iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 1. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2088
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Policie vykazuje násilníky z rodin 10 let

  0:46 do playlistu

  Policie vykazuje násilníky z rodin 10 let
  Už 10 let mají policisté v ČR pravomoc vykázat z bytu nebo domu podezřelou osobu. Za tu dobu policie v MS kraji nařídila obydlí opustit u více než 1 200 osob. Nejvíce v Ostravě, více než třetinu z nich. Obětmi domácího násilí jsou převážně ženy na mateřské dovolené, ale i senioři, kterým děti zakazují kontakt s rodinou nebo je obírají o peníze.

 • Policie vykazuje násilníky z rodin 10 let

  3:05 do playlistu

  Policie vykazuje násilníky z rodin 10 let
  Rozhovor se Stanislavou Klečkovou, specialistkou poradenské služby.

 • V Hlučíně zasedají zastupitelé

  7:37 do playlistu

  V Hlučíně zasedají zastupitelé
  Živě s redaktorkou Terezou Krumpholzovou.

 • Prostějovští radní změnili názor na petici

  9:32 do playlistu

  Prostějovští radní změnili názor na petici
  Prostějovští radní změnili názor na petici, jejíž organizátoři brojí proti pietní úpravě prostoru bývalého židovského hřbitova. Zatímco na začátku roku s peticí souhlasili a doporučili zastupitelstvu její schválení, teď podpisové archy s více než 3 tisíci podpisy pouze vzali na vědomí.

 • Soud osvobodil starostu a vícestarostu

  10:02 do playlistu

  Soud osvobodil starostu a vícestarostu
  Nevinní, takový verdikt dnes zazněl u Krajského soudu v Ostravě nad starostou Horního Benešova Michalem Blažkem a místostarostou Jaroslavem Strmiskem. Oba muže obžaloba vinila z toho, že v dubnu 2013 bez výběrového řízení a smlouvy zadali stavební firmě vnitřní úpravy sportovní haly a údajně měli městu způsobit škodu ve výši 850 tisíc korun.

 • Policie obvinila 3 vojáky

  12:13 do playlistu

  Policie obvinila 3 vojáky
  Policisté obvinili 3 vojáky kvůli loňské střelbě bojového vozidla pěchoty při cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Vozidlo při cvičných střelbách zasáhlo druhé s třemi lidmi uvnitř.

 • Sčítají netopýry v jeskyních

  12:37 do playlistu

  Sčítají netopýry v jeskyních
  Tma, teplota okolo 8 stupňů a vysoká vlhkost vzduchu. Ideální prostředí, ve kterém tráví zimní období různé druhy netopýrů. Skrývají se hlavně v jeskyních, které jim nabízejí stálé podmínky. Do jejich zimovišť teď vyrážejí zoologové, aby je sečetli. Nejvíc netopýrů u nás, zhruba 6 tisíc, zimuje v Javoříčských jeskyních.

 • Domov pro lidi se zdravotním postižením

  15:52 do playlistu

  Domov pro lidi se zdravotním postižením
  V Opavě dnes slavnostně otevřeli nový domov pro lidi se zdravotním postižením. Vznikl v opravených interiérech bývalého kláštera Františkánek v areálu Slezské nemocnice. První klienti se v něm zabydlí 1. února, už teď přitom zájem lidí převyšuje nabídku. Do budoucna chce zařízení usilovat o zařazení do krajské sítě sociálních služeb.

 • Zlínsko bojuje se smogem

  17:21 do playlistu

  Zlínsko bojuje se smogem
  Po včerejším mírném zlepšení znovu narostly koncentrace prachu v ovzduší Zlínského kraje. Smogová situace tak platí dál. Meteorologové ji vyhlásili v úterý. A to už potřetí v tomto měsíci.

 • Armádní soutěž vyhráli Češi

  19:25 do playlistu

  Armádní soutěž vyhráli Češi
  Ve Vrbně pod Pradědem dnes skončilo Mezinárodní mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2017. Nejen čeští, ale také zahraniční vojáci v Jeseníkách prověřili své orientační schopnosti, fyzickou i psychickou přípravu, ale i logické uvažování.

 • Soukromá teritoria studentů fotografie

  21:51 do playlistu

  Soukromá teritoria studentů fotografie
  Pohled do soukromí i vlastní duše. Nahlíží tam studenti Institutu tvůrčí fotografie. Z bakalářských a diplomových prací vybrali jejich pedagogové soubory, které překvapí svou otevřeností. Výstava v opavském Domě umění má název Soukromá teritoria.

Přehrát vše

Související