát vše

Související