iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 9. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1891
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Důl Paskov pomalu umírá

  0:51 do playlistu

  Důl Paskov pomalu umírá
  Více než 40 procent horníků na nemocenské nebo jiné absenci, nižší těžba a nejistota týkající se budoucnosti. Situace kolem dolu Paskov na Frýdecko-Místecku je stále komplikovaná. Právě tato šachta měla být přitom mezi prvními uzavřenými. Technická likvidace tady měla začít nejpozději na konci letošního roku. Místo toho lidé stále nevědí, kdy a jakým způsobem přijdou o práci.

 • Ve Frýdku-Místku se rozpadla koalice

  8:15 do playlistu

  Ve Frýdku-Místku se rozpadla koalice
  Hnutí Naše město Frýdek-Místek vypovědělo ČSSD koaliční smlouvu a společně s opozičním hnutím Ano se pokusili odvolat primátora města Michala Pobuckého. K tomu jim ale nakonec chyběly dva hlasy.

 • Bývalý přerovský strážník stanul před soudem

  10:57 do playlistu

  Bývalý přerovský strážník stanul před soudem
  Před rokem a půl jako strážník přerovské městské policie. Dnes jako obžalovaný u soudu. Dva-a-čtyřicetiletý bývalý policista měl loni v lednu zastřelit při výkonu služby mladého muže před barem Lumír nedaleko centra Přerova. Zákrok, který ve městě vyvolal demonstrace. Podle rodiny naprosto nepřiměřená a nepochopitelná reakce policisty. Podle něj nešťastná náhoda.

 • Černé stavby u Slezské Harty

  13:20 do playlistu

  Černé stavby u Slezské Harty
  Na březích přehrady Slezská Harta stojí desítky maringotek a podobných přístřešků. Ty se nelíbí starostům obcí - hyzdí okolí a jejich majitelé dělají nepořádek kolem přehrady. Stavby navíc nejsou v souladu s územním plánem. Majitelé příbytků se ale brání, že na svém pozemku si mohu dělat, co chtějí. Největší problém mají v Razové.

 • Podvedl M.Horák akcionáře?

  15:55 do playlistu

  Podvedl M.Horák akcionáře?
  Kauza údajného pokusu podvést přes šest tisíc drobných akcionářů ostravského ArcelorMittalu a Třineckých železáren o více než 220 milionů je téměř u konce. Martina Horáka, který měl akcionářům slibovat téměř dva krát víc peněz než nabízely hutě a železárny, za to chce žalobce poslat do vězení na sedm let. Martin Horák odmítá, že by akcionáře plánoval podvést. Rozsudek padne v listopadu.

 • Orlová má sociální šatník

  18:25 do playlistu

  Orlová má sociální šatník
  Orlová je ode dneška dalším městem, které má charitativní obchod i sociální šatník. Obě zařízená otevřela humanitární organizace Adra v části Poruba. V sociálním šatníku si budou moci lidé, kteří prokáží, že jsou v hmotné nouzi, vybrat zdarma 5 kusů oblečení měsíčně.Bude otevřený dvakrát v týdnu. Charitativní obchod bude fungovat denně a nakupovat v něm bude moci kdokoliv. Výtěžek z prodeje podpoří dobrovolnictví. syn

 • Hasiči cvičili na nové silnici

  20:34 do playlistu

  Hasiči cvičili na nové silnici
  Vážná dopravní nehoda dvou aut na nové silnici mezi Opavou a Ostravou. To byla náplň dnešního cvičení všech složek integrovaného záchranného systému. Hlavním cílem bylo zlepšit koordinaci jeho jednotlivých složek a také si vyzkoušet zásah na nové silnici. Celé cvičení trvalo necelou hodinu.

Přehrát vše

Související