iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 10. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1521
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jednání o koalici vrcholí

  0:55 do playlistu

  Jednání o koalici vrcholí
  ANO devět procent před dosud vládnoucí ČSSD, výsledek v Moravskoslezském kraji předurčil i další směr povolebního vyjednávání. Lídr vítězného ANO Ivo Vondrák nabídl spolupráci KDU-ČSL a ODS. Po osmi letech by tak sociální demokraté a komunisté skončili v opozici.

 • Vyjednávání o koalici v Olomouckém kraji

  6:30 do playlistu

  Vyjednávání o koalici v Olomouckém kraji
  Stejně jako v Moravskoslezském kraji, i v tom Olomouckém zvítězilo v krajských volbách hnutí Ano. To už o víkendu vytvořilo vyjednávací dvojblok s druhou sociální demokracií. Pro budoucí vládnutí zatím hledají třetího partnera. Tím bude buď Koalice pro Olomoucký kraj vedená lidovci, nebo ODS.

 • Pokles nezaměstnanosti v MSK

  11:59 do playlistu

  Pokles nezaměstnanosti v MSK
  Nezaměstnanost v září klesala v celé České republice a dostala se na úroveň roku 2008. V Moravskoslezském kraji přesto zůstává druhou nejvyšší v zemi. Výhled do konce roku podle Úřadů práce pesimistický není. Přesto se čeká na vývoj u několika největších zaměstnavatelů. Nejasná situace je stále kolem dolu Paskov společnosti OKD a do konce roku má proběhnout i jednání o případné reorganizaci tří dceřiných firem Vítkovického holdingu.

 • Pilotní Probační dům končí, chystají se další

  14:45 do playlistu

  Pilotní Probační dům končí, chystají se další
  Usnadnit návrat do života bývalým vězňům. To je hlavní poslání Probačního domu, který od loňského října pilotně fungoval v areálu sdružení Nová šance v Ostravě-Koblově. Za tu dobu jeho službami prošlo 14 bývalých, podmíněně propuštěných vězňů. Teď po roce projekt končí, plánuje se ale jeho rozšíření do dalších míst v Česku.

 • Referendum rozhodlo o větrnících

  17:27 do playlistu

  Referendum rozhodlo o větrnících
  Obyvatelé Protivanova na Prostějovsku rozhodli o budoucnosti tamějších větrných elektráren. V pátek a v sobotu tady totiž proběhlo společně s volbami do krajského zastupitelstva referendum o rozšíření počtu elektráren ze dvou na pět.

 • Ekologický projekt na ZŠ

  19:56 do playlistu

  Ekologický projekt na ZŠ
  Oblékáme hada Edu – enviromentální projekt, který v Česku motivuje děti a jejich rodiče, aby o cestě do školy přemýšleli ekologicky. Cílem této kampaně je cestovat do školy způsobem, který je pro životní prostředí bezpečný a zdravý. Letos je to už potřetí a za celou dobu se napříč republikou zapojilo téměř šedesát základních škol.

 • Humanity Upgrade - hra o digitálních technologiích

  22:33 do playlistu

  Humanity Upgrade - hra o digitálních technologiích
  Selfie tyče, aplikace, mobily i chatování. Nic z toho nechybí v nové české divadelní hře Humanity Upgrade. Sondu do světa digitálních technologií připravil ostravský klub Stará Aréna.

Přehrát vše

Související