iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 8. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1432
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vítkovice čekají na rozhodnutí soudu

  1:00 do playlistu

  Vítkovice čekají na rozhodnutí soudu
  Další velký zaměstnavatel v Moravskoslezském kraji, další insolvence. Vítkovice Power Engineering - dceřiná firma strojírenských Vítkovic, jejichž hlavním akcionářem je Jan Světlík, podala soudu návrh na insolvenci, spojeným s návrhem na povolení reorganizace. Krajský soud rozhodne o úpadku příští týden.

 • Prostějov odkoupil slepé radary

  8:41 do playlistu

  Prostějov odkoupil slepé radary
  Prostějovská radnice odkoupila nefunkční radary, které kdysi měřily ve městě rychlost. Údajně chce na přípojkách, které k radarům patří, vybudovat takzvaný inteligentní systém řízení dopravy. Podle prostějovské opozice byl ale celý nákup zbytečný a projekt na nový systém údajně ani radnice nepřipravuje. Opozice navíc tvrdí, že se jednalo o účelový obchod v rámci nepovedeného stavebního řízení.

 • Ostrava zavádí zastávky na znamení

  11:38 do playlistu

  Ostrava zavádí zastávky na znamení
  Sto devět nových zastávek na znamení bude mít od konce srpna Ostrava. Cestující tak budou muset dát řidiči včas vědět, kdy vystupují. Dopravní podnik se rozhodl tímto způsobem zrychlit ostravské MHD a taky ušetřit za pohonné hmoty.

 • Zlatá medaile pro české dorostence

  14:14 do playlistu

  Zlatá medaile pro české dorostence
  Štafeta na čtyřikrát sto metrů přes překážky. V požárním sportu závodníci zdolávají takzvaný domeček, běží po kladině a před cílem hasí oheň. Právě v této disciplíně byli dnes na Mistrovství světa na městském stadionu v Ostravě Vítkovicích nejúspěšnější čeští dorostenci.

 • Detenční zařízení ve Vyšních Lhotách rok po otevření

  17:21 do playlistu

  Detenční zařízení ve Vyšních Lhotách rok po otevření
  Uprchlíků v detenčním zařízení ve Vyšních Lhotách ubylo. Loni tady přespávalo i tři sta cizinců, teď se denní průměr pohybuje okolo deseti lidí. Obec už získala poplatky za běžence, za ty chce opravit silnice. Noví obyvatelé se ale do vesnice nehrnou, podle starostky má obec kvůli běžencům špatnou pověst.

 • Přerovská radnice rozhoduje o nové železniční zastávce

  19:55 do playlistu

  Přerovská radnice rozhoduje o nové železniční zastávce
  Téměř deset let řeší vedení Přerova s obyvateli městské části Předmostí vybudování nové železniční zastávky. Lidem by zjednodušila cestování. Ať už do Přerova nebo na druhou stranu do Hranic. Výstavba by měla stát 114milonů. Podle opozice a také ministerstva dopravy nebude zastávka efektivní.

 • Fotografové pracovali na Dole Paskov

  21:38 do playlistu

  Fotografové pracovali na Dole Paskov
  Fotografie z uhelného dolu v městské knihovně ve Frýdku - Místku. Vystavují je tam členové tamního fotoklubu s názvem Art Collegium. Pořídili je v Dole Paskov, když stejně jako horníci sfárali stovky metrů pod zem.

Přehrát vše

Související