iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1603
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přehrada Nové Heřmínovy

  0:57 do playlistu

  Přehrada Nové Heřmínovy
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Přehrada Nové Heřmínovy

  2:34 do playlistu

  Přehrada Nové Heřmínovy
  Stavbu protipovodňové ochrany odmítli místní v referendu už před 9 lety a podle starosty do dneška většina lidí, kteří tam žijí, novou přehradu u svých domů nechce.

 • Přehrada Nové Heřmínovy

  3:56 do playlistu

  Přehrada Nové Heřmínovy
  Živě s Jiřím Pagáčem, generálním ředitelem Povodí Odry.

 • Hlásiče CO

  8:02 do playlistu

  Hlásiče CO
  V ostravském městském obvodu Jih tento týden probíhá instalace detektorů oxidu uhelnatého. Ten podle statistik záchranářů každý rok otráví zhruba 1000 lidí a pro desetinu z nich se stane smrtelným. Těmto případům chce tak radnice Ostravy-Jihu předejít. Hlásiče lidem pořídí na vlastní náklady

 • Zemřel Mečislav Borák

  10:24 do playlistu

  Zemřel Mečislav Borák
  Ve věku 72 let zemřel historik Mečislav Borák. Zabýval se dějinami Slezska a polsko-slovensko-českými vztahy. Pracoval jako vědecko-pedagogický pracovník Ústavu středoevropských studií Slezské univerzity v Opavě.

 • Rekonstrukce mostů

  11:04 do playlistu

  Rekonstrukce mostů
  Blíží se plánovaná přestavba dvou tramvajových mostů na Plzeňské ulici v Ostravě-Jihu. Ty jsou už v havarijním stavu, a město se je proto rozhodlo úplně zbourat a postavit nové. Zaplatí za ně 90 milionů korun, dalších 20 milionů bude stát náhradní autobusová doprava a odklon té tramvajové.

 • Ministerstvo životního prostředí snížilo pokutu

  13:22 do playlistu

  Ministerstvo životního prostředí snížilo pokutu
  Ministerstvo životního prostředí podle informací Hospodářských novin razantně snížilo pokutu chemické továrně Precheza v Přerově za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014.

 • Nový postřik proti jmelí

  14:05 do playlistu

  Nový postřik proti jmelí
  Nový postřik proti cizopasnému jmelí na stromech začali testovat ve Vsetíně. Tato metoda má být účinnější a přitom levnější než klasické ořezávání větví. Jmelí odebírá svému hostiteli životně důležité látky. Při velkém napadení může strom úplně zahubit.

 • Dopadení výrobců pervitinu

  16:17 do playlistu

  Dopadení výrobců pervitinu
  Policejní zásahová jednotka zatkla v Malenovicích na Frýdeckomístecku pěti členný gang výrobců pervitinu. Při akci zabavili kriminalisté tisíc dávek drogy, chemikálie a pseudoefedrin, ze kterého mohl gang uvařit a prodat pervitin za několik milionů korun. V čele skupiny byl pět a šedesátiletý recidivista. Podle policistů s mnohaletými zkušenostmi s vařením pervitinu.

 • Nevidomý pár chce adoptovat dítě

  18:09 do playlistu

  Nevidomý pár chce adoptovat dítě
  Nevidomí manželé z Opavy se už čtyři roky snaží přesvědčit úřady, aby jim povolily adopci dítěte. Loni je podpořil také soud, který ministerstvu práce a sociálních věcí nařídil, aby jejich případ posoudil znovu.

 • Rozsudek OP Prostějov

  20:12 do playlistu

  Rozsudek OP Prostějov
  Okresní soud v Prostějově dnes zprostil obžaloby bývalého generálního ředitele Oděvního podniku Prostějov Františka Tuhého. Zodpovídal se z pronájmu podnikových prodejen své rodině a obžalován byl z porušení povinnosti při správě cizího majetku.

 • Zlatá a stříbrná Zuzany Kulhánkové

  21:58 do playlistu

  Zlatá a stříbrná Zuzany Kulhánkové
  Zlatá, stříbrná a černá. Jediné barvy, které mladá výtvarnice Zuzana Kulhánková ve svých dílech akceptuje. V centru Ostravy se stará o chod malé galerie. Prostor k výstavám nabízí hlavně svým generačním souputníkům, protože prosadit se jako začínající umělec je podle ní čím dál těžší.

Přehrát vše

Související