iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 4. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1730
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Roste počet pacientů se spalničkami

  0:55 do playlistu

  Roste počet pacientů se spalničkami
  V MS kraji přibývá nakažených spalničkami. Krajská hygienická stanice dnes potvrdila 27 nakažených a na výsledky dalších 11 klinických pacientů čeká. Mezi nakaženými je i 6 zdravotníků, kteří se dostali do kontaktu s nemocnými. Nejhorší je situace v Ostravě, kde dnes začali očkovat zdravotnický personál na infekčních a dětských odděleních.

 • Roste počet pacientů se spalničkami

  3:48 do playlistu

  Roste počet pacientů se spalničkami
  Živě s Lenkou Petroušovou, zástupkyní přednosty, Klinika infekčního lékařství FNO.

 • Oprava ulice na půl roku zastaví tramvaje

  8:05 do playlistu

  Oprava ulice na půl roku zastaví tramvaje
  Dlouho očekávaná oprava třídy 1. Máje v Olomouci začala. Půl roku nebudou touto ulicí projíždět tramvaje ani osobní auta. Hlavně tramvajové koleje jsou ve velmi špatném stavu. Upozorňovala na to už několikrát drážní inspekce. Oprava celé ulice vč. tramvajového tělesa bude stát zhruba 80 mil. Kč.

 • DPO omezuje některé tramvajové spoje

  10:34 do playlistu

  DPO omezuje některé tramvajové spoje
  Dopravní podnik Ostrava kvůli nedostatku řidičů nadále omezuje některé tramvajové spoje. Už od minulého týdne se omezení týkají provozu na linkách 6, 9 a 10. Zda spoje pojedou a v jakém rozsahu, zjistí lidé na stránkách www.dpo.cz. S nedostatkem řidičů se podnik potýká dlouhodobě. V současnosti zaměstnává 970 řidičů, potřeboval by jich nabrat ještě skoro 50.

 • Sousedské vztahy skončily tragédii

  11:13 do playlistu

  Sousedské vztahy skončily tragédii
  Tragédií skončily špatné sousedské vztahy v Petřvaldě na Karvinsku. Obchodník se železem Maroš Gajdošík několikrát vystřelil na souseda a poté se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Oba muži leží s vážným zraněním v ostravské fakultní nemocnici.

 • Firmy v OL kraji shánějí zaměstnance

  13:19 do playlistu

  Firmy v OL kraji shánějí zaměstnance
  Nezaměstnanost v Olomouckém kraji je nejnižší od roku 2008, klesla na 5,5 procenta. Přispěly k tomu sezonní práce a dobrá ekonomická situace firem. Třeba jeden z největších zaměstnavatelů v kraji, mohelnický Siemens, rozšiřuje výrobu. Od letošního ledna přijal 70 lidí. Shání jich ale dvojnásobek, neúspěšně. Nepomáhají ani náborové benefity.

 • Jednání o stavbě Prodloužené Rudné

  15:55 do playlistu

  Jednání o stavbě Prodloužené Rudné
  Vedení MS kraje jedná s Ministerstvy dopravy a životního prostředí, Ředitelstvím silnic a dálnic, spolky a dalšími organizacemi, aby se co nejdříve mohla začít stavět tzv. Prodloužená Rudná v Ostravě, situace se přesto komplikuje. Krajský úřad nyní akceptoval právní názor, že záměr postavit chybějících 400 metrů komunikace, nelze ukončit zjišťovacím řízením.

 • Dálnice na Frýdek-Místek bude mít oplocení

  17:08 do playlistu

  Dálnice na Frýdek-Místek bude mít oplocení
  Podél dálnice mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou vyroste 12 km dlouhý plot. Ředitelství silnic a dálnic do jeho výstavby investuje 40 mil. korun. Oplocení by mělo zabránit střetům řidičů se zvěří, kterých v úseku v posledních letech přibývá. V MS kraji se ročně střetne se zvěří v průměru 1200 řidičů. Nejvíc takových nehod bývá právě v jarních měsících.

 • Jan Světlík dostal po 12 letech akcie

  19:48 do playlistu

  Jan Světlík dostal po 12 letech akcie
  Jan Světlík dostal po 12 letech akcie společnosti Vítkovice Holding, o které vedl soudní spory se svým bývalým spolupracovníkem Davidem Beranem. Vydal mu je dnes exekutor. Za akcie Světlík vrátí Beranovi původně sjednanou kupní cenu s úroky, tedy okolo 100 mil. korun.

 • Cvičení Mobilizace 2017 vrcholí

  20:38 do playlistu

  Cvičení Mobilizace 2017 vrcholí
  Ostrými střelbami dnes ve vojenském újezdu Libavá vyvrcholilo vojenské cvičení Mobilizace 2017. Jeho hlavním cílem bylo prověřit spolupráci profesionálních vojáků 73. tankového praporu a členů aktivních záloh. Ti by mohli např. při ohrožení státních hranic doplnit bojové jednotky.

 • Mužské pózy a gesta ve Fiducii

  22:21 do playlistu

  Mužské pózy a gesta ve Fiducii
  Mužské pózy, gesta a řeč těla studuje polská fotografka Maga Sokalska. Pomocí fotomontáží skládá obraz muže, který je dnes téměř na vyhynutí. Tohoto "Elegána" představuje v ostravské galerii Fiducia.

Přehrát vše

Související