iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 5. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
410
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začala stavba kostela v Gutech

  0:51 do playlistu

  Začala stavba kostela v Gutech
  V Třinci-Gutech začala stavba repliky historického dřevěného kostela. Třetí nejstarší kostel v Česku shořel před 3 lety. Zůstal dřevěný kříž a část základů. Právě ty začnou stavebníci obnovovat jako první. Nový kostel bude stát 27 mil. Kč.

 • Kostel v Gutech v datech

  3:47 do playlistu

  Kostel v Gutech v datech
  Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil škodu kolem 20 mil. Kč. Krajský soud v Ostravě poslal za zapálení vzácného kostela tři 18leté mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka do vězení na 3,5 roku, 8 a 9 let. Nejvyšší trest dostal mladík, který akci vymyslel. Nejnižší trest soud uložil chlapci, který budovu zapálil, protože v době činu ještě nebyl plnoletý.

 • Začala stavba kostela v Gutech

  4:48 do playlistu

  Začala stavba kostela v Gutech
  Živě Václav Kotásek z Biskupství ostravskoopavského.

 • Koronavirus mezi policisty

  9:13 do playlistu

  Koronavirus mezi policisty
  Nákaza koronavirem se dostala i mezi příslušníky Městské policie Ostrava. Organizace má aktuálně 5 strážníků s potvrzenou nákazou COVID-19, dalších 38 zaměstnanců městské policie skončilo v karanténě. Situace ale výrazně neovlivní chod městské policie.

 • Linka Mošnov Londýn od července

  9:47 do playlistu

  Linka Mošnov Londýn od července
  Pravidelná linka do Londýna by z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově měla začít znovu létat počátkem července. Zpočátku se bude létat 2x týdně ve čtvrtky a soboty, od září se počítá s obnovením plného provozu.Lety do zemí Schengenského prostoru vláda povolila ode dneška. Linka do Londýna je jediná, která před pandemií z ostravského letiště pravidelně létala. V sezóně z Mošnova startují lety do turistických destinací.

 • Darkov - omezení minimálně 3 týdny

  10:26 do playlistu

  Darkov - omezení minimálně 3 týdny
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Černé vlajky na obecních úřadech

  13:10 do playlistu

  Černé vlajky na obecních úřadech
  Kompenzační bonusy pro živnostníky budou na probíhající schůzi sněmovny znovu schvalovat poslanci. Zákon jim vrátil Senát Parlamentu ČR. Chce, aby se vyplácelyjen ze státního rozpočtu. Podle vlády by se na nich měly podílet i obce a kraje, přijít by je to mohlona 12 mld. Kč. Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv a Spolek pro obnovu venkova proto vyhlásily Černý den pro obce a kraje. Akci jich podpořila víc než než tisícovka.

 • Dva přechody s Polskem otevřely

  17:32 do playlistu

  Dva přechody s Polskem otevřely
  Polsko vyšlo vstříc pendlerům. V MS kraji otevřelo další 2 hraniční přechody, nově se odbavuje v Krnově a v Opavě. Tyto přechody ale budou prostupné pouze v určitých dnech a ve stanovených časech.

 • Policisté ukončili vyšetřování

  18:51 do playlistu

  Policisté ukončili vyšetřování
  Policisté ukončili vyšetřování majitele zkrachovalé stavební firmy Interdekor Zbyňka Fabíka, který si měl údajně kvůli penězům objednat vraždu někdejšího obchodního partnera. Vraha si měl najmout mezi bývalými spoluvězni. K vraždě ale nedošlo, údajný vrah vše oznámil policistům.

 • Zájem o bazény poloviční

  19:50 do playlistu

  Zájem o bazény poloviční
  Lidem se znovu otevírají bazény a welness centra. Podle provozovatelů je zájem o plavání asi poloviční oproti normálu, čekají ale nárůst. Na Karvinsku situaci komplikuje omezení počtu lidí na jednom místě kvůli šíření onemocnění COVID-19.

 • Otevření Javoříčských jeskyní

  22:14 do playlistu

  Otevření Javoříčských jeskyní
  Místo s nejbohatší krápníkovou výzdobou v tuzemsku je znovu přístupné. Po 11 týdnech se pro návštěvníky otevřely Javoříčské jeskyně na Litovelsku. Lidé musejí dodržovat zpřísněná hygienická opatření. A třeba průvodci si zatím jen těžko zvykají na provázení v rouškách.

Přehrát vše

Související