iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 5. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1369
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Miloš Zeman na návštěvě Olomouckého kraje

  1:04 do playlistu

  Miloš Zeman na návštěvě Olomouckého kraje
  Na třídenní návštěvu přijel do Olomouckého kraje Miloš Zeman s manželkou. Loni společně navštívili Olomoucko, Přerovsko a Prostějovsko, tentokrát vyráží na Jesenicko a Šumpersko.

 • Mírnější tresty pro další aktéry metanolových otrav

  4:49 do playlistu

  Mírnější tresty pro další aktéry metanolových otrav
  Dramatický pokles trestů u sedmi obžalovaných v hlavní větvi kauzy metanol. Třeba distributor jedovatého alkoholu dostal vloni 21 let, dnes jen 8,5 roku vězení. Krajský soud ve Zlíně respektoval doporučení Vrchního soudu.

 • Moravskoslezský kraj chce dát zelenou větrné energii

  8:45 do playlistu

  Moravskoslezský kraj chce dát zelenou větrné energii
  Dřív odmítané, dnes vítané. Moravskoslezský kraj změnil politiku a rozhodl se vymezit území, kde budou moci vzniknout větrné elektrárny. Umožní vznik desítek stožárů s vrtulemi. Stát by měly zejména v podhůří Jeseníků nebo na Osoblažsku.

 • Začalo hašení odvalu Hrabůvka

  10:42 do playlistu

  Začalo hašení odvalu Hrabůvka
  Na ostravské haldě Hrabůvka začalo hašení vnitřních požárů. Pod povrchem hoří už desítky let směs hlušiny z dolů a rozžhavené strusky. Práce platí stát a vyjdou na více než 140 milionů korun. Hotovo má být na jaře příštího roku.

 • Zámek Paskov ožívá

  12:38 do playlistu

  Zámek Paskov ožívá
  Zámek v Paskově byl nejprve necitlivě přestavěn na léčebnu. Ta své působení ukončila v roce 2004 a objekt začal rychle chátrat. Město budovu odkoupilo a snaží se ji opět přivést k životu a vytvořit z ní nové správní a vzdělávací centrum.

 • Výměna postelí v krajských nemocnicích

  15:11 do playlistu

  Výměna postelí v krajských nemocnicích
  Moravskoslezský kraj mění ve svých nemocnicích staré postele za nové. První dodávku polohovacích lůžek se speciálními matracemi dostala nemocnice v Havířově. Další krajská zařízení je obdrží v příštích dnech.

 • Některé příměstské letní tábory jsou již obsazené

  17:06 do playlistu

  Některé příměstské letní tábory jsou již obsazené
  Už máme plno. Tuto odpověď teď často slyší rodiče, kteří chtějí své dítě přihlásit na letní příměstský tábor. Ty nejatraktivnější mají beznadějně obsazené kapacity - například pobyt v Dolní oblasti Vítkovic nebo v ostravské zoo.

 • Objev olomouckých optiků

  20:38 do playlistu

  Objev olomouckých optiků
  Olomoučtí optici si připsali průlomový objev. Jako první na světě vyvinuli speciální hradlo, tedy součástku, díky které se data v kvantovém počítači přenáší až čtyřicetkrát rychleji. Pomocí kvantového systému komunikují banky, vládní agentury nebo armáda.

 • Výstava pokračovatelů Zdeňka Buriana

  22:40 do playlistu

  Výstava pokračovatelů Zdeňka Buriana
  Paleoart - prostor, ve kterém se prolíná umění a věda. Galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně zdobí obrazy dinosaurů a pravěkého života. Reálné scenérie, které se staly před desetitisící lety. Obrazy namalovali pokračovatelé malíře Zdeňka Buriana.

Přehrát vše

Související