iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 12. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1701
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Divadlo loutek slaví 65 let

  0:42 do playlistu

  Divadlo loutek slaví 65 let
  65 let hraje dětem v Ostravě Divadlo loutek. Za dobu svého působení prošlo významnými změnami, od repertoáru až po samotnou budovu divadla. Oslava v divadle začala v 17 hodin a lidé mohou vidět nejen zázemí divadla.

 • Divadlo loutek slaví 65 let

  3:42 do playlistu

  Divadlo loutek slaví 65 let
  Živý vstup z Divadla loutek.

 • Ministr zdravotnictví na Karvinsku

  4:33 do playlistu

  Ministr zdravotnictví na Karvinsku
  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes navštívil několik krajských nemocnic a setkal se s jejich vedením, vedle zdravotnického zařízení v Třinci a Karviné si prohlédl také oddělení v nemocnici v Orlové. V následujích dnech se bude zabývat situací ve FNO, vybrat a jmenovat by měl její nové vedení. Tento týden proběhlo výběrové řízení.

 • Více nemocných

  4:56 do playlistu

  Více nemocných
  Nemocných s respiračními infekcemi v MS kraji v uplynulém týdnu jen mírně přibylo, když nemocnost vzrostla zhruba o 2 % na 1354 případů na 100 tis. obyvatel. Počet nemocných i nadále odpovídá sezonnímu výskytu. V regionu byl ale v tomto týdnu potvrzen první závažný případ onemocnění chřipkou v této sezoně. Šlo o pacienta, který nebyl očkován a měl další onemocnění.

 • DP nezdraží

  5:53 do playlistu

  DP nezdraží
  Ceny jízdenek zůstanou v příštím roce v Ostravě stejné, a to jak u těch krátkodobých, tak i dlouhodobých. Dnes o tom informovalo vedení DPO. Měnit se nebudou ani jízdní řády. Jedinou změnou budou přepravní podmínky pro černé pasažéry.

 • Vojáci hlídají stromky

  8:46 do playlistu

  Vojáci hlídají stromky
  Vánoční stromky jsou teď k mání prakticky u každého nákupního centra i na řadě dalších míst. Přesto se někteří lidé stále vydávají s pilkou do lesa. Krádeže stromků už v minulosti řešili i ve vojenském prostoru Libavá, kam veřejnost běžně přístup nemá. I letos tam proto před svátky hlídkují vojenští policisté.

 • Den českého vězeňství

  11:50 do playlistu

  Den českého vězeňství
  Ve věznicích a vazebních věznicích napříč Českem dnes oslavovali Den českého vězeňství. Každoročně si zaměstnanci slavnostně připomínají historické tradice, reformní úspěchy a dosažené výsledky. Součástí akce je také oceňování služebních a pracovních úspěchů příslušníků a občanských zaměstnanců. Třeba ve Vazební věznici Olomouc resortní vyznamenání předávali hejtman OL kraje Ladislav Okleštěk a ministr kultury Antonín Staněk.

 • Sezona se v Beskydech rozjela naplno

  13:00 do playlistu

  Sezona se v Beskydech rozjela naplno
  Areály v Beskydech se chystají na víkend. V průběhu týdne tu nasněžily desítky centimetrů přírodního sněhu a podle meteorologů se má situace ještě zlepšovat. Řada středisek proto poprvé spustí lanovky a vleky. Na některých místech Beskyd se přitom lyžuje už od začátku prosince. Letošní sezona by podle nich mohla být tou úspěšnější.

 • 11 let vězení za obchodování s drogami?

  15:42 do playlistu

  11 let vězení za obchodování s drogami?
  Na 11 roků do vězení navrhl soudu státní zástupce poslat Romana Klečku za to, že najmul drogovou kurýrku. Ta z Latinské Ameriky do Velké Británie 2x převezla kokain. Obchody měl podle žalobce zprostředkovat mezinárodní obchodník s drogami Dominik Borůvka. Obhájce souzeného Romana Klečky požaduje zprošťující rozsudek. Podle něj nejsou proti jeho klientovi důkazy.

 • Nejstarší čokoládovna slaví 120 let

  17:54 do playlistu

  Nejstarší čokoládovna slaví 120 let
  Olomoucká čokoládovna Zora je nejstarší fungující továrna na čokoládu u nás, letos oslaví 120 let své existence. Ročně v továrně vyrobí přes 43 tisíc tun cukrovinek, polovina z nich míří za hranice republiky, třeba do Anglie, Holandska nebo Saudské Arábie. Ve firmě pracuje 800 zaměstnanců, patří tak mezi největší zaměstnavatele v regionu.

 • Divadlo loutek slaví 65 let

  20:22 do playlistu

  Divadlo loutek slaví 65 let
  Živě Václav Klemens, umělecký šéf Divadla loutek.

Přehrát vše

Související