iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 9. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
737
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zalesňování po kůrovcové kalamitě

  0:45 do playlistu

  Zalesňování po kůrovcové kalamitě
  V Nízkém Jeseníku na Olomoucku začalo podzimní zalesňování po kůrovcové kalamitě. Porosty nad Šternberkem patřily k těm, které padly jako první. Lesy, které se tam sázejí posledních 5 let, budou vypadat jinak.

 • Zalesňování po kůrovcové kalamitě

  3:24 do playlistu

  Zalesňování po kůrovcové kalamitě
  Živě Milan Košulič, tajemník, Pro Silva Bohemica.

 • Výkup pozemků pro obchvat Olomouce

  6:36 do playlistu

  Výkup pozemků pro obchvat Olomouce
  Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výkup pozemků pro dlouho plánovanou poslední část dálničního obchvatu Olomouce mezi Slavonínem a Křelovem. První parcely už stát vlastní. Stavba 3km úseku má začít v roce 2024. Hotová by měla být o 2 roky později. Dokončení obchvatu vyjde zhruba na 1 mld. Kč.

 • Návrat dalších zvonů

  7:01 do playlistu

  Návrat dalších zvonů
  Do ostravsko-opavské diecéze se z Německa vrátí 6 zvonů snesených z kostelů za druhé světové války. Nacisté je chtěli roztavit a použít k výrobě zbraní. Některé zvony ale nakonec skončily v německých kostelech. Teď se díky projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu mají vrátit do domovských farností v Česku a Polsku. Jako první v diecézi dostane zpátky svůj zvon farnost v Píšti na Opavsku.

 • Dopolední kolaps D46

  7:34 do playlistu

  Dopolední kolaps D46
  Na dálnici D46 u Prostějova se ráno čelně srazilo osobní auto s kamionem. Jeden člověk zemřel. Další 3 se zranili. Nehoda zkomplikovala dopravu na dálnici, v Prostějově i v okolí.

 • Očkování ve velkých firmách

  9:13 do playlistu

  Očkování ve velkých firmách
  Firmy i živnostníci na severu Moravy a ve Slezsku se chystají na možnou další vlnu epidemie covidu. Většina je připravená okamžitě začít znovu testovat. Proočkovanost například v Třineckých železárnách je přes 50 %.

 • Pokračuje Dream Factory

  10:18 do playlistu

  Pokračuje Dream Factory
  Živě Tomáš Suchánek, dramaturg festivalu.

 • Nová sportoviště na Krnovsku

  14:37 do playlistu

  Nová sportoviště na Krnovsku
  Atletický stadion za 40 milionů, kluziště za 30. Města na severu Moravy a ve Slezsku investují do rozvoje a oprav svých sportovišť. A ta se znovu plní lidmi, kteří se chtějí hýbat. Zároveň ale v ordinacích lékařů přibylo dětí s nadváhou nebo dokonce obezitou.

 • Muzeum meteoritů

  17:16 do playlistu

  Muzeum meteoritů
  Ve Frýdku-Místku otevřelo unikátní Muzeum meteoritů. Jediné na severní Moravě a ve Slezsku. Jeho sbírka čítá několik set nálezů z celého světa a návštěvníci si je mohou nejen prohlédnout, ale na většinu z nich i sáhnout.

 • Goldoni po ostravsku

  19:57 do playlistu

  Goldoni po ostravsku
  Italská Commedia dell'arte po ostravsku. Národní divadlo moravskoslezské uvádí slavný komediální titul Sluha dvou pánů Carla Goldoniho ve výrazné úpravě. Inscenátoři zachovali příběh o vychytralém sluhovi, posunuli ho ale o téměř 300 let dopředu. Do současné Ostravy. Proto změnili i název hry.

Přehrát vše

Související