iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 8. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1306
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obce chtějí protipovodnové stavby

  1:00 do playlistu

  Obce chtějí protipovodnové stavby
  Suché poldry, odvodňovací příkopy a nebo nové hráze. Tak chtějí obce z Opavska bojovat s přívalovými dešti, které je pravidelně zaplavují. Některé obce už nyní zadávají projekty, které řeší, jak nejlépe vodu zastavit. Nová protipovodňová opatření by mohla být hotova už za tři roky.

 • Rozsudek o Bouzovu padne ve středu

  8:25 do playlistu

  Rozsudek o Bouzovu padne ve středu
  Okresní soud rozhodne o budoucnosti hradu Bouzov ve středu. Jednání bylo dnes odročeno. Na jednu z nejnavštěvovanějších památek na Moravě si dělá nárok Řád bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě, známý jako Řád německých rytířů. Národní památkový ústav mu ji ale odmítá vydat.

 • Kandidátky do Senátu uzavřeny

  11:30 do playlistu

  Kandidátky do Senátu uzavřeny
  Pět soubojů o senátorská křesla čeká severní Moravu a Slezsko v říjnu. Po šesti letech končí stávajícím senátorům mandát, znovu se ale o přízeň voličů ucházejí jen dva. První kolo voleb do horní komory parlamentu proběhnou zároveň s krajskými volbami 8. a 9. října.

 • Olympijský park v Ostravě skončil

  14:47 do playlistu

  Olympijský park v Ostravě skončil
  Letní olympijské hry v Riu de Janeiru jsou minulostí a s nimi včera skončil i program čtyř olympijských parků v České republice. Ten ostravský v průběhu tří týdnů navštívilo téměř 150 tisíc lidí. Mohli si vyzkoušet na 40 olympijských i neolympijských sportů a potkat se i s řadou známých osobností i medailistů.

 • Krnovanům vadí rozkopaná cyklostezka

  17:37 do playlistu

  Krnovanům vadí rozkopaná cyklostezka
  Přesně před dvěma roky na Albrechtické ulici v Krnově dokončila radnice novou cyklostezku. Teď je místo opět rozkopané - tentokrát kvůli novým elektrickým kabelům. Stavba tak znovu dělá problémy obchodům a restauracím.

 • Zeleninu dodají až do domu

  19:27 do playlistu

  Zeleninu dodají až do domu
  Vypěstovat čerstvou zeleninu a dovézt jí lidem přímo do domu. K takzvanému bedýnkování se připojili také studenti střední zemědělské školy v Opavě. Tady se ale o zeleninu starají od výsadby až po sklizeň. A sami tyto vitamínové bedýnky i plní. Denně jich rozvezou více než dvacet.

 • Divadlem proti šmejdům

  22:03 do playlistu

  Divadlem proti šmejdům
  Olomoucký kraj rozjel projekt - Nedáme se. Divadelní hrou až pěti stovkám seniorů přiblížil nekalé praktiky prodejců, takzvaných šmejdů. Podle odborníků, počet seniorů, kteří čelí jejich psychickému nátlaku, stále neklesá. Díky divadelnímu prožitku by se starší lidé měli lépe naučit říkat ne.

Přehrát vše

Související