iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2218
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poničené památky

  0:31 do playlistu

  Poničené památky
  Červnové tornádo a krupobití zanechaly škody za desítky milionů korun taky na památkách. Nejvíc poničené byly v obcích, kterými se prohnal extrémně silný větrný vír.

 • Poničené památky

  3:55 do playlistu

  Poničené památky
  Čtyři trámy z krovů kostela v Moravské Nové Vsi dnes s maximální opatrností z poničené střechy sundali hasiči. Místní farnost by je ráda ponechala jako symbolickou památku na řádění tornáda.

 • Příprava očkovacích center

  6:31 do playlistu

  Příprava očkovacích center
  V brněnském nákupním centru Olympia dnes vrcholily přípravy na zítřejší otevření očkovacího centra proti nemoci covid-19. Lidé se tam budou moct naočkovat bez předchozí registrace.

 • Dopravní omezení v Kunovicích

  7:24 do playlistu

  Dopravní omezení v Kunovicích
  Uzavřené centrum Kunovic na Uherskohradišťsku a kolony na objížďkách. Ředitelství silnic a dálnic opravuje a částečně rozšiřuje průtah městem. První a největší dopravní omezení začalo platit dnes a potrvá do konce listopadu.

 • Proměna náměstí

  8:25 do playlistu

  Proměna náměstí
  Zhruba do roka se promění Mendlovo náměstí v Brně. Rozkopané je už teď, kvůli pracím na kanalizaci a horkovodu. Novinky ale budou i nad zemí.

 • Oprava zříceniny Starý Světlov

  10:16 do playlistu

  Oprava zříceniny Starý Světlov
  Zřícenina hradu Starý Světlov nad obcí Podhradí na Zlínsku se po letech dočkala dalších záchranných prací. Dobrovolníci se tentokrát zaměřili na hlavní palác.

 • Kontroly kamionů

  12:40 do playlistu

  Kontroly kamionů
  Policisté na Vysočině zaznamenali mírný nárůst přestupků řidičů kamionů. Oproti loňsku skoro o 5 procent. Podle jejich statistik stoupl třeba počet přetížených nákladních aut a dodávek.

 • Hospicová péče

  15:18 do playlistu

  Hospicová péče
  Více než dvacítka pacientů najde nově místo v brněnském hospicu svaté Alžběty. Ve zrekonstruované části vznikla lůžka odlehčovací služby, ale také zázemí pro personál mobilního hospice.

 • Festival židovské kultury

  17:14 do playlistu

  Festival židovské kultury
  Živý vstup redaktora Luboše Dostála z Holešova na Kroměřížsku.

 • Zapůjčení uměleckých děl

  20:53 do playlistu

  Zapůjčení uměleckých děl
  Netradičním způsob, jak rozšířit umění, zvolili výtvarníci v Brně. Lidé si můžou zapůjčit krabici plnou autorských děl. Jen objednají a minigalerii doručí donášková služba.

 • Prohlídky budov Národního divadla Brno

  22:59 do playlistu

  Prohlídky budov Národního divadla Brno
  Maskérna, primátorský salónek nebo technické zázemí pod jevištěm - po loňské pauze způsobené epidemií koronaviru se letos můžou zájemci opět vydat na prohlídky budov Národního divadla Brno.

Přehrát vše

Související