iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
912
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ministr zdravotnictví řeší v Ostravě FN

  0:49 do playlistu

  Ministr zdravotnictví řeší v Ostravě FN
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Ministr zdravotnictví řeší v Ostravě FN

  4:08 do playlistu

  Ministr zdravotnictví řeší v Ostravě FN
  Rozhovor s Adamem Vojtěchem, ministrem zdravotnictví.

 • Konec lhůty pro stížnosti na volby

  7:29 do playlistu

  Konec lhůty pro stížnosti na volby
  V souvislosti s komunálními volbami eviduje Krajský soud Ostrava k dnešnímu odpoledni 28 návrhů na jejich zneplatnění. Čtyři už senát odmítl. Tři z nich podal neoprávněný subjekt, čtvrtá byla podána předčasně. Návrh zpochybňující platnost voleb podali například sociální demokraté v nejlidnatějším ostravském obvodu Jih. Poukazují na to, že za hnutí Lečo kandidoval Marek Ulehla, který ale v srpnu zemřel.

 • Projekt kanálu je efektivní

  7:56 do playlistu

  Projekt kanálu je efektivní
  Projekt vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe je podle MD ČR ekonomicky efektivní. Jako výhodné se jeví především propojení Dunaje s Odrou. Vyplývá to ze studie, kterou úřad připravoval 2 roky. Ministerstvo to dnes oznámilo v tiskové zprávě. Stavba kanálu by vyšla na 582 mld. Kč. Stavbu kanálu dlouhodobě podporuje prezident Miloš Zeman, proti stavbě vystupují ekologové.

 • Opava má koaliční smlouvu

  8:23 do playlistu

  Opava má koaliční smlouvu
  Opavu bude nově řídit koalice složená z 5 subjektů. Spojí se tam hnutí ANO, Piráti a Opavané, Občané městských částí Opavy, sdružení Strany zelených, nezávislých kandidátů a Zelené pro Opavu a KDU-ČSL. Novým primátorem by se měl stát Tomáš Navrátil z hnutí ANO. Koaliční smlouvu strany podepsaly už v úterý, dnes na tiskové konferenci popsaly detaily spolupráce.

 • V Přerově podepsali koaliční dohodu

  9:16 do playlistu

  V Přerově podepsali koaliční dohodu
  Další 4 roky povede Přerov koalice ANO, ODS a lidovců s TOP09. Zástupci těchto stran odpoledne podepsali koaliční smlouvu. V 35 členném zastupitelstvu bude mít koalice těsnou většinu 18 mandátů. Nové vedení radnice se chce zaměřit třeba na využití hotelu Strojař, zlepšení dopravy ve městě, nebo dostavbu domova pro seniory.

 • Jednání nového majitele s odbory

  11:50 do playlistu

  Jednání nového majitele s odbory
  Ostravskou huť navštívil ředitel společnosti Liberty House Jon Bolton. Firma chce od ArcelorMittalu místní huť koupit, podle svého vyjádření tady vidí dobré vyhlídky pro podnikání. Celou transakci musí ale nejprve posvětit Evropská komise. Odboráři se schůzkou příliš spokojeni nebyli. Podle jejich slov se řadu informací nedozvěděli. Vedení je ujistilo, že další schůzka je naplánována na listopad.

 • Původ drog je stále nejasný

  14:59 do playlistu

  Původ drog je stále nejasný
  Syntetická droga, která stála život 2 lidi v Ostravě, podle policie zřejmě pochází z Polska. Podle kriminalistů totiž sáčky s nebezpečnou látkou někdo ve městě vyhodil v souvislosti se zákazem nových syntetických drog v Polsku. Obviněných je už 18 lidí, kteří ji na Ostravsku šířili. Kanabinoidy se přiotrávily více než dvě desítky lidí.

 • Pod Beskydami se bramborám dařilo

  17:25 do playlistu

  Pod Beskydami se bramborám dařilo
  Letošní úroda brambor je třetí nejslabší od roku 1920. To ale neplatí pro Frýdecko-Místecko. Úroda tady byla místy i nadprůměrná. I přesto ale obchodní řetězce zvýšily ceny a další zdražování bude podle obchodníků ještě následovat.

 • Stížnosti na sochu nekončí

  20:08 do playlistu

  Stížnosti na sochu nekončí
  Odmítavé reakce vyvolává v Ostravě nová socha zpěvačky Věry Špinarové. Figura v životní velikosti stojí v centru města necelý týden. Vytvořil ji sochař David Moješčík. K soše se kriticky vyjadřují Ostravané i odborná veřejnost. Zpěvaččin syn žádá městský obvod o její odstranění.

Přehrát vše

Související