iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 4. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3129
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začala I. etapa rekostrukce Českobratrské

  0:53 do playlistu

  Začala I. etapa rekostrukce Českobratrské
  V Ostravě začíná I. etapa rekonstrukce ulice Českobratrská, páteřní silnice, která zároveň spojuje centrum krajského města s Frýdkem-Místkem, Havířovem či Bohumínem. Na omezení se tak musí připravit řidiči i cestující ve veřejné dopravě. Práce by měly trvat do prosince tohoto roku. V příštím roce pak bude následovat bude mnohem rozsáhlejší II. etapa rekonstrukce.

 • Petice proti vodnímu lyžování v Přerově

  3:06 do playlistu

  Petice proti vodnímu lyžování v Přerově
  Jízda na vodních lyžích. Volný čas tak budou možná už v létě trávit lidé na přerovské laguně. Takový záměr se ale nelíbí části místních obyvatel, kteří teď podepisují nesouhlasnou petici. Bojí se třeba hluku nebo zhoršení životního prostředí. Podle budoucího provozovatele jde ale o zbytečné obavy.

 • Bohumír Ďuričko zatím zůstává ve vězení

  5:11 do playlistu

  Bohumír Ďuričko zatím zůstává ve vězení
  Okresní soud v Karviné dnes na neurčito odročil rozhodnutí o případném propuštění hoteliéra Bohumíra Ďurička z vězení. Soudkyně řekla, že státní zástupce požádal o nové Ďuričkovy posudky z oboru psychiatrie a klinické psychologie a také o zprávu od policie, zda odsouzený nadále vlastní zbrojní průkaz.

 • Zábřeh dokončuje opravu koupaliště

  5:47 do playlistu

  Zábřeh dokončuje opravu koupaliště
  V Zábřehu pomalu končí práce na opravě venkovního areálu plaveckého bazénu. Ten byl od roku 2008 mimo provoz. Jeho kompletní rekonstrukce začala loni v září a do začátku letních prázdnin by už měl být hotový. Kromě nového plaveckého bazénu nabídne také zábavní a relaxační prvky, vše za zhruba 22 mil. korun.

 • Doprava zdarma ve Valašském Meziříčí

  7:49 do playlistu

  Doprava zdarma ve Valašském Meziříčí
  Městská hromadná doprava ve Valašském Meziříčí pro všechny zdarma, a to od 1. září. Velkorysou službu dnes schválili zastupitelé. Měli dva motivy, ulevit dopravě a taky životnímu prostředí. To patří k vůbec nejhorším v celém Česku.

 • Doprava zdarma ve Valašském Meziříčí

  10:03 do playlistu

  Doprava zdarma ve Valašském Meziříčí
  Živě s redaktorkou Vendulou Březinovou.

 • Střelec z Petřvaldu obviněn

  11:42 do playlistu

  Střelec z Petřvaldu obviněn
  MS policisté obvinili z pokusu o vraždu a několika dalších zločinů 44letého podnikatele Maroše Gajdošíka z Petřvaldu, který v sobotu vážně postřelil svého souseda. Hrozí mu až výjimečný trest. Soud obviněného vzal do vazby, potvrdila to dnes mluvčí policie Gabriela Holčáková.

 • Děti píší Čertovské pohádky

  12:20 do playlistu

  Děti píší Čertovské pohádky
  Děti na základních školách v MS kraji v těchto dnech píšou tzv. Čertovské pohádky. Příběhy, na kterých děti pracují přímo v hodinách výuky nebo doma, by měly podpořit jejich tvořivost a slovní zásobu. Starší žáci pak své pohádky předčítají mladším spolužákům. Za ty nejlepší práce mohou získat i zajímavé odměny.

 • Dýchání z úst do tlamy zachrání psa

  15:25 do playlistu

  Dýchání z úst do tlamy zachrání psa
  Desítky psů podle záchranářů každoročně kolabují kvůli dopravním nehodám nebo otravám jedy. Stejně jako u člověka rozhoduje při záchraně psů každá vteřina. O přežití může na místě rozhodnout okamžitá resuscitace psa jeho majitelem nebo svědkem události.

 • Opava chce prodat podíl ve fotbalovém klubu

  17:08 do playlistu

  Opava chce prodat podíl ve fotbalovém klubu
  Radní Opavy chtějí prodat část většinového podílu města v druholigovém fotbalovém klubu Slezský FC Opava. Za více než 64 % by měl zájemce zaplatit okolo 50 mil. korun. Záměr ještě musí 24. dubna schválit zastupitelé. Řekl to dnes primátor města Radim Křupala.

 • Archeologové v Orlové

  17:39 do playlistu

  Archeologové v Orlové
  Na plno se do práce na staveništi v centru Orlové v těchto dnech pouští archeologové. Ti našli první historické artefakty už při prvních výkopech v polovině února. Čekali ale na lepší klimatické podmínky. Do obnovy centra se město dalo už na konci loňského roku. Kompletní revitalizace vyjde celkem na 187 milionů korun. Jedná se tak zároveň o největší investiční akci v historii Orlové.

 • Sezónních nabídek práce je více

  20:04 do playlistu

  Sezónních nabídek práce je více
  Sezonních nabídek práce a brigád je více. Podle personálních agentur je to meziročně až o 30 procent. Zaměstnanci jsou potřeba u obsluhy venkovních stánků, v zemědělství nebo v pohostinství. Najít pracovníky je ale problém. Podle odborníků lidé shánějí práci v administrativě, ovšem takových nabídek je minimum.

 • Karviná ve fotografiích

  22:15 do playlistu

  Karviná ve fotografiích
  Karvinsko, které už téměř zmizelo, fotografuje dva roky. K vlastním fotografiím pak přidává i archivní snímky jako důkaz zašlé slávy města a jeho okolí. Vystavil je poprvé v ostravské galerii Opera.

Přehrát vše

Související