iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1866
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dostavba Nové Karoliny

  0:48 do playlistu

  Dostavba Nové Karoliny
  Výstavba na Nové Karolině v centru Ostravy pokračuje. Zahájena byla druhá, z původně čtyř plánovaných etap. Její součástí je nový bytový dům s malo a velkometrážními byty a komerčními prostory. Investor ale stavbou tohoto bytového domu nekončí, v plánu má postavit dalších osm.

 • Dostavba Nové Karoliny

  3:07 do playlistu

  Dostavba Nové Karoliny
  Živě s Tomášem Macurou, primátorem Ostravy.

 • Koalice v Opavě v menšině

  7:44 do playlistu

  Koalice v Opavě v menšině
  Opavský zastupitel a sociální demokrat Tomáš Navrátil vystoupil ze strany a tedy i z koalice. Navrátil už před časem oznámil, že nebude hlasovat vždy podle stranických doporučení. Už tak oslabená koalice na opavské radnici tak přišla o dalšího člena. Podle primátora Opavy Radima Křupaly se ve fungování radnice odchodem Navrátila nic nemění.

 • Tresty za neplacení daní

  8:48 do playlistu

  Tresty za neplacení daní
  Patnáct roků starý případ neplacení daní uzavřel ostravský krajský soud. Tři obchodníky s alkoholem čeká šest až osm a půl roků vězení. Na spotřební dani a dani z přidané hodnoty dluží téměř jedenáct milionů korun.

 • Studénka bude pokračovat v květnu

  11:01 do playlistu

  Studénka bude pokračovat v květnu
  Po více než půldruhém roce bude v druhé polovině května u Okresního soudu v Novém Jičíně pokračovat projednávání okolností železničního neštěstí ve Studénce, při kterém v roce 2008 vlak narazil do trosek zříceného mostu. Nehodu osm lidí nepřežilo.

 • Stát chce prodat pozemky pod můstky

  11:38 do playlistu

  Stát chce prodat pozemky pod můstky
  Stát chce prodat pozemky pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tělovýchovná jednota, která tam od roku 1973 vychovává skokany světové úrovně, se bojí zájmu spekulantů nebo toho, že někdo bude chtít pozemky využít jinak než doposud. O osudu unikátního areálu chce jednat se zástupci ministerstva financí i samotné město.

 • Kopie středověkých rukopisů

  14:12 do playlistu

  Kopie středověkých rukopisů
  26 uměleckých kopií vzácných středověkých rukopisů vystavují odborné ostravské knihovny. Bohatě iluminované ukázky ze Zlaté buly, Bible Václava IV. nebo z první zdravovědy dokazují, že středověk nebyl temný, ale barevný.

 • Výluka ve Frýdlantu

  17:21 do playlistu

  Výluka ve Frýdlantu
  Na Frýdlantsku dnes začala údržba železnic a spolu s ní také plánovaná výluka. Na trasu Frýdlant nad Ostravicí - Ostravice a Baška-Frenštát pod Radhoštěm vyrazil dnes poslední vlak před osmou hodinou ranní. Další vlaky v těchto úsecích vyjedou na trať až pozítří. Podle statistik Českých drah se výluka dotkne tisíců cestujících.

 • LDN v Jeseníku

  18:40 do playlistu

  LDN v Jeseníku
  Téměř 20 milionů korun. Tolik stála velká rekonstrukce léčebny dlouhodobě nemocných v Jesenické nemocnici. Ta je už rok součástí skupiny Agel. Nový majitel investoval do zdravotnického zařízení desítky milionů. Podařilo se mu přivést i nové lékaře, kterých byl před tím v Jeseníku až kritický nedostatek.

 • Olomoučtí záchranáři mají certifikát

  21:16 do playlistu

  Olomoučtí záchranáři mají certifikát
  Zdravotnická záchranná služba v Olomouci získala mezinárodní certifikát třídění pacientů metodikou MTS. Jde o systém vyvinutý v Británii, který má zefektivnit třídění pacientů v přednemocniční a nemocniční péči při mimořádných událostech. Díky certifikátu mohou olomoučtí záchranáři školit i své kolegy z ostatních krajů.

Přehrát vše

Související