iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2499
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Návrat Slovanské epopeje

  0:30 do playlistu

  Návrat Slovanské epopeje
  Výstava Slovanské epopeje na zámku v Moravském Krumlově je připravená. Nainstalovaná plátna dnes představil starosta města spolu s ředitelkou Galerie hlavního města Prahy. Návštěvníci se ale na dílo Alfonse Muchy podívají až po zkušebním provozu - zhruba za 14 dní.

 • V Moravském Krumlově chybí ubytovací kapacity

  4:35 do playlistu

  V Moravském Krumlově chybí ubytovací kapacity
  A do Moravského Krumlova by podle odhadů vedení města mohla Slovanská epopej nalákat zhruba padesát tisíc návštěvníků ročně. Po deseti letech bez epopeje ale chybí stravovací, ale hlavně ubytovací kapacity. Obyvatelé ale věří, že zájem lidí dodá impulz místním podnikatelům.

 • Odročení soudu s majitelem ocelářského holdingu Zemkem

  7:05 do playlistu

  Odročení soudu s majitelem ocelářského holdingu Zemkem
  Soud s majitelem ocelářského holdingu a fotbalového klubu První FC Slovácko - Zdeňkem Zemkem starším - byl znovu odročený. Podle mluvčího podnikatele - Miroslava Slaného - musel na operaci. Státní zástupce Zdeňka Zemka viní, že připravoval podvod při budování solární elektrárny v Chomutově a způsobil státu škodu přes 89 milionů korun. Zemek tvrdí, že žádnou nezákonnou výhodu nezískal.

 • Nová trailová stezka pro horská kola

  7:57 do playlistu

  Nová trailová stezka pro horská kola
  Nová trailová stezka pro horská kola se otevřela v Mostkovicích u Prostějova. Je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené bikery. Tři trasy měří dohromady pět kilometrů. Příprava a povolovací proces trvaly devět let. Překážky navrhl, vybudoval a pojmenoval Roman Hájek z tamního cyklistického spolku.

 • Očkování bez objednání

  8:31 do playlistu

  Očkování bez objednání
  Jihomoravský i Zlínský kraj ve středu zprovozní nová očkovací místa bez nutnosti objednání. Ke všem řeknou podrobnosti kolegové Kateřina Švédová a Luboš Dostál. Začneme krajem Zlínským - dnes jeho vedení rozhodlo, že tuto možnost zavede v PSG aréně ve Zlíně. Očkování bez registrace současně nabídnou taky soukromá zařízení v Luhačovicích a v Uherském Hradišti. ZLIN:

 • Cestování na Slovensko

  13:12 do playlistu

  Cestování na Slovensko
  Další zpřísnění na hranicích Česka a Slovenska. Platí ode dneška a ve vstupu k našim sousedům jednoznačně zvýhodňuje kompletně naočkované. Pro ostatní platí povinná 14 denní karanténa, kterou po 5ti dnech může ukončit negativní PCR test. Na všech hraničních přechodech dokumenty kontrolují slovenští policisté.

 • Pomoc zasaženým obcím

  15:51 do playlistu

  Pomoc zasaženým obcím
  Majitelé nezkolaudovaných domů, které poničilo tornádo na jižní Moravě, mají nárok na dotace od státu. Schválila to dnes vláda. Na problém, že na dotaci tito lidé nedosáhnou, upozornila Česká televize minulý týden. Vláda dnes taky prodloužila stav nebezpeční v zasažených obcích. Tiskovou konferenci po jednání vlády sledoval Petr Minařík.

 • Letiště má více spojů

  19:30 do playlistu

  Letiště má více spojů
  Čtyřikrát týdně můžou ode dneška lidé létat z Brna do Londýna. Jde o jedinou pravidelnou linku, kterou teď brněnské letiště provozuje. Další jsou v plánu až po prázdninách. Téma sleduje redaktor Martin Svatoň.

 • Seriál o J. G. Mendelovi

  21:42 do playlistu

  Seriál o J. G. Mendelovi
  Osmidílný seriál pro děti v těchto dnech natáčí brněnské studio České televize. Tajemství pana M. připomene zábavným způsobem vědce a zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. Na obrazovkách se objeví v příštím roce.

Přehrát vše

Související