iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
2017
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavba obchvatu Opavy začala

  0:46 do playlistu

  Stavba obchvatu Opavy začala
  Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu východní části severního obchvatu Opavy. Lidé na odvedení dopravy z centra města čekají už přes deset let. Ačkoliv se mělo začít stavět už před třemi lety, chyběl posudek EIA. Vyhodnocení vlivů na ŽP nabylo právní moci až na podzim loňského roku. Stavba za téměř půl miliardy korun by měla být dostavěna v červenci 2020.

 • Stavba obchvatu Opavy začala

  3:23 do playlistu

  Stavba obchvatu Opavy začala
  Živě s Janem Kroupu, generálním ředitelem ŘSD.

 • Šéfka krajského úřadu rezignovala

  7:08 do playlistu

  Šéfka krajského úřadu rezignovala
  Lucie Štěpánková, ředitelka olomouckého krajského úřadu dnes rezignovala na svoji funkci. Štěpánková byla údajně jednou z částí sporu, který měl ex-hejtman Oto Košta s krajským vedením hnutí ANO. To mělo chtít její odvolání. Nového hejtmana, Ladislava Oklešťka, rozhodnutí ředitelky překvapilo.

 • Mírnější pravidla pro pokuty za DPH

  9:07 do playlistu

  Mírnější pravidla pro pokuty za DPH
  Ministerstvo financí od dneška zmírnilo pravidla pro prominutí pokut souvisejících s kontrolním hlášením u DPH. Plátci DPH, kteří dostali pokutu za kontrolní hlášení v roce 2016, budou moci požádat o prominutí 2 pokut bez ohledu na příčinu pochybení.

 • Radnice chce koupit pozemky pod stadionem

  9:54 do playlistu

  Radnice chce koupit pozemky pod stadionem
  Přípravy na modernější hokejovou halu v Olomouci můžou pokročit dál. Vedení města se totiž zabývá nabídkou majitele pozemků kolem stadionu, které potřebuje získat do svého majetku. V opačném případě by se Olomouc nemohla pustit do stavby nové haly nebo větší rekonstrukce té stávající. O ceně pozemků a dalších objektů ale ani jedna strana nemluví.

 • Školáci mají jarní prázdniny

  12:40 do playlistu

  Školáci mají jarní prázdniny
  Školáci z Ostravy si tento týden užívají jarní prázdniny. Někteří jsou na příměstských táborech, jiní s rodiči vyrazili na lyže třeba do Beskyd. Tamní ski areály vesměs hlásí dobré podmínky, přesto sněhu kvůli vyšším teplotám a dešti rychle ubývá. Provozovatelé ale doufají, že sezónu udrží minimálně do příštího týdne, kdy mají jarní prázdniny školáci v Brně.

 • Senioři se učí v Pevnosti poznání

  15:08 do playlistu

  Senioři se učí v Pevnosti poznání
  Na fyziologii lidského těla, hybnost i relaxaci se zaměřují senioři v rámci kurzu Blízkého setkání třetího se účastníci kurzu snaží pochopit například funkci mozku. Zároveň ale cvičí paměť na interaktivních exponátech. Celý kurz trvá 12 týdnů.

 • Policisté obvinili muže, který ohrožoval revizory

  17:34 do playlistu

  Policisté obvinili muže, který ohrožoval revizory
  Z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování obvinili ostravští kriminalisté 56letého muže, který minulý týden zaútočil plynovou pistolí na revizory. Obviněnému muži hrozí až tříleté vězení. Střelná zbraň byla policisty zajištěna k dalšímu odbornému zkoumání.

 • Nepotvrzený pohyb vlka

  18:27 do playlistu

  Nepotvrzený pohyb vlka
  Ani vědcům se nepodařilo zjistit, jestli se u Raškovic pohyboval vlk, nebo ne. Původ zvířete, které před měsícem natočil na Frýdecko-Místecku iReportér, měla definitivně potvrdit genetická analýza. Srst, kterou v místě, kudy šelma běžela, našli ochránci přírody, ale nebyla pro rozbor DNA vhodná.

 • Tesají trámy pro Libušín

  20:03 do playlistu

  Tesají trámy pro Libušín
  Do zahájení stavby nové chaty Libušín v beskydských Pustevnách zbývá už jen pár týdnů. V pátek tomu byly tři roky, co národní kulturní památka vyhořela. V Bystřičce na Valašsku teď začali s opracováváním dřeva pro novou roubenku z dílny architekta Dušana Jurkoviče. Příčiny požáru policie stále došetřuje.

 • Ostrava má stálé improvizační divadlo

  22:05 do playlistu

  Ostrava má stálé improvizační divadlo
  V Ostravě otevřelo svou scénu první kamenné improvizační divadlo. Jmenuje se Odvaz. Jeho dvanáct členů sehnalo malý divadelní sál přímo v centru města. Opravili ho na vlastní náklady.

Přehrát vše

Související