iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 10. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1149
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 60 let ostravského letiště

  0:50 do playlistu

  60 let ostravského letiště
  Ostravské letiště je v provozu přesně 60 let. Důvody k velkým oslavám ale nemá. Z pravidelných linek zůstala jediná a další, ani přes podporu kraje, zatím dohodnuté nejsou. Budoucnost letiště vidí vedení MS kraje spíše v nákladní mezinárodní dopravě.

 • 60 let ostravského letiště

  3:57 do playlistu

  60 let ostravského letiště
  Živě Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Leoše Janáčka,

 • Pátrání po zmizelém traktoristovi

  8:07 do playlistu

  Pátrání po zmizelém traktoristovi
  Desítky policistů pátrají po traktoristovi nedaleko Hostašovic na Novojičínsku. 23letý muž tam havaroval v lese při svážení dřeva. Místní ale našli převrácený traktor prázdný. Policie dnes po slovenském občanovi Davidu Magnovi vyhlásila pátrání. Mladý muž po nehodě v lese může být zraněný a ohrožení života.

 • Obnova babyboxu v Opavě

  8:30 do playlistu

  Obnova babyboxu v Opavě
  23 dětí už zachránily babyboxy v MS kraji. Momentálně nejstarší ze speciálních schránek jsou ve Frýdku-Místku a Opavě, pomalu dosluhují a potřebují vyměnit za modernější. Jako první přišel na řadu právě opavský babybox, po 11 letech dostala dnes Slezská nemocnice nový.

 • Spor o vznik vědeckého centra na UPOL

  9:47 do playlistu

  Spor o vznik vědeckého centra na UPOL
  Živě redaktor Dušan Gavenda.

 • Spor o vznik vědeckého centra na UPOL

  11:15 do playlistu

  Spor o vznik vědeckého centra na UPOL
  Akademický senát UP zatím nerozhodl o zřízení vysokoškolského ústavu. Do něj se mají sloučit 3 stávající univerzitní vědecká centra. Senátoři ale na odpoledním zasedání odhlasovali, že se má v přípravách pokračovat.

 • Přibývá žen ve věznicích

  13:14 do playlistu

  Přibývá žen ve věznicích
  V Česku přibývá počet žen ve věznicích. Ačkoliv více než 90 % vězňů tvoří muži, nárůst vězeňkyň je výrazně strmější. Jejich počet v posledních letech rostl o přibližně 200 ročně. Ženy jsou ve vězení nejčastěji za majetkovou trestnou činnost a drogové delikty.

 • Ostrava postaví koncertní halu a parkovací dům

  16:21 do playlistu

  Ostrava postaví koncertní halu a parkovací dům
  Zpracování architektonické studie k budoucí ostravské koncertní hale může začít. Zastupitelé Ostravy dnes schválili převedení peněz z Fondu pro výstavbu haly. Naproti budoucí koncertní hale pak bude stát nový parkovací dům podle návrhu ostravského ateliéru PROJEKTSTUDIO EUCZ. Budova svým vzhledem reaguje na koncept haly. Stavba parkovacího domu by měla začít v roce 2021.

 • Rada České televize v Olomouci

  16:48 do playlistu

  Rada České televize v Olomouci
  Televizní studio Ostrava plní své zákonné veřejnoprávní poslání. Rada České televize se na tom usnesla při svém dnešním zasedání v Olomouci. Vedoucí regionálního zpravodajství, sportu nebo tvůrčích producentských skupin prezentovali Radě pořady, které v uplynulém roce v ostravském studiu vznikly. Rada ocenila třeba dokumentární a multižánrovou tvorbu.

 • Koloběžky v tělesné výchově

  18:11 do playlistu

  Koloběžky v tělesné výchově
  Koloběžku jako novou metodu tělocviku zavádí do škol program "Tělák nás baví". Ten má řešit zvyšující se obezitu u dětí. Podle jeho tvůrců hodina tělocviku navíc nestačí, je potřeba změnit i její podobu. Koloběžka je podle nich ideální prostředek, jak děti do hodin více motivovat.

 • Rusalka v Národním divadle moravskoslezském

  20:41 do playlistu

  Rusalka v Národním divadle moravskoslezském
  Příběh vodní víly, která se zamiluje do člověka. Národní divadlo moravskoslezské uvádí Dvořákovu operu Rusalka. Ve 101. sezóně divadla jde o 12. nastudování titulu, který je rodinným stříbrem české opery. A proto i v Ostravě ho tvůrčí tým v čele s Radovanem Lipusem bere jako velký závazek.

Přehrát vše

Související