iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
652
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rizikové úseky dálnic

  1 do playlistu

  Rizikové úseky dálnic
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • Majitelka omezila vstup očkovaným

  2 do playlistu

  Majitelka omezila vstup očkovaným
  Zákaz vstupu lidem naočkovaným proti COVIDU-19.Případ, který v Olomouci šetří Česká obchodní inspekce. Majitelka obchodu s dětským zbožím Zuzana Michálková naočkovaným omezila vstup. Oznamuje to na dvou cedulích. Zdůvodnila to tím, že má strach o zdraví zákazníků i o to své. Vakcinace podle ní zvyšuje riziko přenosu nákazy od naočkovaných, kteří poté nemají žádné příznaky nemoci. Česká obchodní inspekce posoudí, zda nejde o diskriminaci zákazníků.

 • Demolice budov ocelárny

  3 do playlistu

  Demolice budov ocelárny
  Demolice budov ocelárny společnosti Vítkovice Steel bude pokračovat až do podzimu. Uvedla to mluvčí společnosti. Ocelárna ukončila provoz v roce 2015, mimo jiné i kvůli nepřidělení potřebného počtu emisních povolenek. Propustit tehdy musela zhruba 200 z 1 100 zaměstnanců, většina si našla práci v okolních firmách.

 • Trest za poskytnutí syntetické drogy

  4 do playlistu

  Trest za poskytnutí syntetické drogy
  Místo 8 let 3 roky vězení. Olomoucký vrchní soud výrazně snížil trest Lukáši Masnému z Ostravy souzenému v kauze nebezpečných syntetických kanabinoidů. Kvůli nim se od září 2018 v MS kraji přiotrávilo 24 lidí. 2 muži po požití drog zemřeli. První oběti nabídl látku právě odsouzený.

 • 19 miliard pro MS kraj

  5 do playlistu

  19 miliard pro MS kraj
  MS kraj schválil projekty za desítky miliard korun, které by měly regionu pomoci, aby se snáz vyrovnal s ukončením těžby černého uhlí. Evropská unie prostřednictvím fondu pro spravedlivou transformaci poskytne České republice 41 mld. Z toho pro MS kraj půjde téměř polovina. Zbytek si rozdělí Ústecko a Karlovarsko.

 • Premiéra dokumentu Nová šichta

  6 do playlistu

  Premiéra dokumentu Nová šichta
  Z horníka programátorem. Takový je příběh bývalého havíře Dolu Paskov Tomáše Hisema. Více než 2 roky jeho cestu k nové profesi zaznamenával tým režiséra Jindřicha Andrše. Vznikl cenami ověnčený dokument Nová šichta. Před vstupem do kin měl premiéru v ostravském amfiteátru.

 • Následky bouřek na Šumpersku

  7 do playlistu

  Následky bouřek na Šumpersku
  Silné bouřky zasáhly Česko. Hasiči po nich vyjížděli ke stovkám zásahů, hlavně v Čechách. Čerpali vodu ze zatopených sklepů, odstraňovali popadané stromy. K ránu bouřky dorazily i do Jeseníků.

 • Výstraha před silnými bouřkami

  8 do playlistu

  Výstraha před silnými bouřkami
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Obce proti hluku kolem D1

  9 do playlistu

  Obce proti hluku kolem D1
  Méně hluku z dálnice D1. Cíl 4 moravskoslezských obcí, které ji obepínají. Zástupci Klimkovic, Olbramic, Hladkých Životic a Vřesiny o tom dnes jednali s Ředitelstvím silnic a dálnic. Výsledkem je podle starosty Klimkovic Jaroslava Vargy termín, kdy silnici oddělí protihlukové stěny. Do budoucna by chtěly obce snížit i prašnost nebo světelný smog.

 • Pokuty za rychlost v Havířově

  10 do playlistu

  Pokuty za rychlost v Havířově
  Skoro 40 tis. pokut za překročení povolené padesátky při výjezdu z Havířova na Ostravu. Havířovský magistrát je rozdává od počátku roku. Přestupků je tolik, že je úředníci nestačí vyřizovat a někteří řidiči se o nich dozvídají i 4 měsíce poté. Magistrát se snaží postup urychlit, už kvůli tomu přijal další zaměstnance.

 • 30 let zahraničních misí

  11 do playlistu

  30 let zahraničních misí
  Čeští vojáci v zahraničních operacích, to je nová výstava na Slezskoostravském hradě. Představuje 12 novodobých válečných veteránů. Opírá se o jejich osobní vzpomínky, fotografie a citáty z rozhovorů, které pořídili pracovníci Vojenského historického ústavu Praha.

 • Hyundai zastaví na den výrobu

  12 do playlistu

  Hyundai zastaví na den výrobu
  Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku zítra na jeden den zastaví výrobu. Nemá součástky od firmy Yura z Tuniska, která jí dodává kabeláž. Firma doufá, že výpadek o víkendu nahradí a v pondělí výrobu rozjede. Problémy s dodávkami dílů mají i další automobilky v Česku. Odboráři Škody Auto uvedli, že se kvůli nedostatku čipů a dalších dílů příští týden zastaví část provozů. V březnu přestala ze stejného důvodu na 2 týdny vyrábět i kolínská Toyota.

 • Téma opakování v Telegraph Gallery

  13 do playlistu

  Téma opakování v Telegraph Gallery
  Opakování v umění. Téma, které si vybrali kurátoři olomoucké Telegraph Gallery. Zajímalo je opětovné ztvárnění elementů, motivů nebo idejí. Díla hledali mezi mladou a střední generací současných českých a slovenských umělců. Výsledkem je výstava Ještě jednou, prosím.

Přehrát vše

Související