iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2275
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Údajná rasová diskriminace před soudem

  0:58 do playlistu

  Údajná rasová diskriminace před soudem
  Případ údajné rasové diskriminace Romů na ZŠ Pěší v Ostravě-Muglinově začal řešit soud. Dva budoucí prvňáky škola měla odmítnout zapsat do první třídy kvůli údajnému úmyslu omezit počet romských dětí ve třídě. Proto je měli podrobit testu, který ani jeden ze dvou chlapců nezvládl. Ředitel ZŠ Kamil Krahula žalobu striktně odmítá.

 • Údajná rasová diskriminace před soudem

  5:18 do playlistu

  Údajná rasová diskriminace před soudem
  Živě se Štěpánem Vidímem Drahokoupilem, nadace Open Society Fund.

 • Vysoké dotace pro muzea v kraji

  8:56 do playlistu

  Vysoké dotace pro muzea v kraji
  Ministerstvo pro místní rozvoj doporučilo k financování 6 projektů MS muzeí zahrnujících dotace ve výší téměř 400 mil. korun. O peníze usiluje např. Muzeum Beskyd Frýdek-Místek nebo Arboretum Nový Dvůr. V MS kraji byl ve srovnání s ostatními regiony předložen nejvyšší počet dotačních projektů určených muzeím.

 • Smogová situace

  11:55 do playlistu

  Smogová situace
  Smogová situace už platí ve většině regionů Česka. Mezi ty nejpostiženější patří MS kraj. Na Třinecku meteorologové vyhlásili i tzv. regulaci, kdy musí některé podniky omezovat výrobu. Limit pro koncentraci polétavého prachu dnes ráno hodnoty ze všech 14 měřicích stanic v kraji překračovaly více než dvojnásobně.

 • Bariéry na nádražích

  13:01 do playlistu

  Bariéry na nádražích
  Dostat se na vlakové nástupiště, to pro lidi na vozíku může být velká komplikace. V MS kraji mají ztížený přístup na několika nádražích, např. v Havířově, nebo v Karviné. Správa železniční dopravní cesty se bariéry souběžně s modernizací stanic snaží odstraňovat, ale zatím se jí to nedaří všude. V těchto dnech staví výtahy na hlavním nádraží v Ostravě.

 • Závody na lyžích v Dolní oblasti Vítkovice

  15:19 do playlistu

  Závody na lyžích v Dolní oblasti Vítkovice
  V Ostravě zítra odstartuje 5. ročník oblíbeného závodu ČEZ City Cross Sprint. Stovka lyžařů během něj bude bojovat o vítězství v unikátním prostřední národní kulturní památky Dolní oblasti Vítkovic. Tam dnes vrcholily přípravy areálu a tratě.

 • Domov pro seniory s Alzheimerovou chorobou

  17:51 do playlistu

  Domov pro seniory s Alzheimerovou chorobou
  V Přerově by mohl vzniknout pečovatelský dům pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Právě taková služba ve městě zatím chybí. O lidi s touto formou demence se sice postarají také v přerovském domově pro seniory, ten ale poptávku pokrýt nedokáže. Domov Alzheimer by mohl vzniknout rekonstrukcí starého objektu Chemoprojekt, kterého by se radnice chtěla zbavit.

 • Vedení OKD dostalo výzvu

  20:27 do playlistu

  Vedení OKD dostalo výzvu
  Vedení těžební společnosti OKD, která je od května v úpadku, obdrželo od insolvenčního správce Lee Loudy výzvu, aby vymáhalo od členů dřívějšího představenstva a dozorčí rady celkem 2,8 mld. korun.

 • Pro ztráty a nálezy není místo

  20:55 do playlistu

  Pro ztráty a nálezy není místo
  Města letos začnou s likvidací uložených ztrát a nálezů, které musely poprvé skladovat tři roky, nařídil jim to nový občanský zákoník. Třeba v Olomouci jde většinou o nepoužitelné věci, ale i o zhruba stovku jízdních kol. Skončí na skládce nebo ve spalovně. Kolik radnice za jejich likvidaci zaplatí, zatím nedokáže odhadnout.

 • Hory před víkendem

  22:57 do playlistu

  Hory před víkendem
  Ideální podmínky hlásí hory na Severní Moravě. Lyžuje se jak v Jeseníkách, tak v Beskydech a vleky se zde nezastaví ani o víkendu. Připraveny jsou i desítky kilometrů tras pro běžkaře. Horská služba pak upozorňuje na II. stupeň lavinového nebezpečí.

Přehrát vše

Související