iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 1. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3579
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kraj má rezervní fond na řešení sucha

  0:48 do playlistu

  Kraj má rezervní fond na řešení sucha
  Moravskoslezský kraj se už chystá na případné pokračování období sucha. Zřídil speciální rezervní fond, pomocí kterého bude pomáhat obcím bez vody. Peníze z něj půjdou například na financování cisteren s pitnou vodou nebo na hloubení nových vrtů.

 • Hyundai Mobis začíná s náborem

  7:27 do playlistu

  Hyundai Mobis začíná s náborem
  Hned několik průmyslových zón vzniká nebo se rozšiřuje v Moravskoslezském kraji. Stavět se letos začne třeba v zóně Nad Barborou nebo u Nového Jičína. První pracovníky chce přijmout firma Hyundai Mobis.

 • V kraji přibylo nehod i obětí

  9:32 do playlistu

  V kraji přibylo nehod i obětí
  V Moravskoslezském kraji se za rok 2015 zvýšil počet dopravních nehod zhruba o pět set. Vyšší je také počet obětí. Těch bylo celkem 53, o dva více než tomu bylo v roce 2014.

 • Centrum Ostravy ožívá kavárnami

  12:45 do playlistu

  Centrum Ostravy ožívá kavárnami
  Centrum Ostravy ožívá. Mohou za to nové restaurace, jídelny a kavárny. Ostravané si je oblíbili. Gastronomické služby výrazně převládají nad ostatními maloobchody. V samotném středu města vzniklo za poslední rok 35 nových provozoven.

 • Plavecký maratón v rehabilitačním ústavu v Hrabyni

  15:39 do playlistu

  Plavecký maratón v rehabilitačním ústavu v Hrabyni
  Pacienti rehabilitačních ústavů v Kladrubech a Hrabyni na Opavsku se pokusili přeplavat kanál La Manche – prozatím jen nanečisto v bazénu. Vzdálenost 33 kilometrů a 600 metrů se snažíli zvládnout v co nejkratším čase.

 • Hasiči měří tloušťku ledu

  18:18 do playlistu

  Hasiči měří tloušťku ledu
  Hasiči vyrazili na zamrzlé vodní plochy měřit tloušťku ledu. Zjišťují, jestli je led dostatečně bezpečný. Dnes dopoledne například na rybníku Hamryz v olomoucké městské části Slavonín.

 • Autor Saturnina má v Ostravě pamětní desku

  22:29 do playlistu

  Autor Saturnina má v Ostravě pamětní desku
  Humor a a koblihy nechyběly při odhalení pamětní desky spisovatele Zdeňka Jirotky. Tvůrce kultovního románu Saturnin si 7. ledna - tedy v den jeho narození připomněli členové spolku Za krásnou Ostravu.

 • Co zachytily fotopasti hnutí Duha?

  80:42 do playlistu

  Co zachytily fotopasti hnutí Duha?
  Jelen sika nebo třeba jeřábek lesní. To jsou nejzajímavější úlovky z fotopastí, které má v Jeseníkách Hnutí Duha. Projekt běží od září a jeho hlavním cílem je potvrzení výskytu velkých šelem v Jeseníkách. Hnutí Duha má v horách 60 fotopastí.

Přehrát vše

Související