iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2016
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2404
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nemocnice chystají krevní zásoby

  0:48 do playlistu

  Nemocnice chystají krevní zásoby
  Nedostatek krve, ale zároveň téměř nejvíce nových dárců v roce. Taková je situace před Vánoci v tuzemských transfuzních stanicích. Ty se snaží právě v tomto období doplnit zásoby krve na svátky. Jenže paradoxně často přichází dárců až moc a krev se nestihne spotřebovat. Naopak na začátku roku zejí sklady nemocnic prázdnotou a transfuzní oddělení tak musejí zvát na mimořádné odběry krve.

 • Petr Kramný znovu před soudem

  8:10 do playlistu

  Petr Kramný znovu před soudem
  Okresní soud v Ostravě dnes uznal vinným Petra Kramného ze zločinu křivého obvinění policisty. Podle Kramného ho měl policista fyzicky napadnout při výslechu kvůli smrti jeho manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Soudkyně mu ale trest nezvýšila - osm-a-dvacetiletý trest vězení, který si Kramný odpykává, považuje za dostatečný.

 • Chybí krajští architekti

  10:33 do playlistu

  Chybí krajští architekti
  Počet městských, obecních nebo i krajských architektů by se mohl znásobit. Usiluje o to Česká komora architektů. Vlastní architekty dnes v Česku zaměstnává více než stovka radnic. Podle komory by měli být zárukou kvalitního rozvoje měst a obcí. Mít vlastního architekta - to zvažuje i vedení Moravskoslezského kraje.

 • Slon zdobí Slezské zemské muzeum v Opavě

  12:32 do playlistu

  Slon zdobí Slezské zemské muzeum v Opavě
  Jedinečný preparát slona indického si ve Slezském zemském muzeu v Opavě prohlédli první návštěvníci. Zatím jediný exponát tohoto zvíře v česku je dominantou vstupního vestibulu historické budovy od 17.hodin. Práce na modelu trvaly více než rok. Jakou má vystavené zvíře historii? To je otázka na Ivu Piskalovou.

 • Nové dětské oddělení intenzivní péče

  15:27 do playlistu

  Nové dětské oddělení intenzivní péče
  Ve Vojenské nemocnici v Olomouci dnes slavnostně otevřel ministr obrany Martin Stropnický dětské oddělení intenzivní péče. Jde o první pracoviště zabývající se dlouhodobou péči o těžce nemocné a zraněné děti v České republice.

 • Ocenění Francouzkým velvyslancem

  17:39 do playlistu

  Ocenění Francouzkým velvyslancem
  Ocenění řádu akademických palem přímo z rukou francouzského velvyslance si dnes při slavnostní ceremonii převzala ředitelka jazykového gymnázia Pavla Tigrida. Přestože jde o nejmladší střední školu v Ostravě, její jméno znají i za hranicemi Moravskoslezského kraje. A to díky jedinečnému konceptu bilingvní výuky.

 • Janková zkouší Bacha

  20:38 do playlistu

  Janková zkouší Bacha
  Bach trochu jinak v podání bývalých spolužaček z ostravské konzervatoře. Jednou z nich je i česká sopranistka Martina Janková. V předvánočním čase uvedou duchovní kantáty Johana Sebastiana Bacha nebo klavírní skladby, které věnoval své druhé ženě. V rámci prvního společného turné je předvedou v divadle i v kostele na záchranu varhan.

Přehrát vše

Související